Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről?

Figyelt kérdés

[link]

Szakszerű indokokat szeretnék kérni! Köszönöm annak, aki rendesen válaszol!



2016. nov. 18. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
mit kell rola gondolni? szerintem siman lehet h valoban kozvetve ugyanugy meghalnak miattuk is az allatok. amugy nekem elegem van ebbol a vega nemvega vitabol , mindenki azt egye,amit szeretne es megfelel az ertekrendszerenek, csak hagyja a tobbieket is eszerint cselekedni. te mit gondolsz rola?
2016. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Sült baromság! Manapság már az állatok sem rideg tartással nevelkednek hanem termesztett növényekkel táplálják. Az állatok által elfogyasztott növényi táplálék viszonylag kis százalékban hasznosul. (Igy kapásbol százalékokat nem tudok irni. Ha kell, nézz utána!) Ezt ha megeszed szintén nem 100%-ig hasznositod (messze nem!!). Ezért nem mindegy, hogy a megtermelt növényeket te fogyasztod vagy csak a késöbbi fázisban hasznositod.
2016. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagyok szakértő, de azért válaszolok.

A vegaság éppen olyan divat irányzat, mint a többi "ez egészséges- ez nem.

Ami a cikket illeti:

Abban igaza van, hogy a növénytermelés bővítéséhez földterület kell, amit az állatok lakóhelyének kiirtásával vagy csökkentésével lehet elérni.

De az erdőket nem csak azért irtják, hogy termőterületet nyerjenek. A kitermelt fa is nagy üzlet, vagy a városok terjeszkedéséhez is kell új terület.

Elég nehéz lenne megállapítani, hogy mennyi a vegák felelőssége és mennyi a másoké.

2016. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos , hogy Braziliában az egykori őserdő helyén szántóföldek vannak, és gabonát termesztenek, óriási károkat okozva az ott élő embereknek és a Föld nevű bolygónak.
2016. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

„A vegán étrend lényegesen kevésbé terheli a környezetet, mint a vegyes étrend, mert az állatok jóval több fehérjét elfogyasztanak, mint amennyit általuk megtermelünk. Az elfogyasztott fehérje nagy részét a szervezetük arra hasznosítja, hogy életben maradjon, fenntartsa a hőmérsékletét, begyógyítsa a sérüléseket, nem pedig arra, hogy húst, tojást, tejet állítson elő. Rengeteg termőföld kell az állatok takarmányának előállításához. Ez erdőirtáshoz, vízhiányhoz és talajerózióhoz vezet, hogy a rettentő mennyiségű növényvédő szerről már ne is beszéljünk. Az állattartás termőföld-, és vízigénye sokszorosa a növénytermesztésének."

(Bővebben: [link] )

2016. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2016. nov. 19. 09:03
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Pont hogy a vegán étrendhez kell kevesebb víz, földterület stb. Ha érdekel, olvass utána rendes cikkeknek, lehetőleg ne olyan oldalakon, amiknek a húsipari cégek adják a lóvét, olyanból is van nem kevés. Ha van konkrét kérdésed, bármikor küldhetsz nekem üzenetet.
2016. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez úgy baromság, ahogy van.


Nem vagyok se kutató, se környezettudós, de józan paraszti eszem van. A világon a gabonák 90%-át állati takarmányozásra termesztik. Tehát ha ez a kijelentés igaz:


"Bertonatti szerint a vegánok és a vegetáriánusok egy olyan kultúrának adnak teret, ahol a zöldségek és a magvak védelme az állatok kárára történik – a minél nagyobb termőföldeket erdőirtással, valamint az állatok távoltartásával (mérgezéssel vagy lelövéssel) biztosítják. "


Akkor a vegetáriánusok a kártevő állatok 10%-ának leöléséért és irtásáért felelősek, a húsevők pedig 90. Ennek ismeretében hogy lehet azt kijelenteni, hogy talán nagyobb kárt okoznak, mint a húsevők? Nem értem.


Szerintem köztudott, hogy 1kg hús kitermeléséhez 7-10 kg gabonára, és ennél sokkal több vízre van szükség. Ha ugyanez állati takarmány helyett emberi fogyasztásra menne, 7-10x kevesebb károkozó állatnak kellene meghalnia.

2016. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen igaz az amit a cikk állít, akármit, akárhogy eszel, közvetve meg fogsz ölni állatokat, növényeket. Ezzel szerintem kár is foglalkozni.


Viszont (nem vegaként mondom) az is tény, hogy a vegán/vega életmódnak MOST kisebb az ökológiai lábnyoma. Hogy miért csak most? Mert valamiért itt senki sem veszi figyelembe soha, hogy a termőföldeknek tápanyag utánpótlásra van szüksége. Ennek két útja van: trágya vagy műtrágya. Nos a trágyához istállózó állattartás szükséges, amihez meg ugye takarmány kell, plusz ha gazdaságosak akarunk lenni, akkor ha már egyszer etetjük ezeket az állatokat, akkor le is kell őket ölni és megenni, másképp csak tovább növelnénk az ökológiai lábnyomunkat.

A műtrágyázásnak két nagyobb típusa van: a nitrogénezés és a foszfor alapú műtrágyák használata. Nos, a nitrogénezés ragyogó dolog, csak már középtávon is szétb..ssza a talajvizeket, amik nem lesznek fogyaszthatóak utána. Ezzel tehát megint csak a saját ökológiai lábnyomunkat növeljük. A másik módszer jobb, csak az a baj, hogy a foszfor bányák sem végtelenek, azok is előbb vagy utóbb (inkább előbb) kimerülnek.


Tehát most még lehet állattartás nélkül földet művelni, de ha nem találnak ki valami merőben új dolgot, akkor bizony ez zsákutca.

2016. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
A termőföldek alig 30 százaléka az ami emberi fogyasztásra szánt terméket termel... a maradék 70% pedig vágó állatok takarmányozására és bio üzemanyag előállítására használják... tehát nem a vegánok miatt fognak soha terjeszkedni a mezőgazdasági területek, hanem a multi cégek pénzhajhászása miatt... uh a cikk egy fatális baromság...
2016. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!