Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem elfogadott kutyát,...

Miért nem elfogadott kutyát, macskát enni?

Figyelt kérdés
Mi a logika abban, hogy csirkét, marhát, disznót teljesen elfogadott megenni, de ha már a kutyák, macskák, lovak húsáról van szó, máris botrányosnak tartják a dolgot az emberek? Miért kevesebb egy boci egy kutyánál?
2014. nov. 15. 01:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Egyrészt megszokás (hagyomány, kultúra)... Ellenben pl. abban más, hogy a kutya sokkal értelmesebb állat. Szó szerint nem haszonállat, mint a "boci". :D Pl. én simán megcsapnám a hülye kínait amelyik megeszi szegény bodri kutyát, ellenben nem hinném, hogy díjaznák a marhahúsos házi hamburgeremet indiában, ahol a marha szent állat.
2014. nov. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 piriiiiii ***** válasza:
100%
Azért, mert máshogy alakult ki az évezredek során az állatokkal fenntartott kapcsolatunk. Ennyi.
2014. nov. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És az miért nem érdemli meg a megcsapást, aki őt megeszi? [link]
2014. nov. 15. 01:29
 4/24 A kérdező kommentje:
Én nemrég tértem át a vegetáriánus étrendre, mert belegondoltam, hogy elég beteg dolog, hogy állatok hulláit esszük meg. :(
2014. nov. 15. 01:32
 5/24 piriiiiii ***** válasza:
87%

Akkor az összes ragadozó állat egy elmebeteg szociopata?

A tigrisek is? Meg a pókok? És a gyíkok? Meg a farkasok?

2014. nov. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ezeknek az állatoknak a túléléshez van szükségük húsra. Mi mindenevők vagyunk, ami azért jó, mert nekünk viszont van választási lehetőségünk. Tudatos étkezéssel hús nélkül is be lehet vinni minden fontos tápanyagot a szervezetünkbe.
2014. nov. 15. 01:55
 7/24 anonim válasza:
100%

Te valószínűleg nem éltél még együtt kutyával/macskával, ha így lenne, nem tetted volna fel, vagy nem így tetted volna fel a kérdést.

Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni, én sem szívesen eszem húst, csak sajnos még nem értem el a spirituális fejlettség azon fokára, hogy teljesen le tudnék mondani róla, a kérdésedet mégis túlontúl provokatívnak érzem.

Azért nem elfogadott, mert családtagok, mert kötődnek, mert szeretetkapcsolat van közöttünk. Mert nem szokás megenni a barátodat.

2014. nov. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 piriiiiii ***** válasza:
72%
Én nem hiszek abban, hogy tudatos étkezéssel ki lehet hagyni a húst. Én sem vagyok nagy húsfaló, de az kell, fogadd el.
2014. nov. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 intrepid ***** válasza:
97%

Kérdező! Azt írod, hogy a lóhúsevést botrányosnak tartják. Nos itt Pesten, a Vámház Csarnokban lehet kapni ló főzőkolbászt, párizsit, veronait, és ezek lóhúsból vannak. A lóhúsnak, magasabb a biológiai értéke, még a marhahúsnál is.

Kutyát, macskát meg azért nem eszünk, mert a ragadozó (húsevő) állatoknak európai ízléshez rossz íze van. Benne van az érzelmi szempont is, az, hogy szeretjük ezeket az állatokat. Vérbeli lovas ember lovat sem eszik. Én nem vagyok lovas ember. Ami viszont botrányos, az a bikaviadalok. Csak azért kínozni, majd megölni egy egészséges állatot, hogy szórakozzon néhány hülye, hát...

2014. nov. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom mi benne a logika.

Kultúra, társadalmi szokások, stb...Amit az első írt.

Én húsevő vagyok. Szeretem az állatokat. Vannak kutyáim és ha valaki bántani merné őket.... Ellenben szívesen megkóstolnám a kutya húst is egyszer.


Én nem az állatok legyilkolását ítélem el. Hanem a leölésük mikéntjét és előtte való tartásukat. Felháborítónak tartom például, hogy Kínában egy bőrönd méretű madárkalickába zsúfolnak 5-6 kutyát. Vagy, hogy a családoktól is ellopják a kedvenceiket, hogy levágják.


Szerintem minden állat lehet okos, tanítható. Függetlenül attól, hogy az disznó, kutya, nyúl, vagy akármi.

A szőrme, bőr hordása ellen sem vagyok. Mindaddíg, míg az olyan élőlényből készült, aminek a húsát is fogyasztjuk.

2014. nov. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!