Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 1db szójaszelet hány kalória?

1db szójaszelet hány kalória?

Figyelt kérdés

azt tudom, hogy kb 400kcal/100g de hogy mérjem le?

szárazon kb 20g 1 szelet, de ha felszívja a vizet, akkor meg 100g. akkor most 1 szeletben hány kcal van!? úgy kell megmérni, amikor már a vízet felszívta, vagy csak simán, szárazon???



2015. jún. 2. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

a vízben nincs kalória, tehát felszívhat akármennyit, az akkor is 20g szójaszelet lesz.


ha 100g 400kcal akkor 20g 80kcal.

2015. jún. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy a vízben nincs kcal, ergo ha a 80g-os egész doboz szójaszeleteket megcsinálom, akkor az 320kcal? mert elég kevésnek tűnik, ahhoz képest, hogy mennyire eltelíti az embert. * . *
2015. jún. 2. 08:24
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, most megnyugodtam :) már majdnem azt hittem több ezer kcalt összezabáltam pár db fránya szójaszelettel. :')
2015. jún. 2. 08:25
 4/7 anonim ***** válasza:
hogyan eszed?:) én is ki akarom próbálni
2015. jún. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem annyita recept sterint csinálom, mert jobban szeretem a natúr ízeket, mint a fűszereset-csípőset.

2-3 szójaszeletet beteszek kb 5dl vízbe, aztán ezt a mikróban melegítem amíg a szójaszelet puha nem lesz a felszívott víztől (mx. 5 perc) aztán kiveszem a szójaszeletet a vízből és kinyomkodom belőle a csapba a felesleges vizet.

én nem szoktam de ezek után lehet bepácolni, majd megsütni vagy kirántani, mint egy igazi hússzeletetet.


a szójakockákat lehet kis serpenyőben paradicsommal-hagymával összepárolni és tésztára tenni, megfelelő fűszerekkel spagetti ízű lesz. :D vagy pedig sajtszószhoz hosszáadni hús helyett.

2015. jún. 7. 16:50
 6/7 A kérdező kommentje:
szójagranulátumból mintha darált hús lenne, lasagnet vagy rakott káposztát lehet csinálni pl, de én annyira nem próbálkoztam, mert én natúre jobban szeretem. nagyon különleges fincsi íze van :D
2015. jún. 7. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a szójaszeletet/kockát, de mustárba is jó tunkolni. :)
2015. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!