Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nyers vegánok! Teát sem...

Üveg33 kérdése:

Nyers vegánok! Teát sem isztok? És mi a helyzet a gabonákkal? Zabpehely, lenmagpehely, rozspehely, stb?

Figyelt kérdés

2016. máj. 30. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Bár nem vagyok nyersvegán, érdekel a nyersvegán konyha (mert finom :P legalábbis sok étel az) s tudok a témáról ezt-azt.

Nos, vannak hidegen oldódó teák (a csipkebogyót eleve úgy célszerű készíteni, de a rendes teák közt is van, ami kiázik hideg vízben egy éjszaka alatt), ezek fogyaszthatók, de biztos sok nyersvegán nem teázik. Nincs ezzel semmi gond, annyi mást ihat, nekik még a gyümölcslevek is ott vannak, amik nekem pl. nem.

Bár itt tényleg nyersvegánok kellenének, mert a tea nem étel, szinte semmi kalória, tápanyag nincs benne (OK, a csipketeában van C-vitamin, de a szálas tea majdnem semmi szerintem). Forralt vizet is ihatnak, csak mert nem nyers, az csak az ételre vonatkozik. Ilyen alapokon egyeseknek beleférhet a tea.

Én a kókusztejen szoktam elgondolkodni, mert szeretnék nyersvegán napokat tartani, de a kókusztej nekem elég alap, nem hagynám ki, ha nem muszáj. De az készíthető 40 fokos vízzel, bár lehet, hogy gyengébb lesz? Még sosem próbáltam ki.


Zabpelyhet esznek a nyersvegánok, az biztos, rengeteg receptben van. Eleve sokan nyersen eszik, akkor is, ha normál étrenden vannak, azzal nincs gond.

Búzát vagy hajdinát is lehet enni nyersvegánként, csak ki kell csíráztatni... A lenmagpehely kakukktojás, az olajos mag, minek kellene hőkezelni? Gyakran eszem lenmagvat nyersen, nem pelyhet, hanem darálva.

A rozspehely már bizonyára nem OK, a nyers gabonákkal általában gond lehet, nem tesz jót és nem finom, a zabpehely az egyetlen, amit bevett dolog nyersen enni és láthatóan nem okoz gondot. Csíráztatás nélkül soha nem láttam nyersvegánoktól más gabonát, mint a zabot, darált zabpehelyként (gyümölcsturmixba is rakható, bár részemről inkább diót használok, az finomabb. nyersvegán tortaalapban sokszor van). Biztos nem véletlenül.

De gabona nélkül elég könnyű élni.

2016. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

gabona...

kivéve a zabot, aholy te is mondod, szinte az összes gabonaféle rettentően savasít, és ebben a búza jár az élen. Az hogy Magyarországon népbetegség a depresszió, nagymértékben köszönhető a búzaliszten alapuló táplálkozásnak. ha fizetnének sem ennék többet semmit búzűból, annyiar savasít és ingerültté, merevvé tesz.

Pont olyanná minta jelenleh a hazai társadalom nagyrésze :P:)

lehet változtatni hölgyeim és uraim:)

2017. máj. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért ne innának? A nyersvegán kb40-45 fok fölé nem hevíti az ételt nem mindent teljesen nyersen eszik. 40fok nyáron normális körülmények között is előfordul sok helyen így abszolút nem ellentmondásos a nyers étrenddel.
2017. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!