Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Több nő vegetariánus mint férfi?

Több nő vegetariánus mint férfi?

Figyelt kérdés
Magyarországon
2014. dec. 21. 02:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Én csak nőket ismerek. A férfiak általában nem követnek semmilyen divatot.
2014. dec. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mindegyik országban több a vega nő, mint a férfi.
2014. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy több. De én nem vagyok vegetáriánus, viszont a férjem az, és az apukája is, de az anyukája nem. De országos átlatban mégis azt gondolom, hogy a nők vannak többen.
2014. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Demográfiailag is több nő él mint férfi. De még ezen a szegmensen belül is tőbb a női vegán vagy frutariánus.
2014. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ez miért van?
2014. dec. 21. 12:09
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
O ennek rengeteg oka van. Van társadalmi, szociológiai, mentális, vallási és még egészségügyi oka is. Egyénenként változó. Az ember mindenevő alapvetően és a népnek az a szakasza amely növények emésztésre volt specifikálódva az az évezredek alatt vissza csökevényesedett. Nem baj ha valaki vegetáriánus, csak nem lesz jobb mint ha mindent enne. Természetesen ez biológiai szempontból nézve. A nagyobb baj a húsevőkkel van. Mert aki húst hússal eszik annak komoly betegségei lesznek szemben egy rendes vegetáriánussal.
2014. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen, a nők ebben a tekintetben többségben vannak mint a férfiak. Ez azért van egyrészt, mert mondjuk ki: ők hiúbbak és ezért jobban odafigyelnek magukra mint a férfiak. És ez kezdődik az egészséges étkezéssel, tehát minél több vitamindús gyümölcs és zöldség fogyasztásával, mert ez hat a megjelenésre, szebb bőr, jobb közérzet, fittség és a tovább tartó fiatalosság egyszer a cél (mert pl. a szalonnás kenyér épp az ellenkező hatást váltja ki). Az egészséges oldal mellett a másik szempont az, hogy a nők általában empatikusabbak, hisz a biológia így programozta őket, megértőbbek, a gyengéket és kisebbeket gyámolítják - és bár ez a gyerekek védelmezése és nevelése miatt van bennük, sokan az állatokat is az ilyen kiszolgáltatott védtelen áldozatoknak tekintik, pl. itt ez a kis nyuszi, olyan aranyos és nem ártott nekem, miért bántanám, miért vennék részt gyilkosságban? Jobb a világ ha ő is itt marad, mint hogy sikítás, vértócsa és csonthalom maradjon belőle, az én kezemet meg lemoshatlan vér mocskolja.
2014. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak úgy tájékoztatás képen és én nem védeni akarom a vegákat, de amiről ebben a témában sokan beszélnek a bizonyos aminosavak hiánya a növényi eredetű fehérjékből, de igazából azt is meg lehet oldani hogy teljes értékű legyen csak több fajta növényt kell enni és megnézni melyik milyen arányban tartalmazza ezeket.

Hogy egy egyszerűbb példával éljek:

Tegyük fel(bár nem igaz) hogy tankoláskor te az autódba egy fajta folyadékkal feltöltöd az tankot az olaj tartályt a szélvédőmosót a hűtővizet...stb mindent.

Míg másnak mindent külön kell beszereznie és összeválogatnia..ugyanúgy fog működni az autó mintha mindent az egyben tankolnál bele..

Szóval én ezt megértem a vegák részéről én csak abban kételkedem hogy az embernek bármi baja lenne a normális vegyes étrendtől amiben van hús és sok zöldség is pl köretnek ahogy kell. Meg abban kételkedek hogy az ember növényevő, amit indoknak fel szoktak hozni hogy az embernek hosszú a bélrendszere, na de kérem annyira azért még sem hosszú mint egy valóban csak növényevő állatnak pl szarvasmarha,hanem valahol a kettő között ami fele-fele vagy inkább kicsit több növényi táplálék feldolgozására teszi alkalmassá mintsem csak és kizárólag növényevésre, ezenkívül ez a "hús rohad a belekben sem valami tudományos dolog ugyanis a nem túl zsíros jó minőségű fehér húsokat nagyon gyorsan meg lehet emészteni minden embernek, belőlem például 2 óra alatt már kb jó hogy nem ki is jön, már könnyűnek érzem magam, korog a gyomrom és éhes vagyok, de való igaz nem szoktam meg enni egyszerre másfél kiló húst...az lehet hogy rohadna a belemben hisz annyi emésztőenzime sincs az embernek egyszerre, de most komolyan ha megennék 1,5kg lencsét akkor sem hiszem hogy sokkal jobban járnék(az aztán biztos hogy az jól megerjedne az emberben:))..semmiből nem egészséges ha mértéktelenül degeszre zabáljuk magunkat.

