Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Minden tojásból lenne csibe?...

Minden tojásból lenne csibe? Vegák: Tojást esztek?

Figyelt kérdés

Minden tojás kiscsibét adna, ha nem ennék meg?

Ti esztek tojást?

Ha nem, miért nem?


Főleg olyan vegetáriánusokhoz szól a kérdésem, akik állatvédelmi okokból lettek azok. De bárki válaszát szívesen veszem.

Még húsevők véleménye is érdekel, de elsősorban vegetáriánusoké.


Hogyan álltok hozzá a tojáshoz?



2015. márc. 3. 21:39
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
24%
en azt gondolom hogy azert van ragofogunk mert mindenevok vagyuk, tehat kell ennunk hust is. ebbol kifolyolag szamomra mindne vegetarianus idiota es egyben vashianyos. ez kb olyan mintha a tigris nem enne tobb hust es ehen halna miatta mert "hulye"
2015. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én a tojással kapcsolatos kérdést tettem fel.
2015. márc. 3. 21:50
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

A tojás az egy petesejt. Emberi fogyasztásra a megtermékenyítetlen verziót használjuk, amiből nem lesz kiscsibe, akkor sem, ha infralámpa alatt melengeted ítéletnapig.

Vannak olyan vegák, akik fogyasztanak tojást és tejtermékeket, és vannak olyanok, akik semmit nem esznek meg, ami árnyékot vet :D

Aki azért nem eszik tojást, merthogy "jaj, kiscsibe lenne belőle", az szimplán agyalágyult.

2015. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle csibe, ha a tyúk még sosem látott kakast, ez csak egy megtermékenyítetlen petesejt, én megeszem. Gyakorlatilag minden tápanyag megvan benne, amire szükségünk van.
2015. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Rendkivul buta ember lehetsz, ha azert leidiotazol valakit mert ugy dont nem eszik hust. Ahány ember annyiféle nézőpont, ízlés. Valaki a paradicsomot nem szereti, akkor az is idióta?

En egyszeruen nem szeretem az ízét, állagát, undorodik tole. Mar kb 5 eve, előző heten voltam Vervetelen es az orvos szerint hibátlan.

Nem azt mondom, hogy ez a jo es igy kell enni, de van elet hus nelkul is, termeszetesen azzal is.


Amugy eszem tojást, de csak ételben, sutemeny benne van, de kulon soha nem főznek magamnak tojást:)

2015. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
75%
A tojás az a tyúk menstruációja...na jó ez nem igaz, de majdnem :D kakas nélkül is lesz tojás, de abból soha nem lesz kiscsirke :) és az hogy egy vega eszi-e az attól függ, hogy milyen szinten vega...van aki eszik tojást, és iszik tejet is, sőt halat is eszik, és van aki egyiket se...van aki semmi állati eredetűt nem fogyaszt, ez már attól függ, hogy milyen elhatározásból lett vega az illető. remélem segítettem :)
2015. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)

és én is utálom, ha leszólják a vegetáriánusokat vagy akárkit, aki valamilyen elhatározásból nem eszik valamilyen fajta ételt

2015. márc. 4. 09:49
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Vega vagyok, 3 éve. Eszek tojást, ha nem ennék annak nem a kiscsibe-dolog lenne az oka, hanem hogy rossz körülmények között tartják a tojotyúkokat rövidke életük végéig. De falun lakom, vannak tyúkjaink, akiket sosem vágunk le :)
2015. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

"mindne vegetarianus idiota es egyben vashianyos."


Nagyeszű ,az emberi test okosabb annál hogy csak a húsokból tudja kiszedni a vasat .


A tojás nem hús és nem élőlény amíg folyik viszont a legjobb és legtökéletesebb fehérjeforrás . A vegánok nem esznek tojást tejet stb de a vegetáriánusok ehetnek.


Én csak néha eszek tojást mert megundorodok tőle ,húsokat egyáltalán nem. Ezért ajánlott két évente methyl cobalamint pótolni mert az csak a beinjekciózott állatok húsában van jelen és az ezeknek a trágyájában nőtt bio növényekben amit egy városi lakó nem igen tud beszerezni.

2015. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
19%

Nem adna minden tojás kiscsibét ha nem ennénk meg.

Ennek több oka is van:

- Az ipari tojás termelő tyúkok nem tenyész állatok, végterméket állítanak elő, ami a tojás

- A tenyész telepek, ahol keltetésre való tojást termelnek, ott sem lesz minden tojásból csibe. Ennek 1000 oka van, de röviden csak annyi, hogy semmi sem tökéletes, így 100 tojásból kicsi az esélye hogy 100 csibe legyen.

2015. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!