Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem elfogadott kutyát,...

Miért nem elfogadott kutyát, macskát enni?

Figyelt kérdés
Mi a logika abban, hogy csirkét, marhát, disznót teljesen elfogadott megenni, de ha már a kutyák, macskák, lovak húsáról van szó, máris botrányosnak tartják a dolgot az emberek? Miért kevesebb egy boci egy kutyánál?
2014. nov. 15. 01:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%
Anyám meg mikor Olaszországban volt, a járda szélén szőnyegre kipakolt várakozó macskát látott. Szegény azért volt oda kirakva, mert "eladó", érts alatta étkezési célra. :(
2014. nov. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Világéletemben kutyákkal és macskákkal voltam körülvéve. Tudom, hogy nem az emberek hibája, én is úgy lettem nevelve, hogy kétféle tehén van: egy, amit a vonat ablakából nézünk meg, és egy, amit megeszünk. De valahogy a kettő közötti kapcsolatot nem találtam meg.

Azt sokan tudják, hogy a haszonállatokat kegyetlen körülmények között tartják. Pénzünkkel támogatjuk a további kegyetlenségeket, ha megvesszük ezeket a termékeket.

2014. nov. 15. 07:52
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Jó, na most állj le az álszent baromságaiddal. Gyógyszert szedtél már? Állatokon tesztelik. De az még egy dolog, mertha elmész az állatorvoshoz az állat is állatokon tesztelt gyógyszert kap. A tusfürdőt tesztelik állaton, hogy nem vakít-e pl meg. De nem kell ilyen drasztikusanak lenni. Az anatómia és élettan tudásunk jó része állatoktól származik. Vérnyomást mértél már? Azt úgy írták le,. hogy lekötözték a lovat a földre, belevágtak egy csövet a nyakába és nézték milyen magasra spriccel a vér. A minennapokban állatok szenvedését hazsnáljuk, és erkölcsileg nyilvánvalóan nem működik, hogy elítélem a folyamatot, de azért használom az eredményét. Sőt, csaptál már le szúnyogot? az miért is nem probléma? Különben meg felhívnám rá a figyelmed, hogy a növény is élőlény, pusztán azért mirt is ér kevesebbet, mert nem visít amikor nyúzod?!


Kutyát, macskát két okból nem ezsünk, mert egyrészt nem szokás, másrészt mert rossza hatékonysága. Mivel húsevők, növényevőket kell eniük, ami kb 80-90%-os energiaveszteség.

2014. nov. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 piriiiiii ***** válasza:
100%

Akkor olvass el néhány Jack London könyvet.

Van annál rosszabb, minthogy megzabáljuk egy barátunkat (hogy egy előző válaszoló szavaival éljek).

2014. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Azért nem kell leszólni. NYugodtan legyél vega te ezzel lázadsz, ezzel ítéled el más meg nem. Enynire egyszerű ez a tusfürdős dolog meg kicsit drasztikus volt, akkor ennyi erővel semmit sem lehetne csinálni még gyakoti kérdéseken válaszolgatni sem, mert ez áramot fogyaszt és azt meg kell termelni, amire emberi beavatkozásra van szükség akinek meg energia kell szóval kalória és ezt hússal viszik be, akkor állatok esnek áldozatul a gyakorizgatásnak. :D Hülyeség!
2014. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne saját tehenem, akit kedvtelésből tartanék, azt sem enném meg. Nem tudom, hogy a térítős, okoskodó, vádaskodó vegetáriánusoknak ezt miért olyan nehéz felfogni. Tényleg nem értitek, vagy csak butábbnak tettetitek magatokat, mint amilyenek vagytok?

Másrészt össze kell hasonlítani, hogy mennyi hús jön ki egy tehénből (hiába becézgeted bocinak, attól az még egy tehén) és mennyi egy átlagos kutyából? De ha nem lenne más, kutyát és macskát is ennék.

2014. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

"Néha a barátját is megeszi az ember." - Ezt egy regényben mondta a pápua törzsfőnök, igaz, egy malacra :)

Az a helyzet, hogy inkább a régi, évezredes szokások tehetnek róla. Nálunk a kutya, macska nem megennivaló (amúgyis úgy tudom, hogy a növényevő emlősök íze jobb).

De sok gyerek mesélhetne róla, hogy a szeretett kis kedvencét feltálalták neki, mert sikerült egy sima, direkt eme célra nevelt kiscsirkével vagy nyúllal összebarátkoznia... Ilyenkor a vonzalom nem elég, legalábbis a szülő szempontjából. A gyerek szinte tuti, hogy nem vágná le az ilyen állatot. De annak a testvérét, akit nem szeret, simán megenné...


Én tovább szoktam menni, bár azt pláne megértem, hogy miért nem eszünk embert... (Csak néha. Ez még Európában is előfordul, hol háború vagy más kényszer miatt, hol pszichopatáknál vagy kiknél. A Rammstein egyik legjobb dala az utóbbiről szól, nagyon szórakoztató. A téma persze nem, de a dal... Tud a banda, mit mondjak.)

Csak nekem fura, hogy vannak az állatok, akiket hát persze, hogy megeszünk - s van az ember, akit persze, hogy sosem. Nem ott van náluk a szakadék, mint nálam. Pedig én se vagyok egyszerű eset, csak egypár évig voltam (mindenféle okból, az egészséget kivéve) vega. Én az állatkínzást utálom, a gyilkossággal jóval kevesebb bajom van, a Földön élünk, ahol ez megszokott (na, annál nem gond, ha a másik ember, elég népszerű másokat ölni. nekem ez is igen durva). Attól még én, aki remekül megvagyok hús nélkül, igyekszem szinte sosem enni húst, így tartom fairnak (annyira nem kell ám igyekeznem). Nem vesztek vele semmit, a totális vegaság is menne, de a hedonizmusom igen magasfokú és a halak amúgysem érdekelnek annyira (azért lehetőleg vad legyen, más hús pedig mindig, vagy házi. tökéletességre hiába is törekednék).


A disznó egyébként nagyon kedves, intelligens, játékos állat. Olyan kutyaszint, amennyire tudom. Az ő sorsuk érdekel a legjobban, amúgy az ő húsuk a legfinomabb számomra, de még erről is el tudok feledkezni, annyi finom ételt ehetek rajtuk kívül.

2014. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
45%
Sajnos ki kell ábrándítsalak. A húst nem tudod pótolni, ráadásul egészségtelen is a vegetarianizmus, bizonyos fok után. Kérdés hogy mennyire vagy radikális vegetáriánus..
2014. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 pleco válasza:
100%
Szerintem amiatt mert az ember általában nem eszik ragadozó emlős állatot.
2014. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Megennéd a legjobb barátodat?
2014. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!