Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hús nélkül javul a koncentráció?

Hús nélkül javul a koncentráció?

Figyelt kérdés

Még régebben hallottam egy filmben (békés harcos útja), hogy javítja a koncentrációt a hús nélküli életmód. Ez mennyire igaz? (a filmben aztán halat ettek, gondolom annak is köze van a dologhoz)

Csupán elméletileg érdekelne :)

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 15. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Semennyire. Ezt csk a vegák terjesztik.
2016. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Mivel a vegák lényegesen több vitamint és ásványi anyagot visznek be, lehet benne igazság.


Ezenkívül a zsírszegény étrend valamint a könnyebben emészthető ételek, a húsbevitel elhagyásával a 2-3x- os felesleges fehérjetöbblet elmaradása mind a könnyebb emésztést, mind a jobb kondíciót elősegíti - energia szabadul fel, amit a test korábban a felesleges kalóriák feldolgozására használt fel.


Ellenben ez csak akkor igaz, ha az ember egészségesen, ésszel étkezik- ha vegaként is egyfolytában nassol, cukrot, fehér lisztes ételeket fogyaszt az ugysnolyan rossz.


A halnak az omega zsírsavaknak köszönhetően sok jó hatása can, de egy vegetáriánus étrenben természetesen nem fogyasztható hal sem.

2016. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Főként az utolsó válasz hasznos volt. Ment a pici zöld kéz :)
2016. aug. 15. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Az étkezési szokásoktól függ, ahogy az előző már írta. De a hal pl. nem fér bele a "húsmentes" diétába, hiszen a hal is hús...
2016. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán emiatt szerintem nem, persze annyiféle ember van, bekavarhat akár ez is.

De tuti sokkal többet számít az étrend többi eleme. A 2. hozzászóló írt ilyenekről. A zsírszegény étrend egyébként masszívan máshogyan hat a különböző emberekre. Engem iszonyatosan enerválna, gondolom (nem tudom kipróbálni, képtelenség, hogy zsírszegényen egyek), ahogy a sok szénhidrát is enervál. De van, akinek fontos a szénhidrát és szénhidrátdús vega étrendet folytat, nem kicsit vagy erősen szénhidrátszegényet. Kinek mi fekszik. Nagyon egyénfüggő ez.


A jógiknál már vannak mindenféle ételkerülések, de az nem az átlagember szintje s korántsem csak a húst kerülik.

2016. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!