Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegak mit tesznek a zsemlebe?

A vegak mit tesznek a zsemlebe?

Figyelt kérdés
2016. aug. 10. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindent, ami nem hús
2016. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanazt mint a nem vegák, leszámítva a sonkát, párizsit, szalámit.
2016. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Aki nem vegán, annak ott a tojás, a vaj vagy a sajt, de a vegánoknak is van kismillió opció, mindenféle növényi kencék. Szinte sosem használtam, mert sosem ettem szendvicset, de egyszer kipróbáltam és finomnak találtam a paradicsomos sült hagymát és a sült répát (amihez jól megy a rozmaring). Ennél persze jóval kifinomultabbak is vannak.

Zöldség persze mehet bele változatosan.

Nekem a kedvencem a kókuszzsírban pirított darált szezám és napraforgó, jó sűrűn és jól befűszerezve. Csak épp gabonát nem eszem s amúgysem fér bele ilyen zsírbomba, amíg szálkásítok. De nagyon jó, már annak, aki bírja a zsíros cuccokat.

2016. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Fú, rengeteg mindent, sokkal változatosabban mint egy húsos szendvicsbe :)


Pl. én ezeket szeretem nagyon a szimpla vaj,sajt,sali,paradicsom,paprija,ubi kombón kívül:


Avokádó, cheddar, mini kukorica

Avokádó, tojás

Avokádó, camembert/brie

Brie, rukkola, gránátalma

Uborka, feta, olajbogyó

Mozzarella, aszalt paradicsom, rukkola

Padlizsánkrém/avokádókrém

Hideg rántotta vagy tükörtojás, saláta, hagyma

Nyers cékla, uborka, saláta

Svéd gombasali

Tojáskrém

Hummusz

Cukkini, feta, saláta

Grill padlizsán, paradicsom, rukkola

Japán omlett, nori

2016. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A 4.nek milyen igaza van, svéd gombasaláta, az tuti jó. Nyilván hagymás sült gombával is remek. Vagy csak sült vagy rántott gombakalappal.

S ott a padlizsánkrém, ajvár s a többi zöldségkrém...


Mint már korábban írtam, sosem ettem szendvicseket. Nagyritkán egyet azért igen, az máig is kedvencem: meleg főtt tojás, de még kissé nedves sárgájával (még jobb, ha folyik, csak azt malacul lehet enni. ha nem várjuk el, hogy meleg legyen, el is lehet vinni, de én soha nem csinálok olyat), csemege uborkával, mustárral (és/vagy grillszósszal, amit én paradicsompürébe keverek előtte) és egy kis reszelt sajttal. Gyerekkoromban enyhén vajas kenyérrel ettem, manapság kenyér és vaj nélkül, szerintem teljesen felesleges hozzá, sőt csak ízetlenebbé és rosszabb összetételűvé teszi, persze ez ember- s étrendfüggő.

2016. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Csicseriborsó, nagyon olcsó és iszonyatosan magas a vitamin, ásvány, fehérje tartalma..vas, b1,b2..stb.

Csicseriborsós,paradicsomos, cukkinis, fokhagymás fasírt és egésznapra jóllakik az ember..

Nagy tájékozatlanok az itteni emberek sajnos ezen a téren.

2016. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Lekvaros nutellat
2016. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
a vegák ehetnek mackósajtot és csokinyuszit?
2016. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Különböző zöldségfasírtot, szóját, gombát, hasonlókat.

Nem vagyok vega, de bizony esetenként én is szoktam húsmentes kajákat, hasonlókat készíteni. Ha jól van fűszerezve, változatosabbá teszi, teheti még a húsevő ember konyháját is.

2016. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Aki azt hisz, hogy egy vega naponta szóját eszik elég nagy tévedésben él...
2016. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!