Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy kezdjek el átállni?

Hogy kezdjek el átállni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem arra vonatkozna,hogy van-e valakinek összeállított vegetáriánus étrendje illetve ha van elküldené-e nekem.

Szeretnék vegetáriánus lenni de egyszerűen nem tudom,hogyan kezdjek neki.Elég kevés húst eszem egyébként,mert kifejezetten undorodom tőle de mivel nem vagyok tisztában azzal,hogy a fehérje fogyasztását hogyan tudnám pótolni,néha-néha mégis ráveszem magam.A másik nagy problémám,hogy rengeteget eszem és mégsem tudok hízni.Ha esetleg teljesen kiiktatnám a húst(csak a húst) az életemből akkor számíthatok-e további súlycsökkenésre.Az utolsó pedig,hogy megoldható ez az egész elfogadható áron?Mennyivel kerülne többe az egyébként is költséges táplálkozásom?


2010. ápr. 18. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vegetáriánus vagyok 6 éve. Nincs összeállított étrendem, viszont sok vegetáriánus ételt ismerek, interneten is vannak fent, ha szeretnéd, linkelek.:) Ha amúgy sem szereted a húst, nem lesz nehéz átállni (én emiatt is lettem vegetáriánus).:) A fehérjét tojásfehérjével, tejtermékekkel tudod pótolni. Azzal nem fog csökkenni a súlyod, ha nem eszel húst. A táplálkozásod attól függ, hogy mennyibe kerül, hogy mennyiért adják az elkészítendő ételhez az alapanyagokat. Az biztos, hogy kevesebbe, mintha még húst is vennél hozzá.
2010. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia.Megköszönném:)
2010. ápr. 19. 18:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez az oldal is sokat segíthet!A fórumon is sok hasznosat lehet találni.

[link]

2010. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok. Ezek azok a receptek, amik az interneten vannak, és nekem ízlettek (remélem, neked is fognak):


Ezek közül a póréhagymalevest ajánlom. Én még pirítóssal szeretem.:)

[link]


Ez is finom:

[link]


Zellerkrémleves:

[link]


Zöldséges tészta:

[link]


Amúgy ismerek egy jó oldalt, ha már a szakácskönyvek nem segítenek: [link]

Kizárhatod a húst az ételek közül.:) Meg egyéb kajákat, amiket nem szeretsz.:)

A [link] is jó oldal, csak ott magadnak kell megkeresni, melyik húsos kaja és melyik nem.

Remélem, segítettem!

2010. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon aranyos...Köszönöm szépen:) Mindenképpen ki fogom őket próbálni:)
2010. ápr. 23. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Én fél éve csak hétvégén fogyasztok egy egészen minimális húst. A súlyomat nem befolyásolta a váltás. A neten szoktam böngészni recepteket, örömmel fedeztem fel, hogy mennyi érdekes, ízletes étel van, ami nem tartalmaz húst!

pl. innen főzök:

[link]

2010. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket :)
2010. ápr. 24. 10:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis idő után majd rájössz hogy nem sokban különbözik a vega étrend a húsostól. Sülthús helyett rántott gomba, tarjás pizza helyett négysajtos, szalámi helyett füstölt sajt...

Reggelete indíthatsz egy nagy bögre tejeskávéval, legjobb ha házi tejet iszol az nincs iparilag 'kasztrálva', jó sok tápanyag van benne. De legalábbis ne a kék színkódú hanem a piros csomagolású tejet vedd meg. Ezenkívül egyél sok tésztafélét attól jól lehet hízni, olcsó is. Krumpiételektől úgyszintén. Mellé lehet saláta valami joghurtos öntettel.


Pár hónap és átáll az orrod. Akkor már az étel illatából meg tudod mondani van-e benne hús. Ráadásul a húsételek émelyitően rosszagúak lesznek.

2010. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
12 éve vagyok vegetáriánus. Én úgy érzem nagyon kell figyelnem az étkezésre (155 cm, 46 kilo vagyok) mert igaz hogy húst nem eszek, de a tejtermékekből házi-bio dolgokat veszünk, és azt szeretjük, aminek nagy a zsirtartalma. Mondjuk én nem szeretnék hizni! Probáld ki, hogy 4%os tejet veszel pl. Zsiros sajtokat. És sok tésztát!
2010. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sokat segítettetek:)
2010. máj. 13. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!