Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Különlegesebb vegetáriánus...

BrazenHeart kérdése:

Különlegesebb vegetáriánus ételeket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Amit el tudtok képzelni ünnepekre. Ki mit szokott főzni pl. karácsonykor, szülinapkor, vagy csak egy különleges vacsora alkalmával? :)
2014. szept. 24. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokfélét főzök, mostanában pl. ilyesmik voltak:

- szezámmagolajon pirított újhagymás burgonyakrémleves cukkinivel, pirított szezámmaggal megszórva

- madárbegysaláta kakukkfüves sült körtével, rókagombával

- grillezett kecskesajt-cukkini nyársak fokhagymás-zöldfűszeres olajban

- bazsalikomos-oregánós paradicsomkrémleves mozzarellagolyókkal, pesztós sült baguettel

- sült paprikás hokkaido tökkrémleves pirított tökmaggal, tejföllel, chili pehellyel


Ünnepekre nem tudom éppen mit "szoktam" egy évben is ritkán készítem el 3x ugyanazt az ételt, nemhogy alkalomra :) De itt van pár ötlet, amik nálam vagy voltak az évek folyamán, vagy tervben vannak:)

- fetás-quinoás fűszeres répakrémleves

- rozmaringos brie sajttal és dióval töltött sült körték (egészben a belsejét kivágva vagy félbe), a maradék belsejéből körtés öntet balzsamecettel kikeverve

- csicseriborsó "palacsinták" (vékonyan, ropogósra sütve), rozmaringgal, vajban pirított gombával, fokhagymával, olívaolajos-citromos öntettel, mellé el tudok képzelni grillezett mozzarellát, salátát

- olajbogyóval töltött diós kéregben sült sajtgolyók 4 sajtféléből gyúrva, almával

- erdei gombákkal töltött sült kaliforniai paprika ruccolával és reszelt parmezánnal megszórva

- fehérboros-tejszínes gombás öntetes rakott zöldbab

- fokhagymakrémleves naranccsal

- pirított sütőtök kecskesajttal, rukkolával, balzsamecettel

- mézes-fokhagymás grillezett padlizsánok tejszínes zöldfűszeres töltelékkel feltekerve

- kókusztejes avokádókrémleves

- citromos zellekrémleves

- mentolos cukkinikrémleves

- fokhagymás vajban párolt fehérboros puha tofu (nem a száraz fajta, hanem a puha, kanállal formálható verzió)

- korianderes citromos-olívaolajos pirított articsókák

2014. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Wow! Köszönöm! *.* Receptkönyved nincs véletlenül? ^^
2014. szept. 24. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Mustáros-szezámos babkrémleves. :)
2014. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
54%

A saláta meghalt... Azért, hogy te élhess...


LEGYEN SZIVED! EGYÉL KÖVET!

2014. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet. De a disznók/marhák/csirkék, amiket azért tartanak, hogy Te megedd őket, összességében több növényt elpusztítanak, tehát azzal, hogy megveszed őket támogatod a növények halálát. :D Plusz, ha eszel zöldségeket is, összességében több növény haláláért felelős vagy, mint én. :D
2014. okt. 3. 15:54
 6/6 anonim válasza:
100%
Szép mentés! Gratulálok! :D
2014. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!