Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrendtől lehet bajom?

Vegán étrendtől lehet bajom?

Figyelt kérdés
Szóval, ha csak zöldségeken, gyümölcsökön, magokon élnék?

2014. nov. 1. 22:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Az emberi szervezetnek húsra, tejtermékekre is szüksége van.
2014. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
28%
Olyan nyomelemek, ásványi anyagok vannak az állati eredetű táplálékban, amelyeket semmilyen növény nem pótol. Még a szójában sincs meg minden, pedig az még kimondottan ártalmas is!
2014. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
36%
Kevesebb fizikai erőd lesz, többször leszel éhes. Szervezet nem erre van beállva, pláne aki egész életében húst evett. A suliba volt egy osztálytársam, aki vega volt, 2-szer ájult el egy év alatt. Szerintem, ez csak a mostani celebek, modellek magamutógatós divatja. Hol voltak vegák 50 évvel ezelőtt???
2014. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
69%

"Hol voltak vegák 50 évvel ezelőtt???"

Indiában.

2014. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
46%

Sajnalom hogy nem ekezettel, de siettem a valasszal:)

Vegan előadások:

[link] (vége felé tér rá az egészségre)

[link]


Az emberi szervezetnek nincs szuksege tejtermekekre! Mondjatok egy masik elolenyt aki a sajat anyja tejen kivul, fogyasztja barmely masik allat tejet. Mellesleg az allati eredetu etelek erosen savasitjak az ember lugos szervezetet. Hogy haritja ezt el a test? Kivonja a csontbol a kalciumot, ergo csontritkulashoz vezet. Meg szamos mas egeszsegugyi nehezsegeket okoz, pl.: magas koleszterin, rak, szivroham, agyverzes stb...

Es hallotatok mar arrol hogy vegan ember ilyen betegsegekkel kuzd? Es husfogyaszto tarsaink? Na ugye..

Feherjet huvelysektol is kaphatunk, tehentej helyett rizstej, kokusztej, szojatej, maktej all rendelkezesunkre es meg sorolhatnam. A halban talalhato omega 3-at magvakbol fedezhetjuk.

De ezt mind elmondjak a fent emlitett videoban is.

2014. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
39%
Igen lehet, az ember mindenevo nem leglesre van kifejlesztve
2014. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
45%

6. Valaszolo, erre azt mondom hogy nezd meg a videokat amit linkeltem, errolnos szo van benne.

Ha tenyleg mindenevok lennenk, kepesek lennenk elkapni mondjuk es mokust es azt szorostul-borostul, feldolgozas es egyeb segedeszkozok nelkul megenni.

Nem kell legelni, lehet enni zoldseget, gyumolcsot, tesztat, gabonat, magvakat.

Az emberi belrendszer 10 m hosszu mig egy husevoe ennek a fele. Melyiken fut at gyorsabban a hus? Bennunk hosszu orakik rohad, es ennek soran mereganyagok, toxinok szabadulnak fel. Es a husevoknek sokkal tobb savuk van a hus emesztesere. Az novenyevo fogazat oldal iranyu mozgasra kepes (ragjuk az etelt), a husevok csak fuggelegesen tudjak mozgatni es ok tepik a hust, egyben nyelik le.

Ha egy nagyobbacska kisbaba ele letennel egy almat es egy nyulat, melyikkel jatszana es melyiket enne meg? :)

Amugy az emberiseg 75%-a laktozerzekeny. Puffadas, hasmenes, gyomorgorcs...ezek a szervezet segelykialtasai.

Nem akarok meggyozni senkit, ezek csak tenyek. Mindenkinek szive joga eldonteni mit eszik.

2014. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
77%

Max annyi bajod lesz, hogy a tudatlan/buta embertársaid majd h*lye kérdésekkel és kijelentésekkel fognak bonbázni!


Én 3 éve vagyok vegán (8 év vegaság után) és nagyon jól vagyok. Csak figyelni kell a változatos étrendre. Nem mellesleg verenyszerűen sportolok (nem sakkozon :D)

Nyugodtan légy vegán! ;)

2014. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
41%

"Ha egy nagyobbacska kisbaba ele letennel egy almat es egy nyulat, melyikkel jatszana es melyiket enne meg? :)"


Lefordítom, mert aki úgy tud olvasni, mint a válaszoló írni, nem ért belőle semmit!


"Ha egy nagyobbacska baba elé letennél egy almát es egy nyulat, melyikkel játszana és melyiket enné meg? :)"


No ez aztán meggyőzött mindenkit! Tényleg van olyan aki ezt az érvelést komolyan tudja venni? Van! Különben nem lenne ennyi"vega, vegán", meg magevő. A plüss nyuszit is megenné az a baba és az almával is játszik előtte. A plüss nyuszi ennek ellenére nem kimondottan alkalmas táplálkozásra!


Az alma egyébként önmagában szeles gyümölcs, ha csak azt eszel meg is hajt amellett, hogy szelet csinál!

2014. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
86%
A vegán életmód nagy odafigyelést igényel, figyelni kell a változatosságra. Amennyiben vállalni tudod, szerintem mehet. ;) De ha most kezded ezt az egészet, akkor előtte jódarabig legyél vegetáriánus (mondjuk lakto-ovo), hogy a szervezeted fokozatosan át tudjon állni. Nem jó ötlet az összes állati eredetű táplálékot megvonni magadtól, a szervezeted lehet nem tolerálná. Először hagyd el a húst, aztán a tejet, majd a tojást stb. :)
2014. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!