Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hs nem eszek húst, mennyi...

Hs nem eszek húst, mennyi idő, mire a temetőbe jutok emiatt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem szeretem a húst, se párizsi, se kolbász, fúj szalonna!

És nem eszek húst 3 hónapja, csinálok magamnak tésztát, rizst, párolt, sült zöldséget, krumpli, spenót, mindent eszek ami nem húst (igen a halnak is húsa van) a szaftot se eszem meg!


És a rokonok ijedeznek, hogy "jajj megbetgszel, meg mit eszel, ha nem eszel húst? Vizet???" (náluk 7 napból 5 az hús!


És riogatnak, hogy hiány betegség, meg fejlődő szervezet... (arról nem lekestem már? :D)


Szóval már várom, hogy a mentő vigyen be az intenzívre sul, "súlyos hús hiány" miatt!


Mennyi időt tippeltek mire a kórházba, vagy egyből a temetőbe jutok mert a szervezetem nem kap finom csirke húsit, kolbászt, szalonnát, hatfilét, felvágottat?

19f



2014. jún. 23. 09:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy busszal vagy gyalog mész.
2014. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
21%

A fehérjebevitelre extrán oda kell figyelned, illetve vannak nyomelemek, amik a húsból a legkönnyebben beszerezhetőek.


Ha ezekre nem figyelsz oda, és alig vagy szinte semennyi fehérjét nem viszel be, úgyis el lehet lenni éveken át, sőt, foglyok néha egy évtizedig is bírták: cserébe gyorsabban épülnek le a szerveid, pocsék lesz az erőnléted, számíthatsz vérszegénységre, csökkenő koncentrációra, fáradékonyságra, rosszul működő emésztésre, leépülő izmokra.


Szóval nyugodtan engedd le a nagy képedet - okés, te nem eszel húst, pont. Ugyanezt ők is megtehetnék, ez is így van, deee van egy sanda gyanúm, hogy azért te itt most éppen erősen túlzol...


Minden összevetve, ha nem akarsz egyáltalán húst enni, akkor sokkal jobban oda kell figyelni a táplálkozásodra.


És igen, egyoldalú, fontos tápanyagokat kihagyó étkezésnél bizony nagyon kellemes hiánybetegségeid lehetnek.


Amúgy mindenképpen temetőbe fogsz jutni, ez tuti. Az egyedüli kérdés, hogy mikor, és hogyan?

2014. jún. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Olyan 60-70 év ha most 19 vagy.
2014. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Menyhal199 válasza:
Ha eszel/iszol tejterméket és tojást akkor semmi bajod nem lesz. Nézzél meg egy tápanyagtáblázatot.
2014. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%

Csatlakozom ketteshez, az állati fehérjéket sajnos máshonnan nem tudod bevinni, ezért javasolt valamilyen szinten visszatérni a húsokhoz. Nem kell két pofára tömni magadba, de azért főtt/rántott csirkemell, vagy hal (tehát sovány húsok) mindenképpen jó lenne az étkezésbe.

A szalonna nem hús hanem zsír, azt nem kell enni :)

2014. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
23%
Amennyiben tejtermékeket meg tojást eszel, semmi bajod sem lesz.
2014. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Én 25 éve nem eszem egyáltalán, előtte id csak csak felvágittat, némi halat, utáltam a húst.39 vagyok, még mindig nem tűnök hullának. A tej, tojással jövőknek üzenem, hogy nézzenek utána a vegánoknak.
2014. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%

Annyival kiegészíteném magam (#5), hogy a tojás és tej fehérje/zsír aránya nem igazán jó (közel sem olyan optimális mint pl a csirkemell), de ha pl (zsírszegény) túrót vagy sajtot eszel, akkor az is egy jó alternatíva lehet az állati fehérje bevitelre. Persze tojás is mehet.

Az arányokra oda kell figyelni.

2014. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%
Nekem tö9bb vega ismerősöm is volt. Mind meghalt 60 éves kora előtt. De volt, aki 40 évesen halt meg.
2014. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, apám meg 31 évesen halt meg, pedig evett húst...s én is ismerek több húsevőt, aki 60 éves kora előtt halt meg...
2014. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!