Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen finom, ízletes vegetari...

Milyen finom, ízletes vegetariánus ételek vannak, amik könnyen elkészíthetőek?

Figyelt kérdés
Egy ideje már játszom a gondolattal, hogy kipróbálom a vega étrendet. Őszintént szólva semmi konkrét célom nincsen ezzel, egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Én nagyon szeretem a húst is, de vannak időszakok mikor már úgy érzem, hogy elegem van belőle és valami könnyebb, frissebb ételtre vágyom, viszont nem ismerek "rendes" vega recepteket mert azért azok túl mutatnak ezen a rántottsajt, saláta kategórián, amik esküvön szoktak megjelenni vegetariánus menüként. Nektek mi a kedvenc ételetek?
2016. okt. 22. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Én nem tudom mi ez a dili, de hús nélkül elképzelni nem tudom az életemet.

Különben saláták, tészták, rizs, hüvelyesek, krumpli stb.

2016. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Rántott zöldségek, lecsó, bármilyen hús nélküli pizza, tejszínes-zöldséges (cukkini, gomba, stb) tészták, tócsni, szilvás gombóc, túrógombóc, főzelékek, zöldséges tarhonya, zöldségfasírtok...lényegében bármiből ki lehet hagyni a húst, csak kreatívnak kell lenni.
2016. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Gyors, egyszerü és finom:


Tetszés szerintti zöldségeket (legalább 4-5 félét) csikokra vágsz, kevés olajon (só, bors meg ami még tetszik füszerrrel)kevergetve átpirítod - kb 5 perc. Közben megfözöl rizst vagy tésztát (lehet akár maradék is korábbról), belekevered és összeforrósítod.

Így is jó íze van, de tehetsz hozzá tojást (röviden összesütöd), vagy szórsz rá sajtot - akkor a kellö mennyiségü fehérje is megvan benne.

Szeretem akár úgy is, hogy amikor kész, kevés tejfölt keverek bele.


Más-más zöldségekkel és füszerekkel mindig más íze van.


Szintén egyszerü és jó, ha lecsót készítesz (lehetöleg víz hozzáadása nélkül), ezt is lehet tojással, sajttal is enni.

2016. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Rakott krumpli mínusz kolbász, sok tejföllel, füstölt sajjtal.

Paprikás krumpli, esetleg tejföllel vagy főtt tojással, de jól fűszerezve magában is megállja a helyét.

Édesburgonya (vagy ha nem szereted, sima burgonya) héjában sütve, kettévágod, bele sajt, tejföl, újhagyma, akármi amit beleillőnek látsz.

Zöldségleves, főzelékek tükörtojással.

Kuszkusz, quinoa vagy simán rizs zöldségekkel, érdekes fűszerekkel megspékelve.

Sültkrumpli tejfölös újhagymás mártogatóssal.

Tofu, ha jól csinálod finom lesz.

Töltött paprika, sajttal, tojással.

Zöldséges "tarte", olyan mint egy nagy, tortaszerű omlett. Azt teszel bele, amit szeretnél.

Rántott zöldségek.

2016. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bajer ***** válasza:
73%
Bud Spencer-féle hagymás bab. A füstölt szalonnát ki kell hagyni belőle, hagyma, fokhagyma, finomliszt, erős és édes fűszerpaprika, só, áztatott, főzött bab vagy konzerv bab, napraforgó olaj kell hozzá. A másik a palacsinta tésztába mártott, kirántott padlizsán egy kis sóval.
2016. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

#1: "Én nem tudom mi ez a dili, de hús nélkül elképzelni nem tudom az életemet."


Mint a kérdező is írta, nincs különösebb célja a vegetáriánus étrend kipróbálásával, csupán kíváncsi, mennyiben különbözik egy húsevő étrendtől. A vegetáriánusok jelentős része egyébként etikai okokból (54% [Statistic Brain Research Institute]) változtatja meg az életmódját; megértik, hogy egy állat megkínzása és megölése immorális, amennyiben léteznek alternatívák.


Kérdező: Érdemes szerintem ezen az oldalon körbenézni:

[link]

2016. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Én a helyedben nem változtatnék az étrendemen, hanem a húst behelyettesíteném a tofuval, esetleg a szójavirslivel ami olyasmi, pl. a túróscsuszát én szalonnapörc helyett virslikarikákkal eszem. Az ételeim is nagyrészt megegyeznek a hagyományos húsos ételekkel, csat tofu a hús. Szerintem ez így sokkal könnyebb annak, aki szereti a húst de szeretne lemondani róla vagy csak besokall és átmenetileg könnyebb ételekre váltana.
2016. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Rengeteg :)


A legkönnyebbek talán a krémlevesek, 15-20 perc alatt készek, laktatóak és egészségesek. Pirított, teljes kiőrlésű kenyérrel szoktam enni.


A héten nálunk volt pl. vegetáriánus töltött paprika, tejszínes cukkini "torta" (ez iszonyat gyorsan megvan, csak le kell reszelni a cukkinit, leönteni a tojásos-tejszínes maszlaggal és bevágni a sütőbe), paradicsommal, ricottával töltött padlizsántekercsek (ez is hamar megvan, a padlizsánt csíkokra vágod, a megkened ricottával meg kockázott paradicsommal, kb. 5 perc az egész, aztán vagy serpenyő vagy sütő), mexikói zöldségekkel töltött héjában sült burgonya (ez sokáig sül, de a munka vele szintén 5 perc), zöldséges kelkáposztalevelek.


Holnap a menü erdei gombakrémleves,vadrizzsel töltött zöldségek mártogatóssal és olajbogyós tört burgonya lesz. Ez kicsit időigényesebb persze, de nagyon finom vasárnapi vegetáriánus menü.

2016. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
68%

Nekem a kedvenc receptem:

lencsepörkölttel töltött sült paradicsom.


a lencsét ugyanúgy kell megfőzni, mintha húst főznél pörköltnek. (hagymát megdinsztelsz, arra jön a lencse, megfűszerezed, mellé egy kis paradicsom, paprika, felöntöd vízzel, és amikor megpuhul (nem baj ha szétfő) leveszed a tűzről. Veszel 4-6 szép nagy paradicsomot. Levágod a tetejét a belsejét kikanalazod (és használhatod a pöribe egy részét), majd a belsejébe kanalazod a lencsét. visszarakod a kalapját, bedobod 20 percre a sütőbe és kész!

2016. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a zöldség-krémlevesek a kedvenceim.

Padlizsán,cukkini,tök,póréhagyma...ezek közül mindegyik nagyon finom.

Vacsorára szinte mindig tükörtojást,vagy fondue-t eszem paradicsommal vagy más zöldségekkel. (ovo-lakto vegetáriánus vagyok)

2016. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!