Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 80 10 10 raw Vegán életmódról...

80 10 10 raw Vegán életmódról ki mit tud? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia. Én idéntől kezdtem el próbálkozni a dologgal. Sajnos még nem megy igazán tökéletesen. A reggelim mindig nyers gyümölcs, legtöbbször az ebéd is, de a vacsora már nem mindig akar összejönni. :) De nem erőltetem és nem is igazán aggódom miatta, majd megy, ha menni akar.


Vegán voltam eddig is kb. 2 éve, húst pedig már több, mint 10 éve nem eszem. A nyers étrend viszont attól tartok keményebb dió lesz számomra. A baj az, hogy a vegán étrendben el lehet érni, hogy az ételek legalább "hasonlítsanak" a régebbi dolgokra, az íz, az állag is viszonylag könnyen reprodukálható. 80/10/10-nél nem. Az teljesen külön világ. :) A narancslé nem gombapörkölt, a saláta pedig nem kenyér. A nyers lecsónak ízben és állagban sincs sok köze a főtthöz. Ezért nem egyszerű az átállás: a régit teljesen el kell hagyni, és át kell térni valami teljesen újra és szokatlanra.


Elég elmebeteg ötlet volt tőlem, hogy ezt az egészet még ráadásul pont a tél közepén kezdtem el csinálni. Egy 95%-ban nyers gyümölcsre épülő diétára nem éppen ez az ideális kezdőpont. Az a nagy bajom még vele, hogy nem kívánom a zöldeket. Tényleg nem. Turmixba se, sehogy. Egy ideig még ment, de most rá gondolni sem szeretek. Ezen kívül pedig hajlamos vagyok sokat enni magokból, aszaltakból, és sajnos vacsorára a főttekből is. A gyümölcs viszont nem hiányzik. Reggelire jól esik, de egy idő után elegem lesz belőle. Nagyon "vizes" és nem elég enrgiakoncentrált - már a korábbi ételeimhez képest. Nem veszi el az étvágyamat, mindig többre, másra vágyom a nap végén. Ez az én nagy bajom, ezt kéne valahogy leküzdeni.


Jelenleg viszont nem alkalmas az idő arra, hogy komolyabban felvegyem a harcot magammal (ennek sajnos egyéb, rajtam kívül eső okai vannak) így annyit tehetek, hogy hallgatok a testemre és nagyon bízok benne, hogy nem hülye, és tudja mire van szüksége. Agyilag felfogtam, hogy a 80/10/10 volna az ideális, elérendő, legjobb étrend. Testileg ez még feldolgozás alatt van. Igyekszem informálódni a dolgokról, ha érdekel, tudok pár hasznos oldalt, videót ajánlani neked is. :)


Most nyavalyogtam itt egy sort a nehézségekről, de hogy írjak pár pozitívat is: Az ételek, amiket így elfogyaszthatsz egyszerűen gyönyörűek és sugároznak az élettől és egészségtől. Finomak (bár tényleg nyáron lenne az igazi a friss hazai gyümölcs) és egyszerűen elkészíthetőek. Rengeteget ehetsz belőlük és nagyon jót tesznek a testeddel. Teli vannak vitaminnal, enzimekkel. Feltöltenek tápanyagokkal, de mégsem nehezülsz el tőlük. Teleeheted magad, de mégsem kell, hogy bűntudatod legyen. A szervezeted pedig hálás lesz a sok friss, egészséges zöldségért és gyümölcsért! Szóval megéri, csak próbálkozni kell és nem szabad feladni! Sok sikert és örülnék, ha te is megosztanád majd a tapasztalataidat!

2015. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!