Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit eszik egy vega?

Bomber831 kérdése:

Mit eszik egy vega?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Főleg húst, zöldségből csak keveset.:)

Najó, pont fordítva

2014. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
növényt
2014. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Két féle vega van.

1. Aki semmi állati dolgot nem eszik/iszik, pl.: tej, sajt, tojás. Az gyakorlatilag salátán és magvakon él.

2. Aki csak azt nem eszi meg ami állatok életét oltja ki. Iszik tejet eszik tojást, sajtot csak magát a húst nem.

2014. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
zöldséget, gyümölcsöt, gabonákat, olajos magvakat. hüvelyeseket, szóját
2014. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Mindent amit te, kivéve a húst, meg az állati eredetű ételeket.
2014. aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

" 1. Aki semmi állati dolgot nem eszik/iszik, pl.: tej, sajt, tojás. Az gyakorlatilag salátán és magvakon él. "


Azért ez nem egészen így van.

2014. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 k.zl ***** válasza:
100%

A vegánok sem húst, sem tejet, sem tojást nem esznek, alapvetően a méz is tabu, de vannak vegánok, akik esznek.

A vegetáriánusokban közös, hogy egyáltalán nem fogyasztanak húst (tehát csirkét, halat vagy más vízi állat húsát sem). aki eszik, az nem vegetáriánus, maximum csak "divatvega".

Ezen kívül vannak vegetáriánusok akik tejet esznek és tojást nem, vagy tojást esznek, de tejet nem, vagy mindkettőt fogyasztják.

Az, hogy a vegánok csak magvakon és salátán élnek, nem igaz. Alapvetően mindent esznek, ami nem állati eredetű, az pedig elég széles választék.

2014. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
8%

Ahhoz képest, hogy egészségesek akarnak lenni szerintem az ellenkezőjét érik el.. A hús, a tej, a tojás stb. szerves része az egészséges táplálkozásnak! Persze nem kell túlzásba vinni, de én komolyan nem értem őket...

Speciel én hús nélkül 2-3 hónapig sem bírnám. :/


Elnézést ezért a kis offért.

Az előttem szólok mindent leírtak! :) De szerintem elég sokan csak "divatból" csinálják.

2014. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Dehogynem bírnád 2-3 hónapig. :)

1 hétig nem ennél húst, már annyi idő alatt olyan változásokat vennél észre magadon, h lehet h te is inkább vega lennél utána. A különbség a két életmód között olyan, mintha az ember egy putriból egy szép villába költözne, ezt is csak az érti meg aki mindkettő életmódot próbálta már.

2014. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van vegetáriánus, van vegán, van laktó-vegán, ovo-vegán és laktó-ovo vegán is. Ezen kívül van nyers vegán és nyers vegetáriánus is.


a laktó = tej (sajt, tejfélék) az ovo = tojás, tehát ezeket hajlandó megenni. A vega sokszor csak összefoglaló arra, hogy kerüli az állati dolgokat, bár ebből is van több "fokozat" .


A vegánok semmilyen állati eredet dolgot nem esznek meg tehát tej és abból készült dolgok és tojás is ki van zárva. De még a torta zselé is mert sokszor csontból főzik hozzá a zselatint. De ugye készül agar-agar hínárból zselatin is, azt fogyasztják.

A nyers vegán az csak zöldség és gyümölcs de csak is mindent NYERSEN szóval még párolás sincs (Steve Jobs volt ilye pl.)


Vannak olyan vegák pl aki egy kerti hús sütésnél ha a hús mellett sült mondjuk zöldség (cukkini, padlizsán stb) akkor hajlandó meg enni , de ismerek olyat aki már csak azért sem enné meg mert 1 csepp állati "valami" is rá kerülhetett.


Sőt van vegetáriánus aki mondjuk húslevest (nagy ritkán) meg eszi, de csak is a lé + zöldség a húst persze nem.


A kérdésre válaszolva elég tág, h mit esznek mert tej, tojás is lehet/vagy nem lehet. Zöldségek, gyümölcsök különböző feldolgozottságban. Valamit sok magot fogyasztanak, mint pl dió, mandula,kesudió, para dió. De sok aszalványt is esznek (magokkal keverve)

2014. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!