Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hiszik az emberek azt,...

Miért hiszik az emberek azt, hogy aki vegetáriánus és vékony, az kizárólag azért vékony, mert vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Ha kiderül, hogy vegetáriánus vagyok, nagyon sokszor közlik az emberek, hogy ó, hát igen, akkor azért vagy ilyen vékony, vagy hogy akkor biztos nem fogsz elhízni egykönnyen... ezzel még nem is lenne gondom, de tegnap egy konkrét eset után picit elgondolkodtam.


Kollégákkal mindig egy menüs helyen ebédelünk, ahol a menü mellett van önkiszolgálós lehetőség is. Ha egyik menü sem húsmentes, akkor általában innen választok rántott zöldséget körettel, vagy főzeléket pl. tojással. Az egyik munkatársam beállt mögém, és mondta, hogy most ő is pont ugyanazt fogja enni, mint én, mert hogy neki is ki kellene próbálnia ezt a "vega diétát", hiszen attól aztán tuti "ledob egy csomót". Kedvesen megjegyeztem, hogy én csak örülök neki, ha valaki húsmentes ételt eszik, de nem biztos, hogy a rántott zöldség tartárral és krumplival a legjobb választás ehhez. Erre teljesen megsértődött, hogy nem akarok neki segíteni :D


Én úgy gondolom, hogy lehet fogyni úgy is, hogy valaki vegetáriánus, és lehet úgy is, hogy az illető eszik húst, és vice versa, mindkét étrend követői lehetnek elhízottak. Én sem csak és kizárólag azért vagyok formában, mert vega vagyok, hanem mert mozgok és (nagy vonalakban, csak kb) összeszámolom a kalóriákat, hogy ne egyek túl sokat. Ez miért olyan érthetetlen, és méginkább, miért volna sértő, ha egyszer ez az igazság?


Ti mit gondoltok? Szoktatok esetleg hasonlót hallani, mondtak már nektek ilyesmit?

Nem célom vitát szítani, csak érdekel, mások hogy látják ezt.


2016. márc. 17. 08:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kolléganő kicsit humoros :D Nem baj, kellenek ilyenek, hogy legyen kikről sztorizgatni...
2016. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az biztos :)

Csak a végén nehogy én legyek a gonosz, hogy nem fogy a vegetáriánus étrendtől...

2016. márc. 18. 17:45
 13/16 anonim ***** válasza:
Egy hétig csak szénhidrátot ettem és 8 kg-t fogytam. Biztos nem vagyok ember. Már csak azért sem, mert nem hiszem azt, amit az általánosítás állít a kérdés feltevésekor.
2016. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Körülöttem nem szokták megjegyezni, én ugyanis el tudtam hízni vegaként 10 évesen, 140 centihez voltam 44 kiló, nulla izommal (betegség miatt kinyiffant az egyensúlyérzékem, és kb. 4 hónapig csak kapaszkodva bírtam mozogni). Utána bírtam fogyni (más magasságból és testsúlyból, mert közben azért nőttem), de azt is azért, mert többet mozogtam, és csak akkor ettem, ha éhes voltam. Utána sokszor megint vissza bírtam fogyni és hízni, mert sajnos nem vetem meg az édességeket. Meg az éjszakai zabálást. Most ott tartok, hogy megint figyelek. :D
2016. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A húsokban és az állati eredetű ételekben sokkal több a zsír mint a növényekben ergó vegán/vegetáriánusként nehezebb elhízni mint aki húst is eszik.
2016. márc. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A hízásért első sorban a szénhidrát felelős, nem a zsír :)
2016. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!