Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Karácsonyi vega menü, kiadós...

Karácsonyi vega menü, kiadós és könnyen elkészíthető?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit főzzek karácsonyra, és nem is nagyon lesz időm a konyhában álldogálni. 24-én is dolgozom délutánig, szóval jó lenne előző nap elkészíteni az ételt. Aztán majd 25-én főznék újra.

Kellene egy finom leves ötlet és egy vagy két főétel.

Desszertre is adhattok tippet, van elfekvőben gesztenyepürém, abból mit csinálhatnék?

Ti mit fogtok enni?



2015. dec. 18. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lakto-ovo Vega vagy? Csak Abban tudok segíteni.

Nálunk az előétel fokhagymás fehérboros sajtleves lesz. Főételnek lesz zöldséges rétes, és gombával, juhtúróval töltött cukkini karikák hasábburgonyával. Mellé francia és ananászos almás saláta. Desszertnek madártej torta, lúdláb szelet és gesztenyrolád lesz.

2015. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
vegankaracsony.hu
2015. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A zöldséges rétes nagyon jól hangzik! Mivel töltöd meg?
2015. dec. 18. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Írok pár menüt, remélem megtetszik az egyik :) A leveseket mind el lehet készíteni előző nap is és sok főétel és desszert is előkészíthető.


1. Gesztenyeleves kecskesajttal, zöldfűszerekkel (ebbe ugye felhasználhatod a pürét :)

Karamellizált répa zöldfűszeres krumplipürével, salátával (krumplipürét, salátát elkészítheted előző nap)

Gesztenyés csokiszufflé


2.

Francia hagymakrémleves

Juhtúrós cukkinitekercsek, marinált fetasajt, olajbogyók, pirított baguette szeletek citromos fűszervajjal - mind előkészítheted előző nap, és aznap csak be kell tolni a sütőbe a cukkiniket

Citromos-mentás pohárkrém - szintén elkészíthető előző nap


3.

Zellerkrémleves

Rozmaringos, parmezánnal töltött héjában sült burgonya, rukkolasaláta olívaolajos-balzsamecetes öntettel, aszalt paradicsommal

Házi vaníliakrém friss gyümölcsökkel


4. Gombaleves

Paradicsomos raguval töltött padlizsáncsónakok, hummusz (szintén jó előző nap), ropogós kenyérfalatok

Rumos gesztenyegombócok


Nálunk ez lesz a menü:

Fűszeres répakrémleves petrezselmyes ricottával, vörösboros erdei gomba tartare főételnek, magvas zöldsaláta, pirított baguette szeletek zöldfűszeres kecskesajttal. A desszerten még vacillálok.

2015. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A rétest most paradicsommal, spenóttal és spárgával. De csináltam már mexikói zöldségkeverékkel és zöldbabbal is. De pl különböző színű kaliforniai paprika csíkokkal és lilahagymával töltve is gyönyörűen színes és finom vacsora lesz belőle.
2015. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hűha! Köszönöm szépen az ötleteket!
2015. dec. 22. 21:55
 7/9 ildike87 ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudom, már egy kicsit régebbi a kérdés, csak az érdekelne hogy mi a foglalkozásod, ha még dec.24-én is délutánig dolgozol? Csak nem valami kereskedelemmel kapcsolatos(mert ugye a legtöbb bolt valamennyi időre még dec.24-én is kinyit)? Vagy esetleg egészségügy(a kórházak nem zárhatnak be azért, mert karácsony van)?
2016. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Külföldön élek és itt 25.-én van karácsony napja, 24.-én még sok minden nyitva van. Amúgy vendéglátásban dolgozom.
2016. márc. 30. 00:06
 9/9 ildike87 ***** válasza:
Köszönöm a választ!
2016. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!