Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan kell fokozatosan...

Hogyan kell fokozatosan átállni a vegetárius étrendre?

Figyelt kérdés
Állítólag egyből nem szabad mellőzni a húst, csak fokozatosan. Ez mit jelent? Ha mondjuk egy héten 1x eszem húst, néhány hétig, az megfelelő?
2009. okt. 21. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
A húsra szüksége van a szervezetnek.Jól gondold meg,hogy a divat kedvéért kockáztatod-e az egészséged:A hús helyett a szója nem egészséges,mert mérgező anyagok vannak benne.
2009. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
25%
Te tudod, hogy a divat kedvéért tönkrevágod a szervezetedet (hiánybetegségek).
2009. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha eleted vegeeig egy heten egyszer eszel hust az pont megfelelo.

Es nem kell vegetarianusnak lenned :)

Es meg egeszseges is leszel :)

Na?

2009. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a VEG.HU weboldalról néhány hasznos link. Sok sikert az átálláshoz. Ha van kérdésed, engem is nyugodtan keress meg:

(10 éves vegán tapasztalatom van)


heian@freemail.hu



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2009. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg neked, kedves utolsó, nagyon hasznos a link!

:-)

2009. okt. 22. 09:24
 6/10 anonim válasza:

tudod, nagynéném vega volt.

volt amíg bele nem halt, ugyanis hús híján nem jutott a szervezete megfelelő fehérjéhez, amihez a növényi kevés volt.

elhalt a tüdeje, de sok sikert ...

2010. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
02-02 20:05! Ezt valószínűleg egy vegagyűlölő,húsfüggő orvos mondhatta,akinek azóta már az agya is leállt!
2010. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hónapok óta heti 1 alkalommal eszem egy kevés húst, és köszönöm jól vagyok, sőt, sokkal jobban, mint azelőtt!

Nem értem, hogy ebbe a topikba miért indulatos húsevők írnak... nem az volt a kérdés, hogy átálljak-e, hanem az, hogy HOGYAN.

2010. ápr. 13. 13:10
 9/10 anonim válasza:
59%

LOL...


Én nem tudom, hogy miért kell basztatni egyik-másik embert, h eszik-e húst, vagy nem, sokat zabál-e, vagy egyáltalán nem eszik... Mindenki maga dönti el, hogy hiánybetegségben akar-e szenvedni, vagy a húsokkal bevitt káros anyagok túladagolásától akar-e beteg lenni...


Korábban húsimádó voltam, amíg nem kerültem a 2. szituba, de a húsról le nem mondok... Max, ha elföldelnek... :))))

2010. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mindenkinek szíve joga, azt tenni amit szeretne, én 12 éves korom óta nem eszem húst, csak nagyon ritkán, az egészségem miatt. Tudniillik, nagyon duci kislány voltam, és magas, most 58kg vagyok és 178 cm. És nagyon sokat változott az egészségi állapotom, sokkal egészségesebb vagyok és fittebb azóta.

A lényeg, hogy fokozatosan először heti kétszer, utána heti egyszer, havi kétszer havi egyszer. Én így álltam rá, de mondjuk nem is szerettem a húst, sosem, mert elborzaszt az íze, de nálam a vékonyra szelt kikloffolt csirkemell szokatt a havi egyszeri húsbevitel lenni, és teljesen egészséges vagyok.

Szóval, csak fokozatosan, bár gondolom, már rááltál a dologra a kérdésed óta;)

2010. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!