Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Látta már valaki az Earthlinks...

Látta már valaki az Earthlinks című filmet?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed róla?

2014. júl. 16. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Nevetséges baromság.
2014. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Előző, nem hinném, hogy te szívesen lennél következő életedben valamilyen haszonállat. Valószínűleg akkor nem találnád ezt nevetségesnek.
2014. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért baromság? Azért mert elmondják, hogy milyen betegek vagyunk?
2014. júl. 16. 15:14
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Én láttam. Azóta nem eszem húst, ennek már 4 éve. Semmilyen állati bőrt, gyapjút, selymet ilyesmit nem hordok. Ha már nem tudok semmin változtatni, legalább minél kevésbé veszek részt benne.
2014. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2014. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Most azért sírtok mert az állatokat "embertelen" körülmények között tartják?

Ez van.

Akkor vajon mennyire sírnátok, ha csak "bio" tartás létezne, de 5.000 ft lenne egy kg csirkecomb, 10.000 ft egy kg csirkemell?

2014. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én azért sírok, mert azért nevelik az állatokat, hogy megölhessék!

Nem érdekel az, hogy milyen hús mennyibe kerül,mert már vagy több mint 2 éve nem eszek húst. Pont ezt a filmet néztem meg én is, és elgondolkodtam. Én úgy vallom, hogy csak azt szabad megtennünk másokkal, amit magunk is elbírnánk viselni.

2014. júl. 16. 16:19
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

"Én azért sírok, mert azért nevelik az állatokat, hogy megölhessék!"

Az, hogy a természetben vadászod le lándzsával mennyivel jobb?


"Nem érdekel az, hogy milyen hús mennyibe kerül,mert már vagy több mint 2 éve nem eszek húst."

Az emberek nagy része meg eszik. Én is például.

Ellenben nem kívánok kimenni íjjal, nyilakkal az erdőbe, ha szeretnék enni egy jó szelet rántott húst.


"Pont ezt a filmet néztem meg én is, és elgondolkodtam. Én úgy vallom, hogy csak azt szabad megtennünk másokkal, amit magunk is elbírnánk viselni."

Aha, tehát akkor megenni bármilyen állatot szörnyűséges bűn?

Nem vagy te egy kissé álszent?

Az, hogy az egyik állat megeszi a másikat a természet része.

Az, hogy mi nem vadászunk, hanem tenyésztünk csupán kényelmi fejlesztés, a lényege ugyan az.

2014. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

"...Az, hogy az egyik állat megeszi a másikat a természet része..."


Nem ugyanaz, ahogy egy oroszlán váratlanul leteríti az addig szabadon élő gazellát, és ahogy mi tartunk/hizlalunk tömegesen állatokat bezárva. A gazella szabadon dönthet, szaporodhat, természetes táplálékot ehet, láthat napot, füvet stb. Egy haszonállat élete erősen korlátozott, nem nevezhető életnek.

2014. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valamelyik állatnak létszükséglete a vadászat. Az életben maradásáért teszi ezt. Ez nekünk se bűn, ha azért tesszük, hogy életben maradjunk.

De ez nem létszükséglet. A vadászok meg hobbiból ölnek.

Nekünk nem szükséges húst ennünk.

2014. júl. 16. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!