Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdő vegan korotokban veletek...

Kezdő vegan korotokban veletek is volt, hogy rutin kávézásnál a kv felénél vettétek észre, hogy basszus reflexből belement a tejszín meg hasonlók?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 11:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Ugyan miért ment volna bele, ha egyszer nincs itthon??
2017. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem.... én nem vagyok ugyan vegán, de tejtermékekből csak sajtot fogyasztok. Ugyan van itthon tej, mert a férjem fogyaszt néha, de soha nem sikerült felcserélnem a kettőt...
2017. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én itthon soha nem kávézok, max kocsmában/pubban/kávézóban... aztán odateszik bellé a kis tejszínes fiolát vagy minek nevezzem azt a kis tégelyt... és észre se veszem robotikusan öntöm bele, 3 héten bellül már harmadszor... ma se ezt vettem észre, hanem hogy haverjaim röhögnek :)
2017. jan. 4. 11:53
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Mivel szinte kizárólag itthon kávézom, ahol nincs tejszín, ez nem fordulhat elő. De másutt is határozottan észreveszem, hogy teszek-e bele tejterméket vagy sem... (Bár vegán nem vagyok, de nem eszem tejszínt vagy tejet. A kávémba kókusztejet teszek.) A többi ételcsoport kizárásánál sincs ilyen gondom soha, akkor sem, ha hirtelen váltok és néha kilengek, tudom, milyen az aktuális életmódom.

Mivel nálad ez nincs így, nyilván tudatosabban kell figyelned rá az elején.

2017. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Robbanós cukorral voltam még így, gyermekem fellépésén kicsit unatkoztam, volt ott egy ilyen tipikus játék bóvli árus, és megláttam a robbanó cukrot... egyből vakon mentem vettem, beöntöttem a számba, egy kicsit én voltam a gyerek :D aztán látom a hátulján, hogy zselatin... na mondom faxa :D
2017. jan. 4. 18:15
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

Egy idő után megszokod, hogy a kávédhoz növényi tejet kérj (starbucksban és egyéb helyeken van választási lehetőséged erre)

Ettől még nem leszel "rossz vegán", vagy mittudomén.

Véletlen baleset volt, ennyi.

2017. jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez attól függ, hogy az embernek mi a motivációja. Ha maga sem tudja, miért lett vegán, csak úgy megtetszett neki a dolog, akkor szerintem hajlamosabb erre. Ha határozottan tudja, mit akar, akkor szerintem nem igazán jellemzőek az ilyen balesetek.
2017. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Azért belefutni a robbanó cukorba pl... az nem a motiváción múlik.
2017. jan. 6. 13:51
 9/23 anonim ***** válasza:

Miért nem? Ha be akarsz tartani egy étrendet, aminek komoly szabályai vannak, akkor mindent elolvasol és megkérdezel, amit nem te csinálsz. Nekem ez alap.

Jó, amíg az ember ifjú és bohó, akkor lehet, hogy nem tudja, hogy bármiben lehet valami, amit nem akar megenni, de 1-2 esetből tanulsz és utána nézed, nem?


Ha vega vagyok, nem eszem zselatint és kész. Nem hiszem, hogy ez nehéz, nekem nem az.

De semmi bajom azzal, aki nem foglalkozik ezekkel. Engem még a címkék sem érdekelnek. Ha nem okoz lelkifurdalást, felőlem egyél, amit akarsz, tág keretek között.

2017. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy te szigorú étrend betartásról beszélsz én meg életmódról...
2017. jan. 6. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!