Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ál-vegetáriánus lennék, ha...

Ál-vegetáriánus lennék, ha ilyeneket megeszek?

Figyelt kérdés

Az állatok élete is fontos nem csak az embereké!


Nem eszek húst. De ilyeneket megeszek: húsleves: csak a lé, zöldség, tészta! De bele főtt a hús!

Pörkölt: Csak a nokedli szafttal! Húst kiszedve!

Hamburger: Húspogácsa nélkül!

Szalámis pizza: Összes szalámi leszedve róla!


Ál-vegetáriánus lennék? Ez belefér?

Nem ettem meg egyikben sem egy gramm húst sem!



2015. febr. 15. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a hús mellőzése, önámítás, nem vegetáriánus életforma.
2015. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez álszent duma. Szerinted ha a húslevesből, pörköltből kiveszed a húst, akkor az nem került az állat életébe?
2015. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
én megeszem a hús, de csak mert ott van a pultban már levágva, akkor ne menjen kárba, akkor vegetáriánus vagyok?
2015. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A húsleveshez pörkölthöz is le kellett vágni az állatot. Az már részletkérdés, hogy te csak a levét vagy a szaftját eszed meg.
2015. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis nem vagy vegetáriánus.
2015. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Egy igazi vegetáriánus nem tudna megenni ilyesmit. Te nem vagy vegetáriánus, mivel meg tudod enni.

A húslevesbe belefőtt a hús leve.

A pörköltszaft az állat zsírját tartalmazza.

A szalámis pizzát azzal együtt sütötték, nyilván ráfolyt a szalámikarikából a zsírja, a szaga ottmarad a pizzán, hiába veszed le.

Hiába mondod, hogy nem ettél egy gramm húst sem, nem vagy vegetáriánus, csak becsapod magad.

2015. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
jól írják, tényleg nem vagy vegetáriánusnak nevezhető ez csak önbecsapás. ennyi erővel mindegy lenne ha fogyasztanál húst. én régimódi gondolkodású vagyok, "húsevő" megeszek sokmindent, de pl húsból csak a csirkemellet. csak mert nekem ehhez van gusztusom, én azt szeretem. ha részedről így elfogadott hogy konkrétan húsokat mellőzöl ugyanúgy lehet értékelendő, és nem is problémás hogy te így étkezel, csak hivatalosan nem könyvelhető el vegetáriánus étrendként. vagy elfogadod ezt, és belátod hogy az ember természetes élelemforrásába mindig is tartoztak állati eredetű dolgok, vagy leszűkíted a kört, hogy hivatalosan is vegetáriánus lehess ami részedről azért nem jó mert nyilván úgy alakítottad ki az étkezésed eddig is mit szeretsz enni. gondolkozz logikusan, inkább folytasd az eddigit, hisz ha számodra így is megfelelő és húsmentes mert közvetlenül nincs jelen, aztán meg hogy hogy nevezik nem mindegy?:)
2015. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vega, de mondjuk megtetted az első lépést a húsnélküli táplálkozáshoz. Ha zöldséglevest, gombapörköltet, vega pizzát eszel, akkor leszel vegetáriánus igazából.
2015. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy vegetáriánus. attól, mert kiszedted a levesből, levetted a pizzáról, még rajta volt, belefőtt, átvette.
2015. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha azért szeretnél vegetáriánus lenni, hogy a táplálkozásod miatt ne öljenek meg állatot, akkor a húsos szaftokat, leveseket se edd meg. Hiszen ezek miatt az ételek miatt anyukád megvette a hozzávaló húst, a pizzériában is rátették a szalámit, tehát ezzel támogattad egy állat halálát.

Ha megvan benned az elhatározás, akkor a legjobb, ha elkezdesz megtanulni főzni, ha eddig nem tetted. Nagyon hasznos, mert nem leszel senki döntésére rászorulva, hogy mi legyen az ebéd. És sokkal jobb ételeket is találhatsz hús nélkül, mintha csak a szaftot ennéd le a hús alól.

2015. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!