Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy az avokádó elég érett-e?

Figyelt kérdés
A boltban csak nagyon kemények voltak. Sajnos nem tudom, hogy milyennek kéne lennie. (avokádó krémhez lesz)
2010. jan. 21. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kemény, akkor nem jó semmire, az érett kicsit utánaenged, ha óvatosan megnyomod. Ha éretlent veszel, akkor elöbb rohad el, mint hoy utánérjen.

Az avokádokremhez meg csak érett jó, az éretlen keserü.

2010. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyira puhának kell lennie, hogy az ujjadat lazán bele tudd enyhe nyomással nyomni.

Ha csak keményebbek vannak, próbáld kiválasztani a legpuhábbat, tedd otthon papírzacskóba és be a sötét kamrába 1-2 napra. Általában 2 nap után már jó puha szokott lenni.

A kemény avokádó kesernyés, savanyú, nem valami finom.

A puha meg kellemesen selymes textúrájú, lágy, olajos, puhább őszibarackhoz hasonló keménységű.

2010. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megírtátok. Igen, sajnos a boltban csak nagyon keményeket találtam, kb olyan kemények voltak, mint egy kígyóuborka. Megpróbálom ezt a papírtasakos megoldást, hátha bejön. Csak tudod, nem akarom elrontani, mert még sosem ettem avokádó krémet, és nem szeretném, ha megutálnám azért, mert esetlen az érettlenséből kifolyólag rossz ízű. Meg ugye azt sem tudom, hogy mikor van szezonja. Lehet h inkább akkor kéne elkezdenem kísérletezni vele.

Még egyszer köszi!

2010. jan. 23. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Az avokado-ban az a jó, hogy a boltok nem igazán tudják, h milyen állapotban jó, és sokszor a pont jók, amik eléggé meg vannak érve, azok vannak leárazva...:)
2010. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!