Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért csak pulykahúst és...

Miért csak pulykahúst és csirkét eszek? ( csak ide tudtam sorolni elnézést)

Figyelt kérdés

én csak a pulykahúst és a csirkét eszem meg. amikor például egy falat hal vagy egy falat sertéshús kerül a számba akkor hányás kerülget. nem tudom miért de amikor vendégségben vagyunk olyan kellemetlen:

-Miért nem eszed meg? Tán nem ízlik?

próbáltam elmagyarázni de nem ért meg senki. most mit tegyek? és ha csak pulykát és csirkét eszem akkor hiányozni fog valami vitamin vagy fehérje? légyszi mondjátok el mi lesz a következménye :S és aztis hogy miért nem eszem meg a többi húst is ha valaki járt már így akkor mondja el. köszönöm


2010. dec. 2. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A baromfikban több fehérje van és egészségesebb is,mint a vörös husokban.

Nem emlékszel olyanra,hogy a többi hus kivàltott benned valamikor undort,valami oknàl fogva?disznótor stb.

2010. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

szia!

nem hinném, hogy bármi káros volna abban, ha csak e két húst preferálod. ezeket ajánlják diéta alatt is, tehát egészségesek. én is gyakran eszem, így tapasztalatból mondom, hogy tartható ez az étrend. persze, csak, ha rendesen eszel köreteket [pl zöldségeket is] :) nem lesz vitaminhiányod.

az ízlés pedig sztem gyakorta képes változni. nékem is van, hogy napokig, hetekig egy-egy ételt kívánok, másra ránézni sem bírok, és az adott periódusban az dominál az étkeim közt. ^^ ezen nem kell aggódnod.


ha vendégségben kérdezősködnek, nyugodtan megmondhatod, hogy nem kívánod azt az ételt, vagy, hogy túlságosan sok volt mára. ezen nem hiszem, hogy bárki megsértődne. :)

2010. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

18:57-nek

szerintem a halászlé mert ránézni sem bírok

a disznóhúst meg egyszerűen nem eszem meg :)

2010. dec. 2. 19:09
 4/10 anonim válasza:

Én ugyanígy vagyok,ma tudtam meg h én szemi-vegának mondhatom magam :D

Csak szárnyast eszem,abból is inkább csak csirke,pulyka.És még ezekből se sokat.

Rosszul lennék ha meg kéne ennem a marha,sertéshúst vagy halat.Soha életemben nem ettem még halászlevet,se pacalt.

Halrudacskát ettem csak,de az se volt nagyon nyerő nálam.

Egyszerűen nem ízlenek,az állaguk se jó,undorítónak tartom.Ez van.

2010. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert megteheted. Nem voltál még elég éhes.
2010. dec. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Van olyan, hogy vki bármilyen éhes, mégis roszul lesz, ha egy bizonyos ételt raknak elé. Tudom, az én családomban is előfordul meg mást is ismerek, szóval megértem.

Nem muszáj disznóhúst enni, nem is egészséges, a fehér húsokat (amiket te is eszel), meg mindenhol ajánlják. Szóval ne aggódj, de ha mégis hiányérzeted van, akkor ehetsz egy kis szóját (falafel, stb.), remek húspótló, benne vannak a szükséges tápanyagok. De ha sok húst eszel, akkor nem kell túlzásba vinni.

2010. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nemmegmondtam válasza:

Az hülyeség, hogy a szárnyasokban több a fehérje, mint a halban. A halban lévő fehérje minőségéhez hasonlót nem sok ételben találsz az biztos. Biztos valami lelki eredetű a problémád, vagy finnyás vagy? Esetleg úgy lettél nevelve. Nekem volt, hogy fel se állhattam az asztaltól, míg meg nem ettem a kaját, vagy addig nem kaptam mást.

Ha nem hiszed keress rá a halban lévő fehérjékre, nem hiába szeretik nagyon a testépítők...

2010. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Hisztizel, flancolsz, vagy nem eléggé éhes.
2010. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem szereted pl ezert!!!Kit erdekel hogy mit eszel mar bocs!Ha nem izlik ne egyed es ennyi,mit kell ezt ragozni???egyed amit szeretsz,nem fogsz belehalni ne izgulj!
2010. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert megteheted és el vagy kényelmesedve. Ha egész nap tolnád a havat vagy kinn lennél a határban, rohadtul nem érdekelne, hogy disznó-e vagy kecske, löknéd befelé.

Amúgy meg, a természetben is vannak finnyás egyedek, csak a természetes szelekció miatt nem olyan sokáig.

2011. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!