Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit főzzek nekik? (Fontos: Be...

Mit főzzek nekik? (Fontos: Be akarom nekik bizonyítani, hogy én is eszem olyan finomakat mint ők. )

Figyelt kérdés

ha nincs kedved lepötyögni linket is adhatsz vagy csak a fogás címét és majd kigooglézom


azért kell a dolog mert a családom nincs kibékülve vele, hogy vega lettem, úgy tartják, hogy a hús nélküli ételek borzalmasak.

Nekik az nem is számít konkrétan normális étkezésnek amiben nincs húsevés. Mondanom se kell, jellemző a családra az elhízás, magas koleszterin... :(


Be akarom nekik bizonyítani, hogy igenis én is eszem olyan finomakat mint ők.

Belementek, hogy ha összeütök egy olyan finom vega ebédet vagy vacsit, amit kielégítőnek tartanának békén hagynak. :)


Mit főzzek nekik?



2012. aug. 29. 15:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Leves: Brokkolikrém leves, pirított kenyérkockákkal és reszelt sajttal

Főétel: Rántott gomba / rántott karfiol / rántott sajt / rántott cukkini burgonyapürével

Desszert: a kedvenc sütitek vagy fagyitok


Nem vagyok vega, de azért remélem sikerül elkápráztatnod a családod! Ezek mind finom kaják :)

2012. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%

Barki tud hus nelkül is finomakat fözni! En sem fözök mindennep hust. De a szervezetnek szüksege van husra is.

Barmilyen finom etelt fözöl a csaladodnak,nem fogod öket ezzel meggyözni,mert nem egeszsegesen elsz.

2012. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ez az egyik kedvenc, krumplipürét szoktam mellé tálalni.

2012. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

én húsevő vagyok, de nem gondolom hogy a vegák nem esznek finomakat. ennek ellenére akaratlanul is felmerült bennem a kérdés láttán az ellenkezője...

ha vega vagy, akkor bizonyára van egy csomó isteni, jól bevált recepted.

ezt a kérdést inkább egy olyantól várnám el, aki húsevő, és vegákat vár ebédre.

nem bántásból írom, csak eléggé elgondolkodtatott.

2012. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

előételnek padlizsánkrém piritóssal

levesnek én brokkolit nem adnék,sokan a hallatától undorodnak,inkább fokhagymakrémleves vagy grizgombócleves,vagy csak egy egyszerű zöldségleves

utána valamilyen rakott zöldséget

2012. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
A hízást csak 1/4 részt okozza a kaja. Én rengeteg húst eszek mégse hízok, úgyhogy tudom mit beszélek. De tudósok is igazolták. Amúgy ott a lecsó, csak zsír van benne, de hús nincs.
2012. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
2012. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Hát a hústól biztos nem hízik el senki . Diétába is húst kell enni hússal.. Csak a köret nem mindegy meg az elkészítés.. Egy csirkepaprikás nokedlivel meg fehér kenyérrel persze h hízlalóbb mint egy grillezett husi párolt rizzsel..
2012. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

Hústól még nem hízott el senki. Egy vega is lehet dagadt, sőt, a világ legjobb vegánszakácsnője kb. 120 kiló.


Amúgy te sem vagy ízig-vérig vega, ha rántott dolgokat eszel, meg sajtot... Ha valamit csinálsz, csináld rendesen, ne ímmel-ámmal! (Nem biztos, hogy eszel ilyesmit, csak egy korábbi kommentre reagáltam)


Meg tényleg: te mit eszel, ha nem tudod, mit főzz a családnak? Margarinos kenyeret paradicsommal?


Válaszolva: készíthetsz rengetegféle tofus ételt, a tofut úgy kell nagyjából felhasználni, mint a húst. Készíthetsz állati zsiradéktól mentes sajtból egy fűszeres tölteléket, amit beletöltesz egy kikapart paradicsomba és megsütöd.


Egyébként én a helyedben az indiai ételekkel kezdeném, mert a legtöbb indiai recept vegán és nem is nehezek. De ha igazán jót akarsz mutatni, mindenképp a keleti konyha felé kell kacsintgatnod, egy salátával, meg egy krémlevessel nem fogsz lenyűgözni senkit.

2012. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 _Jessy_ ***** válasza:
52%

"úgy tartják, hogy a hús nélküli ételek borzalmasak"

Ha soha nincs hús, az tényleg az, és egészségtelen is. Vannak olyan vitaminok, amit csak állati eredetű kajából kaphatsz meg. Ezen elgondolkodnék a helyedben.

Ajánlani esetleg valamilyen krémlevest tudok, feltéve, hogy szeretik.

2012. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!