Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A hús az függőséget alakít ki...

A hús az függőséget alakít ki néhány embernél? Vagy mit tesznek bele, hogy sokan rá vannak kattanva?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm csak a húsról tud beszélni. Megkínálom haverom salátával/tésztával, a kérdése az, hogy : "hááát, hús nincs?"

Ha evésről van szó folyton : "Hmm valami húst együnk! Húsos pizzát rendeljünk! Menjünk gyrosozni, Dupla hússal kérem!"


Folyton a húson jár az eszük, szerintük a saláta a nyulaknak való...

A hústól bedilizik sok ember? Függőség alakul ki náluk, vagy mi az, hogy a saláta a nyulaknak való, és csak a csirke comb az étel?



2014. júl. 11. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Vannak, akik jobban szeretik a húst, és vannak, akik kevésbé. Testvérem elélne zöldségeken meg gyümölcsön, és rosszul vagyok, ha már egy hete nem ettem húst. Nagyobbik lányom is ímmel-ámmal nyammog húst, kisebbik húst hússal. Nem vagyunk egyformák.
2014. júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem függőség, csak szeretnek normálisan enni. Ahhoz a hús is hozzátartozik.

Nem hiszem, hogy van valaki, a ki csak a húsról beszél állandóan.

Aki soha nem eszik húst, akkor az a zöldségekkel szemben függő?

2014. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Izlések és pofonok!


Te a salátádról beszélsz nekik, azt kínálgatod, ők meg húst ennének. Vannak emberek, akik hús nélkül nem tudnak jóllakni.

2014. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én egy 50 kg-os nő vagyok. Imádok minden zöldséget, salátát, neeem, nem csak a nyulaknak való!:) De ha egy két napig nincs hús, éhes vagyok! Ehetek bármit, hús nélkül csak maszatolás:) Nagyon -nagyon szeretem a húst is, és szerintem ez így normális! Nincs ebben semmiféle függőség:):) Biológia.
2014. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
A hús finom. Pont.
2014. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Néha én sem értem, mit szeretnek az ízetlen húsokon (nálam kevés ember értékeli jobban az igazán jó házi disznótorost, de amit pl. egy termelői piacon vettünk múltkor, annak CSAK só és füst íze volt, borzalmas, inkább eszem cukkinit, ha ízre vágyom, komolyan), s elég szűklátókörűségnek tartom, ha valaki szerint csak húsból és salátából áll a világ. Én egyiket sem szoktam enni. Saláta max. havi egyszer kerül elém (sok, elég zsírban sült hagymával), annál kevésbé csak a párolt zöldséget szeretem zöldségek terén.

Amúgy az egyik hozzászólásra válaszolva igen, én zöldségfüggő vagyok :) Nincs is ezzel semmi baj, rengeteg dologtól függők, víz, levegő, ráadásul ezeket megfelelő minőségben igénylem.


Valószínűleg szokás dolga is a kérdés leírásában említett viselkedés. Aki otthon megszokja, hogy minden ételben a hús a fő, arról el tudom képzelni, hogy nem tud mit kezdeni a gondolattal, hogy egy étel húsmentes. Nálunk otthon nem volt különösebb spórolás az ételek terén, de húsos ebéd hetente egyszer volt. Számomra tehát természetes, hogy egy étel húsmentes, főleg, hogy heti egyszer húst enni pokolian rengeteg számomra, emiatt lettem 17 évesen vega egypár évre. Évi pár alkalom fölé szerintem sose fogok menni. Nálam a különböző tényezők (ízlés, igény, állatszeretet/ökológiai lábnyom/miegymás) nagyon jól összejöttek, nekem "könnyű" (bár friss majdnem vega majdnem paleósként nem így éreztem). Van annyi toleranciám, hogy sokat meg tudok érteni másokban, másoknak sokszor nincs annyi, hogy elfogadjanak engem (támadnak a vegák és a nagy húsevők is, ez ilyen), de ez az ő bajuk. A modern élelmiszeripart viszont nem szeretem.

2014. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Függőséget biztosan nem alakít ki, inkább arról van szó, hogy valakinek ez a kedvence - és elég sokan vannak, akik így vannak vele - , de szerintem ők is simán ebédelnek szilvás gombócot, tócsit, vagy mákos gubát, vagy éppen rántott sajtot. A saláta önmagában nem mindig elég. Én sült krumplival szoktam salátát enni.
2014. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
65%

:D :D én vega vagyok,én mit mondjak?

14/f

2014. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
"Fritz Kahn leírta, hogy Mexikóban régebben a legszörnyűbb kivégzési forma az volt, hogy három hétig a bűnösök csak libasültet kaptak és semmi mást. Az első napokban még röhögtek, aztán a második hét végén már folyt belőlük a genny. A legszörnyűbb kínok között pusztultak el."
2014. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7: Hallottam már olyanokról, akik csak húsos étkezést tudnak elképzelni ebédre és vacsorára, plusz szendvicsnek. Nyilván rengetegen vannak, akik azért nem ennyire extrémek. Annyi jó hústalan étel van :)

A saláta szerintem soha nem elég (bár attól függ, mivel pakoljuk tele, én sült hagymával szoktam, de ha még rádobnánk egy csomó sajtot, az jelentene valamit). Személy szerint óriási zöldségrajongó vagyok, ketogén diétában zöldséget ebédelek zöldséggel, de salátát csak elvétve vagyok képes enni (mondjuk évi 5-szor, csak a kedvencemet és sok sült hagymával), párolt zöldséget pedig soha, brrrr.

2014. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!