Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti ezt beveszitek?

JdfGabrella kérdése:

Ti ezt beveszitek?


2013. nov. 30. 18:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

én igen...

ott van pl. Shea Vaughn, ő is elmúlt 70 és mégis csodaszép, fitt, egészséges.

2013. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én is beveszem. A Földön élő embercsoportok közül a leghosszabb életűek és legegészségesebbek a hunzák úgy tudom. Ők éppen ilyen majdnem vegán étrenden "tengődnek", mint ez a hölgy. Plusz ehhez a kinézethez nagyban hozzájárulhat az is, hogy fekete a nő, nekik erősebbek a kötőszöveteik, idős korukban kevésbé ráncosak.
2013. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Hát én nem!ilyen nincs!
2013. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért többnek néz ki, mint harminc. És parókája is van, ami még inkább fiatalítja. Én elhiszem, hogy 70 éves. De ez nem csak a táplálkozásnak és egészséges életmódnak köszönhető, nagy szerepe van a géneknek is. A feketéknek eleve jobb génjeik vannak, kevésbé gyorsan ráncosodnak.
2013. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Akik gyerek koromban, vagy mostanában megismerkedtek velem (és többnyire ha nem kb. 120 alatti az IQ-juk), azok közül sokan megjegyezték, hogy érettebb a gondolkodásom, az életkoromhoz képest. Tehát gyerekkoromban is sokszor hallottam ezt rólam, közvetlenül.


Mégis... akik csak a külsőmet látják és nem tudják, hány éves vagyok, ők átlagban 15 évvel fiatalabbnak néznek engem, pedig 40 vagyok. Volt valaki (szintén nem ismertem az illetőt) EGY-KÉT (!) éve csupán, aki 16-17-nek nézett engem, azaz HÚSZ évvel fiatalabbnak, még több percnyi beszélgetés során is is ezt hajtogatta, hogy "te a középsulinkból az egyik diák vagy, ugye?".


Pedig nem vagyok alacsony. Átlagos a test magasságom. Igaz, kövér se vagyok, hiszen vegi vagyok, kb 20 éve.


Egy példa az esetem a sok más vegi esete közül. Néha belegondolok, 70 évesen én is csak kb 35-nak fogok kinézni? Sose lehet tudni. Mert hát most, hogy 40 vagyok, átlagosan 25-nek néznek.

2013. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#2


"Földön élő embercsoportok közül a leghosszabb életűek és legegészségesebbek a hunzák úgy tudom."


Rosszul tudod.

2014. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

1.: Ez genetika kérdése. Ráadásul hússal is lehet úgy étkezni, hogy így nézzél ki.

2.: Nem 30-nak néz ki, sokkal inkább 50+, de jó indulattal 45+-os.


Ráadásúl megfosztja magát számos dolog élvezetétől. Bár neki hiába magyarázza az ember.

2014. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

Fosztja magát pl az ölés támogatásának élvezetétől...?

2014. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"..Ráadásúl megfosztja magát számos dolog élvezetétől..."


Az én "élvezetem" nem ér meg annyit, hogy bármilyen állat meghaljon miatta. Egyébként meg nem érzem lemondásnak. Már nem is tudnám elképzelni, hogy pl. húst egyek.

2014. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarok vitát szítani. De gondoljuk át ezt komolyan. Veszitek vagy termesztitek magatoknak a növényeket? (Mellesleg én úgy hiszem, hogy ők is élnek, de ebbe most ne menjünk bele.) Szóval.

Ahhoz, hogy növényt termessz elkell venned a természettől mezőgazdasági területet. Azzal, hogy elveszed csökkented a vad élőhelyét. Erre mondják sokan, hogy de ott van a ösztől tavaszig a mezőföldön növő, termő növény, amit ő is tud fogyasztani. Rendben. Tud. De télen mit eszik? Azokból semmit, mert addigra learatják és aegy kopasz folt lesz. Szóval addig mondhatni éhezik a vad (de ezt lehet kompenzálni takarmányozással, kisebb nagyobb sikerrel). De az apróvadunk egyes részt vevői nem csupán magokat akarnak enni. Kell nekik rovar is. És it egy másik bibi. A rovarölő szerek miatt nincs rovar, legalábbis nem sok. Tehát nincs mit ennie a csibéknek (mert azokanak az kell). Ez még nem lenne elég: Egyes madaraink is a táblákba költenek, amik épp az aratási időbe esnek. Ekkor mitőrténik? Hát az, hogy az a fészekalj megsemmisül. (érthető okok miatt)...


Szóval igen. Ha ezt akarjátok hallani, támogatom az ölést. Így is lehet nevezni. Lehet még: gyilkosságnak, mészárlásnak vagy tudom is én minek szokás nevezni.


Mellesleg. Az embernek is szüksége van állati fehérjére. Ez persze pótolható megfelelő növényekkel is elismerem. De én nem szeretem a növényeket annyira. Imádom a húst, mert finom. Sajnálom ha ez egyeseknek problémát okoz.


Tudom, hogy ettől egy fikarcnyit sem fog megváltozni az életszemléletek, (ahogy ti is tudjátok, hogy az enyém sem fog az előző 2 hozzászólástól) de gondoltam megosztom az én véleméynemet is a témával kapcsolatban, hogy miért nem vagyok vegetáriánus.

2014. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!