Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegatáriánus vagyok,...

Milyen vegatáriánus vagyok, ha néha eszem csirkét, de halat nem?

Figyelt kérdés
Aki eszik halat csirkét az szemivegetáriánus.Ha En csak heti 1x eszem húst,akkor is csak némi csirkemellet,akkor mi vagyok?A többi hústól undorodom.
2015. máj. 17. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Semmilyen. Olyan, hogy szemivegetáriánus NEM LÉTEZIK, ez a fogalom egy oximoron.


Értsd: "semi" = fél, félig

Vegetáriánus: nem fogyaszt olyan termékeket, amelyek egy állat halálából, leöléséből származnak (hús, zselé, stb.).


Ez a kettő szerinted hogy fér meg egymás mellett?


Aki halat, csirkét, vagy bármilyen hústerméket fogyaszt az NEM VEGETÁRIÁNUS. Se félig, se háromnegyedig, se 2/3 részt.

2015. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Semmilyen vegetáriánus nem vagy,ha eszel húst.Ilyen hülye kérdést...Istenem!Hiába vagy kiakadva,az első válaszoló írta le jól.
2015. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Flexitarianizmus


A Flexitarian vagy szemi-vegetarianizmusnak is nevezett életmódot nem mindenki sorolja a hagyományos vegetáriánus típusok közé, hiszen a követői halat és alkalmanként baromfit is esznek.

2015. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Válogatós vagy.


Nincs közöd semmiféle vegetáriánus étrendhez.

2015. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Közöd nincs a vegetariánizmushoz.


Én havi egyszer eszem húst, többnyire lazacot. Tehát nem vagyok vega, bár elég közel állok hozzá (majdnem vegának tartom az étrendemet, mert a legtöbb napom vega, de attól még nyilván nem vagyok vega, hisz eszem húst. ha havi 1 aprócska szardíniát ennék, akkor se lennék vega), hozzáállásom is inkább a vegákéhoz áll közelebb, igaz, jópár évig voltam ovo-lakto vega, rendesen, nem ilyen fura módon, hogy "állati tetemeket eszem, de azért én mégis vega vagyok". Olyan NINCS. Ha egy csomó értetlen ember azt akarja, akkor sem.

2015. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Semilyen. A vegetáriánusok ugyanis semmit nem esznek amiért egy állat halála ke llett (ahogy bőrdzsekit se vesznek fel ugyanezen okból). Halat sem esznek
2015. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Én olyan vega vagyok aki minden nap kétpofára zabálja a húst, és imádja az abált malacfejet.
2015. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Semmilyen.

Te csak finnyás vagy.

2015. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egyébként nem is értem. Menő vegának lenni, hogy a húsevők is azok akarnak lenni névleg? :D Komolyan fura, rengeteg ilyen emberrel találkoztam már. Egyesek pedig kijelentik, hogy ők tulajdonképpen vegánok. Tojást mondjuk esznek, de mit tesz az?

Van mindenevő, aki sok húst eszik s van, aki keveset. Van, aki csak disznót, van, aki csak tengeri herkentyűt, de lehet olyan is, aki csak sült cserebogarat. S egyik sem vega, de ez miért baj?

Láttam már olyat, aki csak csirkét és szalámit evett és be akarta magát sorolni a vegák közé...

2015. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vérszemet kaptak a lelkiismeret huszárok:-)
2015. máj. 17. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!