Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy titkoljam el a családom...

Hogy titkoljam el a családom és a barátaim elől, hogy vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Baromi nehéz, állandóan hamburgerezni kell a haverokkal, pörköltet zabálni a családdal, de nem tehetek róla, hogy már a gondolatától is hánynom kell, hogy olyat egyek ami valaha élt és mozgott és szeme, szája volt, hangot adott ki stb szóval állatot na.

A család nagy húsevő és megvan a véleményük a vegákról, a barátaimmal meg pizzázni, hamburgerezni járunk, már azt hiszik, hogy étkezési zavaraim vannak, mert csak kólát meg sültkrumplit kérek ilyenkor, hogy kikerüljem a húst.

Tényleg nem akarom, hogy tudják, hogy vegetáriánus vagyok. az = a gyengeséggel nekik, szánalmas.

Mi a fenét mondjak, csináljak???

Magammal is tök sokáig tartott kibékülni meg elfogadni, hogy nem bírom ki, hogy hús legyen bennem, pedig mindenki eszi.

Nem akarok szánalmasnak lenni a többiek szemében.


14/F



#család #barát #titok #vega #vegetáriiánus
2013. febr. 5. 21:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Mekiben lehet salátát, sajtot és hasonlókat enni, pizzából pedig pláne van egy csomó húsmentes feltétes.

A családot nem tudom, csak megértik... mondjuk valószínűleg ha tényleg rossz véleménnyel vannak a vegákról külön főzni, külön költeni nem fognak rád, szóval vagy köret, vagy magadnak megoldod a kaját.

2013. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem divatból nem eszek állatot, tényéeg undorít és nem tehetek róla! És igen, a szüleim lecsesznének főleg inkább az apám, eddig elvoltam a köreteken és nem néztem oda ahogy esznek. Amúgy anyám szerintem sejti, talán meg is értené. Mondta hogy régen gyakran visszahánytam a húst.
2013. febr. 5. 21:52
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Pedig meg kéne tanulnod, hogy kiállj magad mellett. Előbb-utóbb megszoknák. Nem gyengeség vegának lenni, nem felvállalni viszont az. A családod majd elfogadja. Ha a barátok is ezt gondolják, akkor mégis milyen barátok? Aki emiatt elfordul tőled, az nem igazi barát. Én eszek húst, de ha egy barátom vegetáriánus lenne elfogadnám.
2013. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítve az előző válaszom: fontos, hogy elmondd legalább otthon, hogy vegetáriánus vagy. 14 évesen még jó darabig az anyukád fog rád főzni. Gondolom nem akarod, hogy valamilyen hiánybetegséged legyen azért, mert anyukád nem vett olyan ételeket, amivel elegendő fehérjét stb. juttatsz be a szervezetedbe.
2013. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
29%
Tojást egyél minden nap hármat
2013. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
A barátaidnak mondd azt, hogy azért nem mész a Mekibe meg egyéb gyorséttermekbe, mert ott gagyi és egészségtelen a kaja (ami igaz is). A családod előtt nem érdemes titkolni, beszéld meg anyáddal, hogy amikor ők húst esznek, akkor te eszel valamilyen salátát a körettel.
2013. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a családoddal beszéld meg, a barátaidnak mondd azt, hogy nem kívánod, vagy egészségtelen sz*r, ezért nem eszed.


Anyukád biztos meg fogja érteni, főleg ha korábban olyan is előfordult, hogy visszahánytad. Ezek után nem sokan szeretnének azt enni...

Pl. kiskoromban én is állandóan hánytam a spenóttól, azóta sem eszem meg, mert csak a hányás emléke jut eszembe róla. Teljesen érthető, hogy nem kívánod a húst.

2013. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne titkold el. Így saját magadnak fogsz ártani. Idővel biztosan elfogadnak majd. Nem lesz könnyű feladat, de sikerülni fog. Bátorság nélkül nincsen győzelem! :)

Mi van akkor ha gyengének, és szánalmasnak látszol szerintük? Nem a mások véleménye számít hanem a tiéd! :)

2013. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak nyugodtan megmondhatnád, ha már úgyis sejti, így tudna neked főzni.
2013. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el nekik az igazat, és ne törődj a beszólásaikkal. Ha kedvelnek vagy szeretnek, akkor fogadják el. Nem tudom miért fújják fel így, sokan úgy tesznek, mintha valami furcsa nemi betegséged lenne vagy ilyesmi, pedig csak húst nem eszel. Ha nem akarsz őszinte lenni, akkor én a helyedben azt mondanám, hogy fáj a gyomrod ha húst eszel, vagy ilyesmi.
2013. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!