Meg az ember nem a puszta erejével vadássza le a zsákmányt akkor már meg sem eheti? Kérdezem én ha az ember az agyával tűnt ki az állatvilágból és egyre kevésbé használt teljes fizikai erőt a táplálékszerzéskor és az életben maradáshoz, és eképpen oldotta meg az elé táruló akadályokat akkor ugyan mi a francért fejlődtek volna ki rajta olyan gyilkos eszközök mint egy oroszlán állkapcsa vagy medve karmai stb..a természetben ha valamit nem használsz ha valamit helyettesítesz valamivel akkor bizonyos dolgok nem fejlődnek vagy akár el is csökevényesednek..szóval még ha növényevő is lenne az ember, logikailag végiggondolva ez az érv sem állná meg önmagában a helyét.

A kiságyban játszó baba és az odahelyezett alma és nyuszi esete. Azzal érvelnek hogy a kisgyerek nem a nyuszit eszi meg hanem az almát..Na most ebben van némi belekötni valóm 1:Egy mindenevő miért választaná éppen a húst ha van a közelben egy alma amit jóízűen meg tud enni nincs vele különösebb munka..nem kell megnyúzni szőrt kiköpködni stb 2: Egy nagyon fiatal kisgyermekről van szó aki még csak mászni tud..az ilyen fejlettségi szinten lévő állatok eggyike sem túl vérengző típus, dobtam már be egeret én is kismacskák közé akik még csak mászni tudtak meg botorkálni, nem igazán érdekelte őket hogy megegyék, ugyanúgy ha egy arányaiban ugyanolyan fiatal oroszlánkölyökhöz rakunk nyuszit az sem foglya még bántani. Szóval ez aranyos meg minden de nem éppen tudományos megközelítés.

Az ember foga nem tarajos mint az igazi ragadozóké de nem is redős hanem gumós tehát mindenevő, olyanok a vegák mintha nem akarnék elismerni hogy ilyen állatok is léteznek csak vagy fekete vagy fehér lehet szürke nincsen.

Tehát összegezve:

A mindenevő jellemzők a mindenevőket jellemzik nem pedig a növényevőket és a húsevőket, nagyon sajnálom hogy van egy ilyen állatcsoport is nem én találtam ki.

Lehet okosan vegának lenni nem lesz semmi gond ha odafigyel mit eszik.

De hatalmas manipulálásnak tartom amikor "az ember növényevő szlogennel jönnek" és hülye vagy meg meg fogsz halni ha eszel húst is.

Állatok védelmében oké, ez dicséretes dolog ebben semmi rosszat nem látok, egy önzetlen cselekedet.

2014. dec. 21. 22:40
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Ez is egy népbetegség már, hogy mindenben azt nézik, hogy mi van vagy mi nincs, lassan egy csirkecombot nem lehet megenni anélkül, hogy valamelyik okos rá ne mondaná, hogy az mérgező.
2014. dec. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Különben pedig Hitler is vegetariánus volt.

Meg G.B.Shaw is,aki azt mondta,hogy az állatok a barátai,és nem eszi meg a barátait.És jó egészségben halt meg 94 évesen,akkor is csak mert a gyümölcsfái metszése közben leesett a létráról és a veséje megsérült.

Talán az érzékenyebb emberek lesznek általában vegetariánusok,és a nők között biztos több az érzékenyebb.

Hitler pedig rejtély ebből a szempontból.

2014. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!