Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Minden sütit el lehet készíten...

Minden sütit el lehet készíteni laktózmentesen?

Figyelt kérdés

Bocsi, de nem vagyok képben. Pl. találok egy random receptet, amihez kell vaj, tej stb... és ha ezekből laktózmenteset veszek, akkor elkészíthetem a sütit teljesen laktózmentesen? Létezik olyan "élelmiszer", amelyből nem lehet laktózmentes változatot kapni?

Gondolom azért arra oda kell figyelni, ha a sütibe pl. bolti, kész piskótát teszek, akkor az laktózmentes legyen.



2015. nov. 5. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg el lehet, létezik laktózmentes tej, vaj, túró, joghurt, túrórudi....

Más élelmiszerek összetevőinél meg általában kiemelten fel vannak tüntetve az allergének, az is ha tejszármazékot tartalmaz.

2015. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze. Nem is kell hozzájuk tejtermék, mert azokat elég jól lehet őket helyettesíteni mással.

Persze csak a vajnak van vajíze, kicsit jobb vele a süti, de azért a kókuszzsíros verzió se rossz, ha amúgy remek alapanyagokat használsz (illetve ha a süti nem áll félig vajból, akkor azért nagyon érezhető lesz, miből van). A tejnél pedig jóval finomabb a kókusz- vagy mandulatej.

2015. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, a vegánok minden létezőt elő tudnak állítani tejmentesen. Csak hát kicsikét drágábbak úgy az ételek.


Én a laktózmentesített tejtermékeket annyira nem javaslom, inkább próbáld a növényi tejeket keresni, csak ne a szóját.

2015. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasznalj növenyi tejet, vaj helyett pedig margarint (nem ajanlom, hogy tulzasba vidd)
2017. ápr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!