Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak it 20-25 év közötti...

Vannak it 20-25 év közötti vegetáriánus férfiak, illetve olyanok, akik esznek húst, de el tudnák képzelni, hogy a feleségük mondjuk vega legyen?

Figyelt kérdés
Igazából apukám és a barátaim, meg az ismerőseim nagy része azzal piszkál, hogy sosem fogok párt találni magamnak, vagy csak nagyon nehezen. Ezt azzal indokolják, hogy az én korosztályomban szinte nincsenek vegetáriánus férfiak, és ha vannak is, olyan kevés, hogy korántsem biztos, hogy bármelyikkel szót értenék. A másik, hogy mivel húshoz nem vagyok hajlandó érni, ezért nyilván húsos ételt nem tudnék az asztalra tenni, pedig egyébként imádok sütni-főzni, csak nyilván vega kajákat. Mindenki azzal jön, hogy belőlem vagy rossz feleség lesz, vagy egyedül vagyok. Elsősorban férfiakhoz szól a kérdésem,és konkrét válaszokat szeretnék, nem olyat, hogy a szerelemben nincsenek akadályok stb. Köszi:) 20L

2014. jan. 26. 20:59
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
81%
Totál hidegen hagyna hogy mit eszik a feleségem, ha szeretem akkor nyugodtan ehet bikacsöcst tejszínhabbal is.
2014. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
93%

Szia, én nő vagyok, :) vega voltam hosszú ideig... :)de kénytelen voltam visszatérni a mindenevő életmódra egyéb okok miatt.

Én sem tudtam húsos ételeket főzni, sőt még most sem tudok nagyon, a barátom elfogadta, de a szüleim (anyukám különösen) annak idején nagyon nehezen birkózott meg vele. Legalább egy év kellett neki, hogy megbékéljen a helyzettel. Utána is utalgatott arra, hogy jó volna, ha húst is ennék stb. :D

Ő azt hitte, valami betegségem (anorexia) van, amiatt, hogy nem akartam húst enni. Holott rendszresen ettem, rendszeresen reggeliztem, sőt még tortát, csokis is ettem. :DDD Ezt az "okosságot" a tévéből hallotta természetesen. :)Ezzel a példával azt akartam mondani, hogy az én szüleim is nagyon nehezen fogadták el, számits te is arra, hogy mindenáron le akarnak majd beszélni róla. De csak azért, mert jót akarnak.


Miért ne találnál párt? Nem muszáj csak vegetáriánus pasival ismerkedned, lesz olyan, aki elfogadja. :)

Dehogy lesz belőled rossz feleség. Majd a férjed elkésziti a húsos ételt, te pedig a köretet, desszertet mellé. :)

2014. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
94%

27 éves pasi vagyok, és engem nem nagyon zavarna. Nem az étkezéstől jó egy kapcsolat. Én alapból kevés zöldséget eszem, inkább húst hússal, de ettől függetlenül még nem mondanék nemet azért, mert a lány vega.

Amúgy is én szoktam főzni, főleg mióta már nincs bnőm, bár előtte is szoktam, szal ez a gond is kipipálva.


De ha abból indulsz ki, hogy a mai hasonló korosztályú lányok egyáltalán nem tudnak főzni, még vegát sem, mert letörik a műkörmük, vagy ahhoz be kell menni a konyhába, akkor máris előnyben vagy:) A pozitív oldalát kell nézni a dolgoknak. Plusz még egy kellemes időtöltés is kijöhet ebből, hisz ha a jövendőbelid is szeret a konyhában ténykedni, akkor akár főzőcskézhettek egyszerre is.

Szóval fel a fejjel, nincs ezzel semmi gond :)

2014. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
82%
Pedig te vagy a jó feleség, legalább te már tudsz recepteket, én meg csak 3-4-et, ami kevés egy hétre, meg nyilván a következő héten se ugyanezt akarom enni.
2014. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
49%

"húshoz nem vagyok hajlandó érni"


Na itt a bibi! Ezért nem fogsz párt találni.

