Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nektek hogy fogadta a családot...

Nektek hogy fogadta a családotok, hogy vegánok akartok lenni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 11-2 évesen lettem vegetáriános és tudom hogy vegetáriánus és vegán között van különbség. Nekem úgy fogadták el hogy apránként nem ettem húst tehát a kajákból se nagyon ami itthon volt. Egyszer anyám leült velem ezt megbeszélni hogy ez most mi meg h miért van de azt mondtam hogy undorodok már a hústól nem szeretem és nem kell. Nagyon meglepett mert utána elkezte kitalálni hogy külön mit főzzön nekem. Egy idő után mert már 20 éves vagyok megtanulta mit szeretek ahoz vesz nekem alapanyagot én meg főzök magamra külön :) úgyhogy nekem ez elég lazán ment ezt is mint mindent meg kell beszélni.
2017. márc. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olyanok mint a 3. minek válaszolnak, amikor fogalmuk sincs az egészről és nem hozzájuk azólt a kérdés?

13 évesen lettem vegetáriánus, a szüleim támogattak. Onnantól édesanyám az egész család számára jóval egészségesebben főzött. A vegánság 26 éves koromban kezdett el érdekelni, de már nyilván nem éltem otthon így mindegy volt.

2017. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól, szerencsére a szüleim intelligens emberek és nem feltételeztek olyan hülyeségeket, mint a 3., hanem inkább utánanéztek maguk is és rájöttek mennyire egészséges a vegán/vegetáriánus étrend, nálunk ez nem volt vita tárgya. Belátták, hogy egészségügyi szempontból nekem van igazam, az, hogy ők nem képesek feladni a rossz szokásaikat egy más kérdés, engem sosem akadályoztak semmiben.
2017. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én vegetáriánus vagyok már elég régóta, már ezt is elég nehezen fogadták el, de mostanában kezdtem el érdeklődni a vegánság iránt. Attól tartok, ez már végképp kiütné náluk a biztosítékot. Ja amúgy felnőtt vagyok és már nem a szüleimmel élek, de a mi családunkban szokás beleszólni a másik életébe meg aggódni érte akkor is, ha a "gyerek" már 40 éves (én 28 vagyok).
2017. márc. 5. 17:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam sem vegetáriánusnak sem vegannak, nem is vagyok egyik sem, de az év 364 napján 70%% nyers 30% gabonaféle evő vegan étrenden vagyok... 6 éve...

Folyamatosan támad az egész rokonság... nagyanyám ünnepeken a mai napig személyes sértésnek veszi, hogy nem eszem a főztjéből... barátnőm (1.5éve vagyunk együtt) naponta kínál meg valami állati eredetűvel, egyedül anyám örül, hogy főzhet finomat akkor is, ha megyek hozzá, mert nem fogom felzabálni előle :D

Hobbim a testépítés, valamint járok falat mászni, szeretek kajakozni magyarország összes vizén, tilosban is szoktam járni, eldugott tavakon patakokon és éjszaka is, közben fotózom... ennek ellenére alkoholista keresztszülőktől mindig megkapom, hogy azért vagyok ilyen gyenge csipszar, mert a hús az kell és punktum...

Szóval nehéz ez a növényi étrend... a "normális" emberek mindig elítélik..

2017. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha már mindenki írta 30 évesen tértem növényi étrendre.
2017. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel felnőtt vagyok, 24/F, ezért nem nehezen, bár igaz, hogy értetlenkedve. Mivel párom már korábban vegetáriánus és később vegán lett, ezért a háta mögött mindig ráfogták, hogy miatta lettem az. Mostanság nem tudom, hogy meg tudtam e már győzni őket arról, hogy ő sose kérte tőlem, hanem magam néztem utána a tényeknek, majd kipróbáltam és megszerettem. Először több gúnyos megjegyzést (amit ők viccnek mondtak) kaptam, ma már kevesebbet. De nem érdekel.


Párom nevében is írok. Ő 15 évesen lett vegetáriánus. Nagyon nehezen fogadták el. Anyukája többször húst próbált csempészni az ételébe. A családtagjai gyakran bírálták, hogy "kell a hús, mert abban van az energia". Ő volt kórházban anorexia miatt, de az az elvált szülők és egy rossz kapcsolat okozta depresszió miatt alakult ki. Más szóval nem volt étvágya, nem evett. Kórházban az orvosok még elmaradottak sajnos, javasolták az állati eredetű dolgokat mindenképp.

Hál' égnek, 5 éve már kikerült onnan. 1,5 éve vegán, fitneszinstruktor, rúdfitnesz oktató, izmos, fitt, erős.

Ráadásként mióta nem fogyaszt tejtermékeket, a refluxa is megszűnt. Azelőtt majdnem minden étkezésnél hányingere volt.

Ezek a dolgok nem győzték meg a családtagokat, de legalább már nem kérdezősködnek a miértekről.

2017. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!