Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondják az emberek,...

Miért mondják az emberek, hogy a Vegetarianizmus drága, amikor a hús a legdrágább élelmiszer a boltban, a 80-as évek Romániájában meg Lengyelországában meg lényegében minden átlagember kényszervegetáriánus volt?

Figyelt kérdés
Amennyiben a vegetarianizmus azt jelenti, hogy nem eszel húst, nempedig azt, hogy veszel helyette mindenféle 10000 Forintos biotápszert, mindjárt a legolcsóbb étrend lesz.

2013. aug. 14. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
a vegetarianizmus egy orbitális baromság. a szervezetnek mindenre szüksége van, zöldségre és gyümölcsre egyaránt. sem a csak húsevők, sem a csak növényevők nem folytatnak megfelelő táplálkozást!
2013. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
nem mellesleg, egy nehéz fizikai munkát végző ember nem tud dolgozni, ha csak zöldségeket rágcsál. irodában ücsörgő, műkörmös titkárnőknek jó, akik "féltik az alakjukat"
2013. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Talán ha lebontjuk kalóriára.

Egy kemény fizikai munkát végző ember vagy megeszik két nagy szelet rántotthúst vagy 3 kiló zöldséget.

Két szelet rántott tökkel nem lehet árkot ásni egész nap.

2013. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
A kerdesre: sztem azert, mert a vegetarianizmuson nem a kenyszervegetariazmust ertik, hanem egy kiegyensulyozott taplalkozast, amivel minden tapanyagot+vitamint megkap a szervezet. Tehat a hus tapanyagait potolva. Az ilyen elelmiszerek ara viszont dragabb.
2013. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

"nem mellesleg, egy nehéz fizikai munkát végző ember nem tud dolgozni, ha csak zöldségeket rágcsál"


Ez nagy tévedés, Nyugaton élek sok éve, és itt teljesen megszokott, hogy a fizikai munkát végzö férfiak is kevés húst esznek - annyit, mint MO-on a legtöbb csipegetö fogyókúrázgató nö.

Konkrétan a sógorom kömüves, és reggelire péksüteményeket (túróstáska, diós/kakaós csiga, stb) eszik, délelött uzsonnára egy NAGY tál (húsmentes) salátát zsömlével, ebédre 3 db fasirtot vagy 1 szelet húst sok zöldséggel, és kenyérrel, este meg olyasmit, mint délelött, vagy reggel evett.

Ennek ellenére képes a nem könnyü fizikai munkát végezni és semmi baja sincs attól, hogy nem zabálja magát tele hússal.

2013. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Szivem...zabáljál már meg 2000 kalóriát zöldségből.
2013. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

"Ez nagy tévedés, Nyugaton élek sok éve, és itt teljesen megszokott, hogy a fizikai munkát végzö férfiak is kevés húst esznek - annyit, mint MO-on a legtöbb csipegetö fogyókúrázgató nö. "


Magam is Nyugaton élek, egy irodában dolgozom, itt valóban sokan esznek salátát, de ha ebédidőben megnézem mit esznek az építkezésen dolgozók, akkor kivétel nélkül valami húsosat! Nem azt mondom hogy zabálni kell a húst, de bizony a szervezetnek az is kell. Csak salátával, zöldségekkel, müzliszeletekkel még én sem lakom jól pedig ülő munkát végzek. A napi 15-20 dkg húsra nekem szükségem van.

2013. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Ja es amit irtal ("80-as évek Romániájában meg Lengyelországában meg lényegében minden átlagember kényszervegetáriánus..."), ezt a kenyszervegetarianizmuson kivül ugy is nevezhetjük, hogy kenyszerböl hianyos taplalkozas.

A vegetarianizmus pedig nem hianyos taplalkozas, hanem csak hus nelküli.

Egeszen pontosan nem kitetel a vegetarianizmusnal sem, hogy minden tapanyagot bevinni a szervezetbe, de megis törekszik a vegetarianus az egeszsege es jolete erdekeben. Azt mar irtam, hogy a hus mas etelekkel potlasa meg dragabb. (A legegyszerübb elelmiszerre lebontva, ha latod pl. a Szojakolbasz-kolbasz, vega kenyerkrem - sima kenyerkrem közti arkülönbseget.)


Az etelek ara nem a taperteketöl függ. Ahol ritka a hus, ott a hus ara felmegy. Ha sok hus lesz, lemegy. Valamikor a so olyan ertekü volt, mint ma az arany (azzal fizettek), mig ma ha az etelek sozasanal melleszorodik par szem, leseperjük.


4.

2013. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem meg nem a hús a legdrágább étel.Sőt. Ha csinálok egy túrós tésztát, A tészta fél kiló 300, a túró fél kiló 500, a szalonna 20dkg 250, a tejföl 2 pohár 250, és már 1300.-ft-nál járok. Ha veszek egy kiló lapockát, az 1100, egy kiló lisztből nokedli, bele a tojás legyen 200, akkor ugyan ott vagyok.Melyik a jobb?
2013. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem meg nem a hús a legdrágább étel.Sőt. Ha csinálok egy túrós tésztát, A tészta fél kiló 300, a túró fél kiló 500, a szalonna 20dkg 250, a tejföl 2 pohár 250, és már 1300.-ft-nál járok. Ha veszek egy kiló lapockát, az 1100, egy kiló lisztből nokedli, bele a tojás legyen 200, akkor ugyan ott vagyok.Melyik a jobb?"


Mindkettő emberi fogyasztásra alkalmatlan, egészségre káros.

2013. aug. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!