Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hétfő óta áttértem az ovo-lakt...

Hétfő óta áttértem az ovo-lakto vegetáriánus étkezésre,1 kg-ot híztam, és ma csütörtök van. Ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ugye hétfőtől nem eszem húst, csak tojást meg tejet, és azóta 43,5 kg-ról 45 lettem. Ez nem baj csak meglepődtem, és nem értem, hogy hogyan lehetséges ez.

14 éves vagyok, igen, tudom hogy nem kellene vegetáriánusnak lennem mert még fejlődök stb, de legyetek szívesek a kérdésre válaszolni, és nem azt ecsetelni, hogy fiatal vagyok. Mielőtt bárki azt feltételezné nem divatból és nem is fogyás miatt, hanem sajnálom szerencsétlen állatokat, és nem bírom lenyelni...

Folytatódni fog a hízás? Miért?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2015. okt. 15. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

A tojást nem sajnálod? Az egy meg nem született kiscsirke. A zöldséget nem sajnálod? Kitépik a földből és megölik.

Röviden: hülye vagy.

2015. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha nem értesz velem egyet és nem vagy veteráriánus, akkor mit keresel a vegetarianizmus kategóriában? :) Csak azért vagy itt, hogy kioktass másokat a hülyeségeiddel? Offolni jársz ide?

Csak úgy elmondanám, hogy a tojás, az nem a megölt kiscsibe, mivel nincs megtermékenyülve. Azok a tojások amiket a boltban árulnak, azok nem embriók, ugyanis a tojó kakas nélkül is tojik. Ezt eszed, nem az embriót, tehát nem kiscsibét ölsz meg vele. Na most akkor ki is a hülye?

Szerintem kár volt úgy okoskodni és offolni, hogy azt se tudod miről van szó. De köszönöm szépen, pontosan ilyen válaszra vártam.

Nem értem minek kell ezt csinálni, komolyan...

2015. okt. 15. 19:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez a témakör sajna ilyen, mindig jönnek a vegetariánizmust is egészségtelennek tartók.


Nos, ha valóban híztál, zsírban, amit kétlek, az úgy lehetséges, hogy rengeteg kalóriát vittél be. Ha ezt nem tetted, akkor nyilván vízről, salakanyagról, miegymásról van szó.

Ha most szénhidrátosabban eszel, mint korábban vagy kevesebbet mozogsz vagy mensesed lesz, akkor simán lehet a különbség vízből. Nem hallottál még róla, hogy a testsúly lazán ingadozhat 1-2 kilót 1-2 napon belül is? Nekem is elég stabil a testsúlyom, de a glikogénraktárak merültségével nem tud mit kezdeni (a te korodban lövésem se volt a glikogénraktárakról, nos, ez az izmokhoz tartozik s rengeteg víz is meg van kötve benne. az adott izom mozgásával merül, szénhidrátbevitellel töltődik), ott bizony megjelenik a vízmennyiség miatti súlyváltozás.


Teljesen normális, hogy sajnálod az állatokat és a növényeket nem, ez ilyen. Sőt, az állatokhoz sem ugyanúgy állunk. Engem mondjuk főleg az életük érdekel, utálom az ipari állatkínzást, ami azért befolyásolja a tejtermék- és tojásfogyasztásomat is (főleg, hogy sokszor az ízben is megnyilvánul a különbség, pont, mint a hús esetében, mindössze a halaknál nem tudom észrevenni, hogy tenyésztett-e, a lazac mindig finom. ja, nem vagyok vega, csak voltam, mielőtt megismertem a lazachúst. elég hibásan akkor még sokszor ettem nagyüzemi állati termékeket, ha húst nem is).

Mindenesetre ez a Te döntésed s nem hinném, hogy ovo-lakto vegaként különösebb problémád lenne, ha értelmesen csinálod. A húsban semmi nincs, amit ne lehetne könnyen bevinni másból s ezen az életkor sem változtat. De ezt bizonyára tudod.

2015. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a rendes választ!:) Valószínűleg túl sok kalóriát vittem be, mert sajnos elég keveset iszok úgyhogy nem hiszem, hogy attól lenne.

Én is az életük miatt, meg konkrétan azért élnek, hogy meghaljanak. Mellesleg az egész életük egy szenvedés, borzasztó...

Igen, alaposan utánaolvastam a dolgoknak, szóval nem úgy csinálom, hogy nem tudom miről is van szó. Ezért vagyok csak ovo-lakto, hogy tudjam pótolni a vitaminokat, amit ugye nem feltétlenül a tojásból és a tejporos tejből nyerek, de hát na. Azért volt nekem ez a súlygyarapodás olyan furcsa, mert legalább fél éve(ha nem több) ennyi kg voltam, sose híztam vagy fogytam. De akkor most már értem, köszönöm!:)

Azt is köszönöm, hogy megértessz és nem próbálsz lebeszélni! :)

2015. okt. 15. 20:33
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

kérdező, neked most egyébként megjött, vagy alapban vagy ilyen ideges vagy a húshiány miatt???


totál poénosan is reagálhattál volna elsőnek.


a másik válaszolót meg alá tudom támasztani, ezektől lehet, ezeket mondanám én is.

2015. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"sajnos elég keveset iszok úgyhogy nem hiszem, hogy attól lenne"


Attól még a szervezeted vissza tud tartani vizet a vizeletkiválasztás csökkentésével. Szóval lehet attól. Ha tartós a hízás, akkor gondolkodj el. Meg igyál többet, az jót fog tenni.

2015. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az egyik legjobb vízhajtó a sok víz fogyasztása. Tehát ha nem iszol, akkor valóban vissza tarthatta a szervezeted a vizet, és attól mutat többet a mérleg.

Másrészt a jó emésztéshez is elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű víz. Tehát itt is, ha keveset iszol, nem megfelelő az emésztésed, tehát ez is lehet az ok.

2015. okt. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Ha engem p9ntoztok le, csak egy szinten vagytok a kerdezovel...rettenetes ez a hangnem....
2015. okt. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom ha durván válaszoltam, de már kicsit bosszantó, hogy az összes kérdésemre hozzá nem értő és flegma válaszokat kapok. Egy idő után már kicsit sok, hogy soha nem a kérdésre kapok választ.

Értem már köszönöm szépen! Akkor elég rosszul gondoltam, pont a kevés víztől van :D Igyekszem többet inni!

Köszönöm, nagyon sokat segítettetek! :)

2015. okt. 16. 15:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Az első egy tahó. Pont.


Amúgy, csak azért, mert valaki nem eszik húst, még nincs bebiztosítva a hízás ellen (kenyér, tészta, sütik -ez mind hizlal, s nem hús).

S egy kiló az semmi, ennyit egy nap alatt is ingadozik az ember súlya.

2015. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!