:)

2014. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
45%
Hát nekem nem kéne egy dísznyúl.
2014. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
85%
Lány vagyok és szintén vegetáriánus, csak annyit szeretnék tanácsolni, hogy egy szót se pazarolj olyanra, aki az étrended alapján ítélne meg :) Ha ezen múlna egy kapcsolat, azt már rég megette a fene. A "rossz feleség leszel"-mantrát meg se halld, nem konyhai robotnak mész, hanem emberi társnak.
2014. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
47%
Nem zavarna egyáltalán egy vega barátnő vagy feleség, egészen addig, amíg nem akarná rám erőszakolni ezt a dolgot. Amúgy meg most megmondom neked, 2-3 év és visszatérsz a normális kajáláshoz.
2014. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
70%
Én a párommal már 7 éve együtt vagyok. eleinte mindketten mindenevők voltunk, időközben én először vegetáriánus, majd vegán lettem. Ő még mindig eszik húst. Problémát soha nem okozott. Mondjuk én elkészítek húsos kajákat is, bár az utóbbi időben már gumikesztyűben vágom össze, és ő kóstolja meg, hogy elég jó-e a fűszerezés. De ahogy előttem is írták, nem ezen múlik egy kapcsolat. Elfogadjuk egymást így, még csak nem is szekál érte, megérti a nézőpontomat. Ne hallgass azokra, akik szerint nem találsz így társat. A világon rengeteg vegetáriánus és vegán él, Magyarországon is egyre nő a számuk, és nem igaz, hogy a te korosztályodban kevés a vega, pont hogy egyre több fiatal választja ezt az életmódot. A facebookon is rengeteg csoportot találsz, egyre több honlap és blog van a témában. Vegetáriánus fesztivált is rendeznek minden évben. Ezek a felületek is alkalmasak az ismerkedésre. De alapvetően elfogadás kérdése az egész egy kapcsolatban. Ha pedig a táplálkozásod miatt hagyna el valaki, akkor jobb is, hogy nem vesztegetted rá az időd.
2014. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
46%

Engem nem zavar ha egy nő nem tud főzni, ugyanis én főzök. Párom egyáltalán nem szokott. Egyébként is jobban főzök nála. És nagyon szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket, sokat is fogyasztom őket, akár magában is. De soha nem jönnék össze egy vega nővel.


És ezt szépen meg is tudom neked indokolni. Az oké, hogy az emberi kapcsolatokat nem étrendben mérik, meg hogy bikcsacsöcst is ehet a másik, vagy mit. Csak a gond ott van, hogy az igazi vegáknak van két fajtája. A meggyőződéses, és az undorodós. Az egyiknek meggyőződése hogy szegény állatnak van szeme, és a tányéron van. Egy ilyen lánnyal nem tudsz elmenni étterembe, nem tudsz otthon leülni vele egy asztalhoz, mert sajnálja szegény állatkát, sírni kezd, elszomorodik. A másik az undorodós, aki undorodik a látványától, a szagától, öklendezni kezd, meg ilyenek. Namost egy ilyen lánnyal megint csak nem tudsz elmenni étterembe, otthon nem tudsz főzni, nem tudtok együtt enni. Pedig a társas érintkezés egyik legfontosabb eleme az étkezés.

Aztán ezt a dolgot még megfejeli a gyerek kérdés. Ha jön a kicsi, nem lehet vega étrenden tartani, tehát adni kell neki különböző húsokat is, amit a kedves mama nem lesz hajlandó megcsinálni, megvenni, elkészíteni, megetetni a gyereket. Na itt a probléma az egész vegasággal. Az ha valaki nem annyira szereti a húst, és nem eszik, azzal nincs gond, az ő élete, eldönti mit akar. De az hogy ő neki hányingere van, meg undorodik a szagától, meg nem hajlandó hozzáérni, meg szegény még futkosott dolgok, egészen egyszerűen nem elfogadható egy párkapcsolatban, ha a másik fél nem gondolkodik hasonlóképpen. Olyan alapvető életvitelbeli különbségek ezek, amiket igen nehéz ledolgozni.


Egy szó mint száz, egyetértek a szüleiddel. Én ismerek egy-két vegát, de ők mind szinglik.

2014. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!