Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Léteznek olyan vegánok, akik...

Léteznek olyan vegánok, akik nem nézik le a nem vegánokat?

Figyelt kérdés

a kérdést nem provokációnak szánom, teljesen komoly. az összes vegán, akikkel eddig találkoztam (élőben vagy csak interneten) olyan szinten felsőbbrendűnek érezte magát, hogy hihetetlen, aki pedig nem az ő étrendjük szerint táplálkozik, azt erőszakosan próbálják meggyőzni, hogy mennyire gonosz és buta.

én nagyon kevés húst eszem, csak csirkemellet és halat néha, ha szerintem azok nélkül is teljesen jól meglennék, szóval nekem szimpatikus a vegetáriánus (még a vegán életmód is, mondjuk a sajtról nem tudnék lemondani). szerintem mindenki egyen azt, amit akar/szeret és ne a másik táplálkozásával foglalkozzon.


én elhiszem, hogy a nem vegánok között is vannak primitív emberek, akik kötekednek, de azt vettem észre, hogy a vegánok közül az ÖSSZES mások kajálásával van elfoglalva, és nem bírja megállni, hogy valamilyen formában ne szóljon be, ne kössön bele másokba (mindehhez jön még a felsőbbrendűség tudatuk is).


tényleg nem találkoztam még olyannal, aki legalább egy gúnyos fintort ne eresztett volna meg a húsevés láttán. én se húzom a számat, amikor ők csinálgatják a kis házi magtejüket vagy akármit. de ők olyanok, mint a hittérítők, ha kíváncsi vagy rájuk, ha nem, nyomják neked a maguk igazát és közben sulykolják beléd, hogy mennyire szívtelen és gonosz vagy. én tényleg csak annyit szeretnék, hogy ha nem tetszik neki, ahogy étkezem, akkor csukja be a szemét, forduljon el és maradjon kussban. miért kell ez a bűntudatkeltés meg lenézés? nem hiszem, hogy ők minden nem vegántól ezt kapnák, én viszont tényleg ezt vettem észre a legtöbbjüknél.



2016. máj. 25. 10:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%
A vegánok korlátoltabbjai kb csak a vegánokat nem nézik le, de természetesen csak azt tartják vegánnak, aki az ő étrendjük alapján, a szemükben is vegán, nem csak állítja magáról. Amíg te vegetáriánus sem vagy addig iszonyú nagy falnak fogsz menni, hiába szimpatizálsz velük, elvégre eszel húst... Ez elvi szinten pont akkora képmutatás, mintha én azt mondanám, hogy 95%-ban vegán vagyok, kivéve a napom azt az 1 óráját, amikor étkezem, mert olyankor eszek húst is.
2016. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik osztálytársam nemrég lett vegán, és mivel elég hirtelen természetű és szókimondó, meglepett, hogy amikor legutóbb együtt étkeztünk, svédasztalos jelleggel, csendben ette a salátáját, én meg a husimat, egy szót sem szólt, egy csúnya nézést nem kaptam, csak beszélgettünk, amiről amúgy is beszélgettünk volna.


Ez szerintem a normális. Ha azt eszel, amit akarsz és jónak látsz, és másnak is ezt hagyod. Persze azt tök jogosnak tartom, ha megpróbálnak "meggyőzni" hisz elég nyomós érvek állnak a veganizmus mellett, mióta tájékozódtam a témában nagyon ritkán eszek húst, nyitottabb lettem a növényi táplálékok felé.


Szerintem azért veszed ezt észre, mert csak azt látod, aki ilyen. Aki nem zaklat vele, nem szól be, nem arról szól az élete, hogy ő vegán, azt egy tök "átlag" embernek tekinted, hiszen az is. Tényleg elég érdekes, ha valakinek minden mondata valamilyen formában a témához kapcsolódik. És hidd el, még vegán és vegán is szidja egymást, pl. hogy a "raw til 4" étrend hatására az egyik elhízott, a másik szarul érezte magát, stb. A nyers vegánok közül sokan megint jobbnak hiszik magukat. Vannak olyan emberek, akiket szívesen nézek Youtube-on vagy Instagramon, mert inspirálóak, másrül is tudnak beszélni, de a veganizmusról szóló videóikat nézve sem érzem sz*rul magam utána, ha megesze kegy mozzarellás melegszenyát. :)

2016. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
58%
Léteznek, bár kisebbségben vagyunk sajnos.
2016. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
62%
Ezzel kapcsolatos. Ha ertesz angolul, viccesnek fogod talalni: https://www.youtube.com/watch?v=z0O_VYcsIk8
2016. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

#1 én nem akarok se vegán, se vegetáriánus lenni, nem értem, hogy jön ide a képmutatás. csak azért írtam, mert én sem vagyok egy nagy húst hússal típus, meg nem szokásom embereket leszólni, hogy fúj mi ez a nyúlkaja.


#2 igen, ebben lehet valami, hogy a hangosabbak jobban feltűnnek. az lenne a normális, ahogy a te ismerősöd viselkedik. nekem is volt egy pár vegán ismerősöm, na ők azt csinálták, hogy amikor bármi olyat ettünk a társaságukban, ami nem vegán, akár csak sajtot pl., akkor elkezdték viccesnek szánva lökni a 'jaj szegény kiscsibe, szegény kis boci' stb dumájukat és egyszerűen nem lehetett a társaságukban normálisan kajálni. az mondjuk nem zavarta őket, hogy a sajtért konkrétan egyetlen kis boci sem halt meg, de mindegy.

2016. máj. 25. 11:01
 6/29 A kérdező kommentje:
#4 köszi, pont az ilyesmikre gondoltam:D
2016. máj. 25. 11:02
 7/29 anonim ***** válasza:
ismerek ilyet, igen
2016. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

én is ismerek olyat aki elfogadja és nem szól bele,hogy mások mit esznek.

viszont én is azt látom az esetek nagy részében,hogy erőszakosan akarják meggyőzni az embert.rosszabbak, mint a Jehovák. komolyan mondom.

az olyanokra gondolok, akik egy vacsoránál fennhangon olyanokat kérdezgetnek,hogy milyen érzés halott állatokat enni? meg a hatás kedvéért elrettentő képeket mutogat. ja és az ilyenek tipikusan azok,akik úgy 2 hónapja vegánok,előtte úgy ették a húst, mint kacsa a nokedlit.

2016. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%

itt logikusan elmagyaráztam neki, de csak nyomta felváltva a dolgait:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__78001..

2016. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%
9. Le a kalappal a nyugodt, higgadt érvelésed miatt.
2016. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!