Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti megesztek olyan...

Vegánok! Ti megesztek olyan ételt, aminek a csomagolásán az áll, hogy nyomokban tejet/tojást tartalmazhat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok vegán (csak vega), de szerintem nem
2015. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Több összetevős műkaját, amiben ilyesmi van általában alapból nem. Kész, majonéz stb kizárva. Ha nyomokban vmi, az max szója, dióféle.
2015. jan. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak az allergiások miatt írják rá.

Ha az van ráírva, hogy nyomokban tartalmazhat, az csak annyit jelent, hogy ugyanazon a gyártósoron tojást vagy tejet tartalmazó élelmiszereket is készítenek. És félnek, hogy egy allergiás beperli őket, ha egy mikronyi anyagmaradványtól rohamot kap.

Vannak vegánok, akik nem vesznek ilyen élelmiszert, vannak akiket ez nem zavar.

Engem nem zavar, mert nekem az a lényeg, hogy amiket veszek, annak a gyártásához nem használnak állati eredetű hozzávalókat, tehát nem támogatom vele az állatok használatát.

Az hogy ugyanabban a gyárban készül, az egy másik dolog.

2015. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
15%
Attól függ gechit tartalmaz e?
2015. jan. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"...nyomokban tejet/tojást tartalmazhat?"

Ez nem j

2015. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Elnézést! - akaratlan...

.

"...nyomokban tejet/tojást tartalmazhat"

Ez nem jelent mást, mint olyan üzemben készült, ahol tejes/tojásos ételeket is csinálnak!

Jelentése távol áll attól, hogy ebbe teje, vagy tojás kerülne recept szerint!

2015. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából arra gondoltam, hogy zavar e titeket, mert tudom miért van ráírva, de úgy látom ez akkor változó :)
2015. jan. 25. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!