Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen tejet adjak a lanyomnak...

Milyen tejet adjak a lanyomnak, ha nem akarja elfogadni a tapot. A zsirszegeny UHT-t adhatom?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 06:37
 1/10 anonim ***** válasza:
2,8-ast vagy 3,5-öst.A többi nem tej.Vagy házitejet.
2010. ápr. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a lányod? Egy éves kor alatt tehéntejet semmiféleképpen nem. Allergiát válthat ki.
2010. ápr. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vált ki allergiát egy éves kor alatt,ha a szülők is allergiásak,egyébként nem.Inkább azok lesznek allergiások a tejre,akik egyéves kor után kapnak először,mert a szervezetük nem tud ellenanyagot termelni.Nem kell mindent elhinni,amit a propaganda mond.
2010. ápr. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nem írtad mennyi idős a babád.Ha elmúlt 1 éves akkor a 2,8-as tejet adhatod már neki.Nekem a tápszertől lett tejérzékeny a kislányom.Sem én sem senki a családból nem allergiás a tejre ,Ő mégis az lett.Visszatérve a kérdésedre vannak még babatejek amiket DM-ben ,meg ilyen helyeken lehet venni ha még pici a babád a sima tej helyett inkább azt próbálnám meg a helyedben.Mindenféle tápszert elutasít?
2010. ápr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én vidéken élek.Itt a legtöbb anyuka már egész pici korban ad tejet a babájának,és nincs tőle semmi baja.

Nem lett tőle allergiás egy baba sem.De ha először csak egy keveset adsz neki,akkor kiderül,hogy bírja-e?Éppúgy,mint minden ételnél,amit először kostóltatsz vele.Az pedig ostobaság,hogy később vesebajos lesz.Ha ez igaz lenne,akkor minden 20-30 év fölötti ember az lenne,mert ők biztosan tehéntejen nőttek ferl.

2010. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

A felnőttkori allergia is a tehéntej-fogyasztásra vezethető vissza, és a felnőtt lakosság jelentős része allergiás valamire. Az allergia nem csak azonnal jelentkezhet, és nem csak tejtől való kiütésekben nyilvánulhat meg.

1 éves kor alatt (vagy még tovább is!!! nálunk 3 éves korig) semmiképp nem szabad tejet adni a babának, azt hiszem, "fajidegen" fehérjét tartalmaz.


Van többféle táp, másikat kell felíratni az orvossal. Egy barátnőm is járt így. A gyerek nem evett, a kórházban kötöttek ki. Ott meg nem értették, miért nem kapott a gyerek másik tápot.

2010. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bármilyen meglepő, tényleg nem szabad tehéntejet adni babáknak, max. felvizezve , de azt is 1 éves kor után vészhelyzetre.Régen élt ez a negyedes- feles tej elmélet; de nem tesz jót a baba bélrendszerének, teljesen más annak a tejnek az összetétele. Ha nem eszik a baba tápit, ott van még pl. a tejpép, vagy 8 hónapos kortól lehet natúr joghurtot, túrót is adni.
2010. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és egyébként sok esetben az szokott lenni a baj, hogy a babának nem ízlik az afajta táp , amit felír a doki. De lehet mást is kipróbálni, vagy 6-7 féle van forgalomban.
2010. ápr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem fogadja el a tápot, akkor hívd fel vagy a védőnőt vagy a gyerekorvost, mert ők biztosan tudnak az életkorának megfelelő, más terméket ajánlani.

Én is vidéken élek, és az én lányom allergiás lett a tejtől. Pontosabban az a helyzet, hogy a kicsik szervezete, nehezebben tudja lebontani az állati eredetű fehérjét (pl.: tejfehérje, húsfehérje), így ekcémához vezethet. Jelzem, nem feltétlen. Ezért javasolják, hogy a tejhez csak 1 éves kor után szoktassuk a babákat.

(Ha a baba szőke, kék szemű és fehérbőrű jobb vigyázni.)


Üdv, minden jót!

2010. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
10.5 honaposok vagyunk es eddig szopizott a kicsim. Kiprobaltam az osszes tapot dragatol olcsoig pontsan 8 felet es egy sem kell. Kettot szoppintott es eltolta. A dobozos 1.5-os tejet megissza.Kesobb par nap mulva ujra kinalom neki valamelyik tapot. Esetleg teszek bele a kedvenc joghrutjabol.De koszono a valasozkat
2010. ápr. 20. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!