Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok anyatejet sem ihatnak?

A vegánok anyatejet sem ihatnak?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy semmi állati cuccot nem esznek, isznak, de az anyatej az emberi, természetes, és nem kötődik hozzá semmilen kínzás.

Ezt akkor fogyaszthatják a vegánok?



2017. febr. 22. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej oké (szerencsés esetben ezzel táplálod a gyereked csecsemőkorában). Néhányan persze máshogy gondolják, de a legtöbb vegánoknak ez egyértelmű. (Vegán anyuka vagyok)
2017. febr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez komoly kérdés?
2017. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

# 1

És felnőtt korban is ok?

2017. febr. 22. 09:51
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
A húsevő annyira hülyék hogy nem értik hogy az anyatej nem állati eredetű?
2017. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Egy babának szüksége van az anya tejre, egy felnőtt ember meg ne igyon anyatejet. Nem tudtam hogy állatok vagyunk egyébként...
2017. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Természetesen az ember is állat, de a saját kicsinyének a táplálása minden épeszű embernek OK, akkor is, ha vegán.

Sosem hallottad még vegánoktól, hogy a bocié a tehéntej? Ahogy az emberi anyatej a kisbabáé...


Kevesekben merül fel, hogy felnőttként anyatejet igyanak s általában nehéz is lenne beszerezni. Szerintem ez olyan, mint a méz: egyéni megítélés kérdése, elvileg szerintem nem fér bele.

2017. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

oké, értem.

a tejivás nem gáz, csak ha az állatból származik. Szójatej, anyatej mehet, kecsketej, tehéntej nem.


Már csak azt szeretném megérteni, hogy miért igen az egyik, és miért nem a másik?

2017. febr. 22. 15:01
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Mert a szója állat? Az emberi anyatej meg talán a saját fajodtól származik. Bár a te esetedben ebben kételkedem.
2017. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A veganizmus alapvetően az állathasználatot utasítja el, (illetve úgy gondolja, hogy az állatoknak ugyanúgy vannak elidegeníthetetlen jogaik, mint az embereknek). A tej megszerzéséhez használom az állatot (kecske tehén/ kutya, teljesen mindegy), tehát ez nem vegán. A szójatej egy növényi ital, tehát vegán, csak a nevében tej. Az anyatej önkéntes alapon jön, egy olyan személytől, akinek lehetősége van dönteni a kérdésben. Az, hogy felnőtt vegánok fogyaszthatnak-e emberi anyatejet egy teljesen kifacsart kérdés, de szépen el lehet rajta filózni, ha szeretnéd. Vajon akkor is önkéntes lenne a tejadás? Vajon a nő jogai nem-e csorbulnának? Vajon van-e jogunk árucikként tekinteni az anyatejre? Van-e szüksége anyatejet felnőtt embernek? Nem vegánok miért nem fogyasztják általában? Stb..
2017. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Akkor a mondabéli Romulus és Remus lehettek volna vegánok?

Próbálom megérteni....

2017. febr. 22. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!