Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel pótolhatnám azokat az...

Mivel pótolhatnám azokat az anyagokat amelyeket a hús elhagyásával hiányoznak az étrendemből?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék vega szeretnék maradni.Csak ebben segítsetek.
2010. máj. 2. 18:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Mostanában gyengének és fáradékonynak érzem magam.Olyanra lennék kíváncsi hogy: mi tartalmaz pl.: vasat...
2010. máj. 2. 18:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A búzacsírában, babban, kagylóban, őszibarackban, melaszban, tojássárgában, dióban, spárgában, csalánban, zabpehelyben, spenot.
2010. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem csak a vassal van problémád, hanem az esszenciális zsírsavak hiányával is ...talán a Flóra margarinba kevernek ilyeneket...


mindegy: segédlet:


[link]

[link]



meg nézz körül a peta honlapján, idióta társaság, de hogy vegák az biztos

2010. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Bármit eszel,az nem fogja teljesen pótolni a vasat és a többi tápanyagot,ami a húsban van.De ha neked fontosabb a divat,mint az egészséged,akkor ne egyél húst továbbra sem.
2010. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Semmi sem pótolja 100%-osan. Olvass egy kicsit utána, vannak bizonyos fehérjék, amelyeket az emberi szervezet nem tud előállítani. Ez az amiről nem beszélnek az áltudományos vegetáriánus írások. Meg arról sem, hogy a vegetáriánusok nagy része 5-20 éven belül súlyos beteg lesz. Nekem van ilyen ismerősöm, csak éppen mivel saját hülyesége volt, és meggyőződésből volt vegetáriánus, ezért nem terjeszti ő sem a dolgot. Ő mondjuk gyerekkorában kezdte és 22 éves korára lett komoly baja.
2010. máj. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem divatból csinálom, én 18-19 éves koromban kezdtem.
2010. máj. 3. 08:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Légyszi írjatok még ilyen ételeket.
2010. máj. 3. 08:22
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Lehet vegetáriánusként teljes étrendet összeállítani (bármit is állítson a sok okoskodó, aki még utána se olvasott). Én kb. 18 évesen kezdtem, ami 10 éve volt, és nem egy embert ismerek aki több mint 20 éve vega.

Az viszont biztos, hogy érdemes edukálnod magad és odafigyelni, hogy mit eszel.


Itt van pár link, amin el lehet indulni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!