Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti is büdösnek érzitek a húst?

Ti is büdösnek érzitek a húst?

Figyelt kérdés

Mennyi ideje voltatok már vegetáriánusok, mire elkezdtétek kellemetlen szagúnak érezni a húsételeket?


Én konkrétan a csirkehúst, húslevest irtózatos vizeletszagúnak érzem már. Felfoghatatlan, hogy hogyan tudtam azt valaha a számban érezni. :S


Miért alakul ki ez?



2015. jún. 2. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem, csak ha romlott.

A csirkehúslevesnek szerintem pont nincs szaga.

Egy karakteresebb húsból készült levesnek, pl. egy marhahúslevesnek már van jellegzetes illata.

2015. jún. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A csirkehús, és a belőle készített leves, stb. stb. akkor büdös, ha túlnyomórészt hallisztből készített táppal etették.

Ehhez nem kell vegának lenni, érzi azt a húsevő ember is!

2015. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Azért érzed így, mert beképzeled magadnak. A szója és a hasonlók sokkal rosszabb ízűek, és még fel is fújják a legtöbb embert. Az ember emésztőrendszere minden evő, tehát kell húst is enni.
2015. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sok ételnek van szaga, illata, akár hús vagy akár zöldség.

Én pl. a karfiol szagát utálom :S

2015. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Sosem éreztem büdösnek a húst, max. némelyik nyers halat, de ez elég gyakori.


Egy időben viszont szagosnak éreztem a tojást (van neki, ez kétségtelen, de akkor erősen éreztem és nagyon zavart). Fel nem fogom, hogyan voltam képes vagy egy évig tojás nélkül élni, de akkor azt tettem.

A húst mindig szerettem, a vegaságom számos éve alatt is, mindössze nem ettem :) A csirke viszont mindig halálosan untatott, amiatt lettem vega...


Bizonyára van lelki része, de érzékennyé is válhatsz a hús létező szagára. Én is elszoktam dolgoktól. Sosem szerettem a napraforgó ízét, de az étolajon sosem éreztem. De amikor abbahagytam az efféle zsiradék evését, akkor érzékennyé váltam rá, most már szörnyen napraforgóízűnek érzem.

2015. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Te direkt kötekedsz?!
2015. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Én már 20 éve vegetáriánus vagyok. A legbüdösebb számomra:

1.Szalonnazsír - halálos!

2.szalonna sütve

3.kolbász sütve

4.egyéb sertésből készült dolgok; tepertő.

A többi állatot még elviselhetőnek érzem. Van családtag aki eszik csirkét, ő mindig tanyán nevelt tyúkot, tojást vesz, szerintem ez nem annyira büdös, mint a többi.

Ami a legrosszabb, hogy nyáron gyakran kiérzem az emberek izzadságából, hogy mit ettek. Aki az első három dolgot eszi, annak a közelében nem tudok megmaradni, ha izzad. (Plusz "büdös sajtok" evőinek kipárolgása. -de ehhez nagy mennyiségben kell fogyasztani.)

A vizelet is átveheti a fogyasztott ételek szagát. Tehát lehet hogy nem a csirke vizeletszagú, hanem a vizelet csirkeszagú, na meg a levesbe tett fűszerek szaga is kiérződhet belőle: sáfrány, zöldségek, ételízesítő, stb. Mondjuk tényleg erős hasonlóság van a két szag között. (Mármint húsleves és vizelet.)


Azért alakul így, mert kitisztul a szervezeted és ezért javul a szaglásod.

2015. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem büdös. Ha büdös az már baj. Nem kell húst enni ha nem akarsz, ha erőltetik akkor meg kapják be.
2015. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Aki vizeletszagú húslevest evett, annál megértem miért lett vegetáriánus. A húslevest húsból kell főzni, nem pisiből.
2015. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
másfél éve nem eszem húst, én is büdösnek találom.
2015. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!