Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Inzulinrezisztenciát hogyan...

Inzulinrezisztenciát hogyan lehet összeegyeztetni a vegetáriánus életmóddal?

Figyelt kérdés

November óta jelentősen csökkentettem a húsfogyasztásomat, gyakorlatilag nem ettem egyáltalán. Viszont ugye a hús a legjobb élelmiszer annak, akinek a szénhidrátra kell figyelnie.

Viszont sejtettem, amit a vérvétel is megerősített, hogy ez nem tett jót az inzulineredményeimnek. Nyilván az egészség a fontosabb, de azért mégis hátha valakinek van ötlete, mit-hogyan lehetne csinálni. Ha nem is teljesen húsmentesen, de jórészt...


Köszi előre is a segítséget. :)


2016. febr. 7. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem a vegetáriánus életmódddal van baj, hanem a te étrendeddel.


Ugyanis az nem lisztes, cukros dolgokat eszel, hanem zöldségeket, akkor nem lesz gondod a cukorral.


Az meg végképp hülyeség, hoygy akinek cukorgondja van, annak (sok) húst kell ennie!! Nem húsból kell többet enni, hanem gyors CH-ból keveset.

2016. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

első, ne... :(

az inzulinrezisztenciának nincs semmi köze a cukorbetegséghez, legalábbis, ha odafigyelnek, ebben az esetben az ember inzulinja magas, mert nem képes normálisan feldogozni a szénhidrátot, nem pedig a vércukorszintje...

2016. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Köszönöm, hogy segíteni próbáltál, de a második válaszolónak van igaza. A cukrommal semmi gond nincs, figyelnem kell, mit eszem, nyilván elsősorban lassú CH, illetve annyi, hogy 3 étkezés legyen, és megvan az is, hogy mennyi CH egy nap maximum. Emberre válogatja, hogy kinek mik a "szabályok", nekem ez, ami szerencsére helyre is tette a tüneteimet.

Ettől függetlenül nem írtam le, hogy mit eszem, tehát szemben a feltételezéseddel: legfőképp zöldséget, csakhogy annak is igenis van szénhidráttartalma. Úgy tűnik, hiába számolgattam, figyeltem a diétára, betartottam az alapszabályokat, ennek ellenére romlottak az eredmények, úgyhogy mégiscsak történhetett valami, és ezért konkrét tapasztalat érdekel.


A második válaszolónak is köszönöm a hozzászólást, a tisztázást, bár sajnos nem kerültem közelebb a megoldáshoz. :/

2016. febr. 7. 16:12
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha sima vega vagy, aki eszik állati fehérjét, akkor nem lehet gond a hús hiánya, egyszerűen állati fehérjét eszel "helyette".

Milyen alacsonyan akarod tartani a szénhidrátot? Mert a sima szénhidrátszegény étrenden levők és a cukorbetegek is (az én szempontomból) elég sok gabonát esznek, nemhogy a zöldségen akadjanak fenn...

Nekem ennél extrémebb az étrendem, kb. napi 30-40 gramm szénhidrátot igyekszem enni (gyakran megszalad azért) s 40 grammba egy kiló zöldség még belefér, ami egy normál embernek általában sok (nekem annyira nem, de sokszor kevesebb is elég, főleg nyers zöldségből, csak hosszútávon nem bírnám ilyen kevéssel)...

Én speciel tojást, zsírt, olajos magvat és ugye zöldséget s némi gyümölcsöt eszem, de lehetne tejterméket is, kicsit magasabb szénhidrátbevitelnél gabonákat... Utóbbi nálam is van néha, éppenséggel nem lehetetlen egy nem nagyon zöldséges napba belerakni egy kis rizst vagy zabos gofrit napi 40 gramm ch esetén (de ezt ritkán csinálom, mivel sokkal jobb ötletnek tartom, ha zöldségre, olajos magra, gyümölcsre használhatom el a szénhidrátot :) főleg zöldségre, mert abból kell sok. most 10-20 dekával mit kezdjek? az csak egy kis valami a tojásaim mellé, én pedig kedvelem a zöldségételeket).

Természetesen a szénhidrátszegény zöldségekre érdemes fókuszálni, ha sok zöldséget eszel alacsony szénhidrátkeret mellett. A többi is OK, csak kisebb mennyiségben.


S persze ha ilyen alacsony szénhidrátot akarsz tartani, akkor az energiát jobbára zsírból kell merítened. Ez elég logikus, de van, aki elfelejti s megpróbálja kerülni a szénhidrátot és a zsírt is, márpedig fehérjén nem lehet élni.

2016. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. 160 grammot ehetek maximum egy nap, minimum 3 étkezésre bontva. Ez igazából azért elég sok, tudom, de valahogy mégis megborult valami amióta csökkentettem a husit. Bár azon is gondolkozom, hogy mondjuk azért a vizsgaidőszak alatt eleve az étkezésem sok más szempontból is felborulhatott, de gyakorlatban azért emlékeim szerint éppenhogy normálisabban ettem, mint máskor, ráadásul most még csak nem is ettem nassolnivalót, mint régebben, amikor tanulás egyenlő volt a chipsszel/édességgel. Most nem volt ilyen, inkább teáztam...

Szóval nem tudom... ? :D

2016. febr. 8. 23:01
 6/11 anonim ***** válasza:
de miért 3-ra bontod? minimum 5-re kéne, az az egészséges, a 3 túl kevés, nem oszlik el rendesen a napi bevitel
2016. febr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert az orvosom ezt mondta, aki pcos és IR témában az egyik legelismertebb szakember az országban, és ennek köszönhető, hogy a 140 napos "ciklusom" helyett immár 28 naponként jön meg, lefogytam a feleslegemet, és az eredményeim egyébként tökéletesek már, csak most a kontrollon kijött valami...
2016. febr. 11. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Lassan felszívódó szénhidrátok.

Minél több és többféle zöldség, gyümölcs is, de a cukortartalomra ügyelni kell.

Naponta 2-3 liter víz.

Rendszeres testmozgás.

Ha tejterméket és tojást eszel, akkor nem is kell extrémen odafigyeli a hús elhagyása miatt, de vegánként is megoldható.

Nekem a napi 3 étkezés túl kevés, én legalább 5-re osztom.

A vizsga miatti stressz, vagy esetleg kialvatlanság is közrejátszhat, hogy nem jók az eredményeid.

2016. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg néha beiktathatsz tofut vagy szejtánt az étrendedbe. Nehéz finoman elkészíteni, de kis gyakorlattal nagyon jó kaják készíthetők. Ezeknek is alacsony a szénhidráttartalma, de sok fehérje van bennük.
2016. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
ir-rel és pcos-sel tilos a szója
2016. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!