Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért ment ilyen felemásan az...

Miért ment ilyen felemásan az edzés? Ezen miért kellett ennyire fent akadni?

Figyelt kérdés
16 hónapja edzek konditeremben eleinte a "zsírégetés" volt fókuszban az étrendemben. Fogytam is szépen tempósan arányosan, úgyhogy mellette szépen kiszámoltan ettem a csirkét,pulykát,marhát. Itt a lényeg mikor kipróbáltam a teljes vegán kajálást megálltam a fejlődésben és stagnálni kezdtem. Sok ismerősömmel beszéltem és mondták, hogy nem feltétlen az étrendemben van a hiba. Szerintetek egy tömegélesbe milyen vegán étrend a jó? Itt jön a fekete leves volt egy vega srác akivel egy társaságba járunk mikor elkezdtem az étrend váltást teljesen bele élte magát, hogy milyen jó leállok a húsrol meg többiről aztán teljesen ki volt akadva, hogy lehetek ilyen gyenge minek térek vissza a "dögevéshez", elárulom itt az elveket(hát a sajátomat biztosan nem) meg ta-la-la. Ezen miért kell kiakadni? Ha nekem jobban esik az a csirke mint a tofu meg könnyebben fejlődök tőle ÉN azzal neki miért lesz rosszabb?

2016. júl. 6. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Abba, hogy ki mit tolerál, ne menjünk bele.


Tömegeléshez olyan vegán étrend jó, ami az adott embernek megfelel és hatásos. Amiben a neki szükséges makrókat viszonylag könnyen össze tudja hozni, a szükséges tápanyagbevitellel együtt. A vegánok sokszor más mennyiséget gondolnak fehérjeminimumnak, mint a testépítők, de úgy tudom, a vegán sportolók és erőemberek azért nem alacsonyan tartják. Nem véletlenül tolják a szóját és a fehérjeport. Én az elsőt speciel hanyagolnám.


Sok növényben van sok fehérje a szóján túl is, igazán nem nehéz bevinni, amit kell s ez szinte minden tápanyagra igaz, de aki edz, az szinte mindig úgyis szed mindenféle kiegészítőket (most leginkább a mikrotápanyagokra gondolok, de az esszenciális zsírokra is), úgyhogy szavuk se lehet, ha egy vegán is szed párat.


A vegán étrend alapból nem akadály a testépítésben, de nyilván van ember, akinek kicsit sem való, az ne csinálja.

Főleg, ha az elvei miatt sem kell.


Mivel a vegán étrend új volt a számodra, nem csodálom, ha nem ment jól már az elején, ebbe azért bele kell jönni.

2016. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A húsban több a kalória így több energiát tudsz belőle kinyerni, keress neten testépítéssel foglalkozó oldalakat, étrend témában sokféle étel van biztos ami a vegetáriánus diétába is beleillik.
2016. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Mitől több benne a kalória? S ki eszik húst hússal? A testépítők se visznek be 2000 kcalt húsból, az energiájuk szénhidrátból szokott jönni (a kisebbségnek zsírból)...

A növények nagyon tömény kalóriaforrások tudnak lenni, gondoljunk a gabonákra, egyes gyümölcsökre, olajos magvakra, növényi zsírokra. Az energiával aztán igazán nem lehet gond növényi étrenden, csak enni kell. Ami az emberek nagy részének túlságosan is jól megy, amit segít, hogy nem kalóriaszegény ételeink vannak, pedig még azzal is lehet akár hízni is, csak sok ideig kell enni naponta (gondoljunk a legelésző állatokra).

2016. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg vacakul volt összerakva az étrended és nem ettél megfelelő amino savakat. Én tök jól fejlődök teljesen vegán étrenden is, csak a szálkásításnál vannak gondok mert nehéz alacsony szénhidráttal sok fehérjét összehozni vegán kajával.
2016. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Jaaaaj azt a cúnya húst ne eszikéld,mert rettentően megnő

a ...tesztoszteronod tőle ami egy férfihormon..fúj!

2016. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 most ez honnan jött neked?
2016. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!