Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek erről a...

Bumbi02 kérdése:

Mi a véleményetek erről a cikkről? Egészséges lenne a vegetarianizmus?

Figyelt kérdés
[link]
2014. ápr. 13. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vega. de szerintem a genetikától is függ ,hogy ki mennyire egszséges.

Nem lehet mindent a vegákra fogni ,és forditva sem a hús evőkre sem.

2014. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A több szár éve tartó vita igazán tudományos eldöntésére még nem került sor. Ez egy nagyon összetett statisztikai értékelési rendszer, amelyben nemcsak a jelen állapotokat, hanem a több évtizeden át tartó folyamatos nyomon követés során szerzett adatokat is fel kellene dolgozni, ami szinte lehetetlen. Annyi bizonyos, hogy az ember biológiai tekintetben mindenevő, mert bizonyos fontos anyagokhoz csak állati, másokhoz meg csak növényi táplálék elfogyasztása útján juthat. Legfeljebb az lehet a vita tárgya, hogy ezeknek az aránya, mibenléte, mennyisége mennyire befolyásolja a testi-lelki egészséget, a bekövetkező betegségeket (azok átvészelését), az élettartamot stb. Annyi biztos, hogy a kifejezetten egyoldalú növényi táplálék sok hiánybetegséghez vezethet (pl. vashiány, anémia) ill. bizonyos anyagok fokozott mértékben jutnak be a szervezetbe (pl. oxálsav).
2014. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt hittem ennél értelmesebb vagy, minthogy itt produkáld magad és provokáld a népet...
2014. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nem provokáció. Ez egy kérdés. Nem foglalok állást egyik oldalon se (illetve van egy bizonyos állásfoglalásom, mint mindenkinek), de itt egyszerűen csak megkérdeztem hogy mi a véleményetek a cikkről. És vitákat indítani csak olyan témákban lehet, ahol a vélemények különbözőek. Amiben mindenki egyetért, arról kár vitatkozni.
2014. ápr. 13. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Egészséges és egészségtelen is lehet, attól függ, hogy konkrétan miket eszik az ember... S különbözőek is vagyunk, más pl. a makrotápanyagigényünk is.


Ami a cikket illeti... Összemossa a vegetárianizmust és a veganizmust és elég fura dolgokat ír. Valamiért egészségtelennek tartja az összes kókusz- és pálmazsírt, csak mert telített zsírban gazdagok, ez egy dolog, de hogy zsírfóbiásként miért ír cikkeket a témában, ez számomra rejtély. Mi a gond a zsírral úgy általánosan? Persze az utóbbi évtizedben nem volt trendi, s ez valakiknek fontos.


A bolti, ki tudja miből mixelt rémes sajtutánzatokat evő vegánokat pedig csak sajnálni tudom.

Az élelmiszeripar hulladékaiból bőven jut a vegáknak is, némely terméket pont nekik csinálják... Attól még utánaolvashatunk, használhatjuk a fejünket és hallgathatunk a testünkre s ehetünk normális ételeket is vegaként.

2014. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Valamiért egészségtelennek tartja az összes kókusz- és pálmazsírt, csak mert telített zsírban gazdagok, ez egy dolog, de hogy zsírfóbiásként miért ír cikkeket a témában, ez számomra rejtély. Mi a gond a zsírral úgy általánosan? Persze az utóbbi évtizedben nem volt trendi, s ez valakiknek fontos. "


A cikket nem olvastam végig, mert nekem is feltűnt, hogy alapvetően nincs tisztában az írója a vegetarianizmus (lakto-ovo, lakto, ovo)/veganizmus/nyers veganizmus formáival, innentől kezdve pedig irreleváns, hogy miket hord össze.


A telített és többszörösen telített zsírokkal önmagukban az a probléma, hogy eltömítik az ereket, érelzáródáshoz, szív-és érrendszeri bántalmakhoz vezetnek, a rák esélyét is növelik. Mindemellett hidrogénezett zsírokat, transzzsírokat is tartalmaz sajnos.


Bár eleve nem értem, sokan miért hozzák fel ezt, mintha a vegetáriánusok/vegánok napi szinten fogyasztanák. Létezik rengeteg féle hidegen préselt, extra szűz olaj (az olívától a szőlőmagig...), melyek jóval egészségesebbek és árkategóriájukban is elérhetőek. Valamint a vegetáriánusok nagy része emellett a vajat részesíti előnyben, mint állati "zsír", ennél szintén nem áll fenn ez a probléma.

2014. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Ez a cikk egy hatalmas kamu, a nagy része egyszerűen hazugság. Túl sokan vannak, akik egyre egészségesebben élnek, és ez nem tetszik a háttérhatalomnak, ezért megjelentetnek ilyen cikkeket. Mondjuk az ATV oldalán van, úgyhogy annyira nem meglepő. Mindenesetre már a címe mosolyt fakasztó.

A cikkírónak és a kétkedőknek ajánlanám a Kína-tanulmányt:

[link]


Ez nem egy Graz-i egyetem talán néhány tucatnyi emberen végzett kísérlet - meghamisított - tanulmánya, hanem a valaha elvégzett legátfogóbb táplálkozástudományi vizsgálat (880 millió emberen végezték).

Csak egy mondatot idézek belőle:

„Az elsősorban növényi eredetű táplálékot fogyasztó emberek bizonyultak a legegészségesebbeknek, akiket a krónikus betegségek sokkal inkább elkerülnek.”

2014. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!