Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Én vega vagyok, így nem eszek...

Dudu05 kérdése:

Én vega vagyok, így nem eszek meg akármit! Tudtok ajánlani vegáknak való finom ételeket?

Figyelt kérdés
2016. dec. 1. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy érted most lettél vega?
2016. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha sima vega vagy, akármit megeszel, éppcsak húst és állati zsírt nem... Szűkíts, mert így szinte bármi szóba jöhet. Amúgyis tele van vega blogokkal a világ.
2016. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*épp csak
2016. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Na igen, pontosítani kellene, hogy vegan vega, szemi vega, lacto-ovo vega, lacto vega, ovo vega, vagy mégis melyen vega vagy...

Amúgy bableves, tökfőzelék, gombapörkölt...

2016. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vehetnénk egy szűkebb csoportot, a vegánokat (gondolom, ennél nem sokkal durvább, akkor csak írta volna, ha pl. nyersvegán, gyökeresen megváltoztatja a konyhát, ha nincs rendes hőkezelés :D), de még az is zavarbaejtően gazdag...


De mondhatok párat. Zöldségcurry (nagyon széles a belepakolható zöldségek köre...), amit kókusztejjel és rizzsel ajánlok... Zöldséges rizs és köles, lencsés céklaleves (kevés lencse van benne, de feldobja), paprikás krumpli, etc.

A teljes nyersvegán konyha.

Kenyérre vegazsír, vegapástétom (ez így nem mond semmit, nos, növényi zsiradékban pirított szezám- és esetleg napraforgómag, persze darálva s ez befűszerezve paprikával, borssal, illetve kinek mi tetszik. ha nem akarnék fogyni, folyton ilyet ennék, mert szuper, de növényi napjaimon eszem is, mert akkor belefér), sült hagyma paradicsommal, sült répa, zakuszka, padlizsánkrém s persze kismillió egyéb. Sosem eszem szendvicset, e téren gyengébb vagyok.


Á, ez túl széles kör így is.

2016. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi válaszokat! Peszkatariánus vagyok, csak husit nem eszem, halat igen, pedig ő is állat! :)
2016. dec. 1. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Én meg trollokat eszem.
2016. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

viccesek ezek a vegafajták. Szerintem hülyeség. Ha már húst is eszel akkor közöd nincs a vegetarianizmushoz. Mivel ez egy eszme az állatok védelme érdekében, és a hal, valamint a csirke is állat.


Egyébként zöldségfasírt, tejberizs, tofu minden nemű ízesítéssel, bambusz, zöldbabos rizs, csicseriborsófőzelék, kenyér tojással. Bolognai spagetti vega módra

2016. dec. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, rosszul tudod, a vegetarianizmus mindössze növényi étrendet jelent... ahol eszme van az állatok védelmében, az olyan mint én, azt vegan -nak hívják... mi nem nem eszünk, mi nem fogyasztunk állati eredetű terméket, nem csak kaját, hanem semmit, se cipőt, se bőrkabátot/kesztyűt, se nyúlláb kulcstartót...
2016. dec. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
marhapörkölt
2016. dec. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!