Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem képesek vagy,...

Miért nem képesek vagy, akarják elfogadni, hogy nem eszek húst? Én nem piszkálom a húsevőket!

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretem a húst, csak a csirke mellet. És sajnálom az állatokat is! Hogy miattam kell meghalniuk, hogy én megegyem őket mikor mindenevő vagyok, nem húsevő kifejezetten!


És a rokonok, család csak piszkálnak emiatt.

Mikor kérdezik, hogy eszek e velük valamit, ami hús, pörkölt, rántott hús, kolbász, és mondom, hogy "köszönöm nem eszek húst!" akkor"jajj miért neeem? " mintha y azt mondanám, hogy" én csak Pepsit iszok semmi mást! Pepsit hozzatok! Nem jó a víz, narancslé, sör! "és hetek múlva megy, és" még mindig nem eszel húst?? " nagyon foglalkoztató nekik, ha hetek múlva is ezzel kezdik a köszönés után...


Miért nem képesek elfogadni, így közel 1 év teljes húsmentes életmód után ( halnak is húsa van, és a pörkölt szaftot sem eszem! A konzerv összetevőit is elolvasom! Mielőtt jönnének, hogy" divatvega") hogy ha nem akarok húst enni, akkor nem fogok?

Én nem piszkálom egyiket sem, hogy "Miért eszel kolbászt ember??? Miért nem uborkát?"

Akkor ők miért kattognak rajtam ennyire?

19f



2014. júl. 1. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát ez egy jó kérdés, én se eszek húst, meg mondjuk sok mindent nem eszek meg :D de engem is piszkálnak, pedig nemcsak 1 éve megy ez...........

mai napig nem fogják fel, és kínálnak, hogy de egyél..... mikor már a szagától is rosszul vagyok.

2014. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a fuled mellett. Ha nem eszel hust akkor nem eszel kesz PONT :D
2014. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a tinikorom nekem is azzal telt, hogy felfogni nem bírtam honnan erednek ezek az intoleráns emberek, és honnan veszik a bátorságot, hogy az én étrendembe belepofázzanak (ugye én sem szólok rájuk, hogy te meg miért nem eszel almát...). Nem éri meg!


Az ilyen jellegű megjegyzésekre egyszerűen felálltam és kisétáltam az ajtón egy idő után, és befogták. Ha az életemről akarnak pletykálni meg kombinálni, megtehetik négyszemközt, de én fosok rá magasról.

2014. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük,mindenkinek egyedi ízlése van.Én sem szeretek egy csomó mindent.:)
2014. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a családodról van szó, akkor vagy attól félnek, hogy egészségtelen a vegetáriánus életmódod, vagy csak simán megsértődnek, hogy nem eszed meg a főztjüket.

Lehet, hogy az adja a feszültséget, hogy azzal, hogy nem eszel húst, akaratlanul is azt fejezed ki, hogy te elítéled a húsevést -> ők esznek húst -> elítéled őket. Próbáld meg tisztázni velük, hogy neked nincs bajod velük azért, mert ők esznek húst.

2014. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Perzseld le azokat akik piszkálnak. Majd akkor ők is érzik magukon az égett hús szagát
2014. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En is pont igy vagyok vele, csak csirkemellet eszek. 7 eve van ez az eletmodom, igazabol soha nm ettem kolbaszt szalamit ilyeneket es disznohust is csak akkor ha nm otthon voltam. Apam meg nagypapam ezzel cseszettek evekig, most kitalaltam nekik egy jo visszaszolast: Megkedezik fiam, kersz porkoltet? Nem, nem vagyok en macska. Erre mindig idegesek lesznek, es mostanaban mar kezdik abbahagyni. Kitartast! 15/f
2014. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 R5er válasza:
Nálam is ugyanez van! Csak nekem már megszokták. Még a mai napig is amikor kajálunk ők zabálják a húst körettel, de én csak a köretet eszem meg zöldséggel és akkor húzzák a szájukat de nem kell foglalkozni vele majd megszokják :)
2014. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes jelenség a szűkebb közösségekben. Pl:család, baráti kör... Érdemes figyelembe venni azt is, hogy az emberek szeretnek azonosulni, szeretik ha a környezetükben élőknek is hasonló a gondolkodásuk, szokásaik mint nekik... Aki más, különböző azt kinézik. Sajnos ezek a tények, főleg a mi országunkban, külföldön elfogadóbbak. Hogyha megnézitek, a reklámokból is az jön, hogy így meg úgy megízesítik a húst, hogy azt le tudják nyomni a gyerekek torkán. Viszont az "erőszakoskodás" nem egy tudatos folyamat. Láthatjátok, hogy a nagyobb közösség is nyomást gyakorol a kisebbekre, az egyének pedig szeretnének ragaszkodni az eddig kialakult közösségi szokásaikhoz, amiben az étkezés igen nagy szerepet játszik.
2014. júl. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Balázs Dominika válasza:
Nálam is ugyanez van.......én 7 éve nem eszek meg semmiféle húst,halat stb. És nekem már megszokták.mondjuk azért néha piszkálnak vele de nem érdekel.13/L
2014. okt. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!