Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Baj, ha tul surun fogyasztok...

Baj, ha tul surun fogyasztok rizst?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a rizst, naponta megeszek 1-2 tasakkal. (125g)

Kb. 4-5 eve igy van mar, bar regen nem ettem ilyen surun.

Valami baja lehet a szervezetemnek, ha ilyen surun eszek egy etelt?

Vegetarianus vagyok.

Koszi.



2016. ápr. 21. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ember napi 20-30 dkg rizst eszik hosszútávon és kutya baja. Igazából miért is lenne, ha az étrendje maga jó? Persze biztos van, akinek nem jó a sok gyorsnak nevezhető szénhidrát, de a felszívódási sebesség csökkenthető s a tapasztalatok alapján a rizzsel nem szokott baj lenni.


A párom félig rizsen él, mindenhez azt eszi, az édességei (akár napi pár) is rizsből vannak (kivéve, ha én csinálom, mert én nem eszem rizst)... Szerintem klasszisokkal egészségesebben él, mint amikor mindenhez kenyeret evett és répacukrot használt xilit helyett ésatöbbi... Amúgyis kell neki valami általánosan használható szénhidrátos alap s a rizs eléggé jónak tűnik.


Úgyhogy emiatt végképp nem aggódnék. Ha a rizs az étrended gyenge pontja, akkor jó vagy :D

2016. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem baj. Sokkal jobb, mint ha naponta pl. sült krumplit ennél ugyanennyit, vagy tésztát. Én mindig azt vallom, hogy a szervezet pontosan tudja mi kell neki, és figyelmeztet is erről. Én pl. a halat kívánom örökké, és ha utána nézel, a halevő, rizsevő népek sokkal egészségesebbek, és nincsenek elhízva.
2016. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3: Jó esetben tudja... Én is jónak tartom, ha az ember hallgat a teste jelzéseire, de sajna sokaknál ez a kommunikáció nem működik, extrém esetben párszáz kcal mellett nincs semmiféle éhségjelzés vagy hasonló jelzés, ami evésre készteti az embert! S ott vannak a szokások, az ízfokozók, az édességek vonzereje... Csak mert valaki kólára és sütikre vágyik nonstop, nem az a jó neki. Szerintem én nem vagyok nagyon eltolva e téren (tényleg nem, de ez nem hihető a következők miatt, tudom), hallgatok a testemre, de én is túl sok (bár jóféle) édességet eszem (a tegnapi napom fele, pl.), mert finom és megszoktam, s ha szénhidrátosabban ennék, akkor beütne a káosz és olyanra vágynék, ami nekem nagy mennyiségben nem jó, tapasztalat. Szerencsére másnap visszaáll a rend és a rendes ételeimet is elfogyasztom, van, aki sokkal rosszabb, de akkor is. Nem mindig vágyunk a megfelelőre, vannak zavaró tényezők.

Van, aki odavan a tejért, pedig rosszul lesz tőle. Nála sem működik ez jól, de bizonyára csak megszokás, illetve ízlés ez nála. Épp elég az.

2016. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért eszel meg ennyit, mert a rizs gyorsan lebomló ch-t tartalmaz, ami után gyorsan meg is éhezünk!!!


Hogy melyik étel milyen ch-t tartalmaz, azt a Glikémiás Index % mutatja, vannak olyan jó "rizs-pótló" ételek is, amelyeknek jobb ilyen értelemben a tápértékük, tehát tovább bírod a napot vele.



[link]


Lentebb vannak a táblázatok, de azért érdemes elolvasni is!

2016. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
Elméletileg okozhat székrekedést, de ha már évek óta így táplálkozol és eddig még nem vettél észre hasonlót, akkor nyilván már hozzászokott a szervezeted, ezért nem vált ki belőled ilyet.
2016. ápr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4# mondjuk ebben igazad van, aki lapátszám kanalazza a cukrot ott valami hiba van az adatátvitelben. Én olyasmikre gondolok, hogy érzem amikor hal kell, vagy épp több zöldségre van szükségem az átlagnál. A rizzsel napi szinten biztos, hogy nem lehet baj, a keletiek kenyér helyett fogyasztják napi szinten, és állítólag egészségesebbek.
2016. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen Mindenkinek.
2016. ápr. 22. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!