Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért támad a családom folyton...

Miért támad a családom folyton azzal, hogy em eszem húst? Nyomást akarnak rám gyakorolni?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta nem ettem húst, rá se néztem, sőt, már a szagát se szeretem!

És a családom, akivel minden nap élek, és tudják hogy hónapok óta nem eszem pörköltet, gyrost, sonkáspiuzzát, meg rántott húst, valahogy mindig emlékeztet rá, hogy

"Ja, tényleg, te nem eszel húst!"

Mintha ezzel bántani, éreztetni akarnák, hogy én különcködök!


Miért bántanak ezzel? Mindig megkérdezik, hogy "csinálok rántott húst, jó lesz? Ja! Tényleg! Te nem eszel húst!"

Amíg ettem, addig sosem jöttek oda megkérdezni, hogy jó lesz-e ebédre a rántott hús!


Nyomást akarnak rám gyakorolni, hogy "jó, ne egyél, de akkor addig fogunk piszkálni amíg nem eszel!"

?



2014. júl. 19. 10:58
 1/7 anonim válasza:
Bocsáss meg nekik... Egy kis idő kellhet nekik mire elfogadják az új étkezési szokásaid. ha meg nem fogadják el soha a büdös életben akkor ez van. Ne másoknak akarj megfelelni hanem magadnak.
2014. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idös vagy, de amennyiben még gyerek/fiatal, akkor lehet, hogy tényleg vissza akarnak téríteni.


A legokosabb, ha nem foglalkozol az ilyen kérdésekkel, elengeded a füled mellett. Egy idö után legszoknak erröl, és békén hagynak.

2014. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Csak a megszokás miatt van ne aggódj :) nem téged akarnak bosszantani itt egy példa tőlem


volt egy ismerősöm aki átoperáltatta magát fiúból nővé és sokáig néha ferinek hívták még pedig már kati lett kell egy kis idő amíg ilyen dolgokat megszokunk aztán már alapból jön :)

2014. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rossz a gyomrom (gasztitiszem van) és így nem ehetek sok húst.Most főleg nagyon bántja a gyomromat és nem is eszek ilyesmiket.Mondhatod azt,hogy most nagyon nem jó a gyomrod stb.

De,ha tényleg nem is kívánod akkor valami gond is lehet.

Írok néhány példát.

Egy XY nevű barátom nagyon szerette a banánt és alig várta,hogy a közeli boltokban szép érett banánt vegyen.De aztán hirtelen azt mondta,hogy nem kívánja.Nagyon nem értette,hogy miért.Másoktól is kapott banánt,de elajándékozta,pedig alig ismer valakit.Hát én azt mondtam,hogy legyen megtiltva és akkor megkívánja.Nem engedtük,hogy egyen.Tényleg bevált és akart enni,de aztán mégsem bírta megenni.Vizsgálatra ment (olyan ingyenes egészségnap volt)iderült,hogy sok a kalcium a szervezetében.Azért nem kívánta akármilyen különös,de így van ez.

Másik XY barátom pedig szerette a mogyorót.Én néha vittem olyan sós mogyorókrémet ami ritka és nagyon ízlett neki.Egyszer csak sóhajtozott,hogy nem kívánja pedig egy ideje nem is evett semmi mogyorósat.Sütöttem neki amerikai kekszet és még a szájához sem bírta tartani,pedig oda volt a csokidarabos kekszekért.Kiderült,hogy mogyoró allergiája lett.

Harmadik példa amit csak mondott egy idegen:Egyszer nem tudott halat enni és amikor ingyen ehetett volna akkorsem bírt enni,pedig a halászlé illatára éhes is volt.Kiderült,hogy a halban lévő egyik olajtól allergiás volt.Mindíg allergiás lehetett,mivel ez valami veleszületett allergia lehetett,de csak felnöttkorára erősödött.

Persze sokszor az allergiára vagy egyéb dolgokra úgy derül fény,hogy eszik az ember és rosszúl lesz.De van amikor valahogy mi magunk érezzük előre és ezeket a kiváltó okokat nem kívánjuk és sokszor már undorodhatunk tőle miközben a szervezetünknek valóban nincs rá szüksége.

Ezt el is olvastadhatod a családoddal.

2014. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ezért csinálják, nézz magadba méirt vezsed magadra...

Nekem konrétan az esik rosszul, ha laktózérzékenységemet felejti el anya, évek után is...

2014. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az öcsémnek is volt ezzel problémája. Ő evett húst, de sokkal kevesebbet mint mi. Mindig Apám főz (igazi magyaros ételeket, nem volt nap hogy ne lenne hús az asztalon). Sokszor volt olyan hogy öcsém azt mondta, hogy ma nem eszik, mert egy hèten elég egyszer húst enni, és leült a sültcsirkével megpakolt asztalhoz egy szelet kenyérrel. Apám ezt úgy értelmezte, hogy semmibe veszi az ő egész napos munkáját. Ebből általában kiabálás lett, és hogy öcsém direk kötekszik ezzel.
2014. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez egy érdekes eset:Én kiskorom óta nem eszek húst pontosan 1 éves korom óta amikor megtuttam hogy a hús állatból készül :D na jó kicsi voltam és most kezdtem 11 éves koromban elkezdeni egy kis húst enni.mindenki ezze lszekált nem hagytak békén nyugi majd megszokják.nekem külön főznek :D
2014. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!