Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehetne pár kérdésem vegákhoz?

Lehetne pár kérdésem vegákhoz?

Figyelt kérdés

Azzal kapcsolatban hogy ki hogyan jött rá(?) vegetáriánus hogy alakult ki ez nála meg miért stb:)

Ha valakinek van kedve válaszolni pár kérdésemre légyszíves írjon vagy lent jelezze:)



2017. márc. 20. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a hús ízét, sem az állagát. Amit pedig nem szeretek, azt nem eszem meg.
2017. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán túl egoistán hangzik, de én tulajdonképpen vegának születtem.

Már kiskoromtól visszautasítottam a húst.

Mindig rosszul esett, amikor megetettek vele, de elég megéreznem a szagát, már felfordul a gyomrom. Nagyon sokszor ki is hánytam.

Időközben kiderült, hogy a disznó és a marhahúsra eleve allergiás vagyok.

Nem hiányzik a hús az életemből. A szememben nem kevésbé finnyás az, aki pl. a gombát vagy a spenótot utálja.

Nem szeretheti mindenki ugyanazokat az ételeket.

2017. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen egyik napról a másikra rádöbbentem, hogy a húsevés helytelen. Ennek 15 éve, és meggyőződésem, hogy életem legjobb döntése volt!
2017. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

hobbi testépítő voltam, aki sok marihuánát fogyasztott...

egyszer 10évvel ezelőtt anyagilag nagyon meg voltam szorulva, éppen a havi kiszámolt kajaadagomat vásároltam meg a teszkóban, mikor észrevettem, hogy aki előttem áll, valami hasonló dolgot csinál mint én, de se hús, se tojás, se tej nem volt a kocsijában... mi füvesek ránézésre szúrjuk ki egymást, így bekövettem a kocsijához, ahol jól beszívtunk és dumáltunk egy jót, következő hónapban már fele pénzből hús, tej, tojásmentesen vásároltam be...

3hónap múlva sokkal egészségesebbnek éreztem magam, de karácsony miatt visszaálltam a húsevésre, 2-3 hónap alatt újra összezuhantam fizikailag, újból leálltam az állati eredetű étrendről, nem sokkal később beálltam arra amit ma is tartok, 70%nyers 30% minden más, 5 évvel ezelőtt pedig leszoktam a füstről, azóta csak süti formában fogyasztok és a mennyiséget is csökkentettem a szinte minden napról, olyan 3-4havonta 1 alkalomra.

2017. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
most komolyan azért pontoztatok le, mert válaszoltam??? mégis mi nem hasznos abban, ha megkérdezik, hogy hogy lettem vega és leírom, hogy én hogy lettem?
2017. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért pontoztak le, mert a drogfüggőséged leírása ezesetben nem volt annyira releváns.
2017. márc. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdezhetsz tőlem priviben ha gondolod:) kommentben nem szívesen írom le, unom, hogy állandoan lepontoznak azért már vállalom a véleményemet ebben témában :/
2017. márc. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem tuti le fogtok pontozni, mivel én nem vagyok vegetáriánus, csak vannak ilyen időszakaim, pár hónap, amíg igen, aztán megint nem. Nem tudnám megmagyarázni, néha úgy érzem, hogy tök jól elvagyok nélküle, tejet sem iszom, tojást is ritkán eszem, viszont időszaktól függetlenül nagyon sok sajtot eszem

Kamaszkoromban disznóhúst nem ettem, nem vallási megfontolásból, egyszerűen a menzán annyira rosszul készítették el egy alkalommal, hogy attól kezdve nemet mondtam rá, és csak olyat ettem, amin látszott, hogy madár. Aztán volt olyan, hogy azt se.

2017. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is azok közé tartozom, akik már kiskoruktól kezdve utálják a húst. Aztán úgy 16 éves koromtól elkezdtem enni, mert bef*sattak, hogy ha nem eszem húst az egészségtelen, beteg gyerekem fog majd születni stb. Most kb 5 éve vagyok megint vega, ezúttal már elvi megfontolásból is.
2017. ápr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én húst mindig is ettem életemben, mert anyu főztjén éltem. Aztán egyetem, költözés, magamról gondoskodás.


Anorexia alakult ki nálam, amit akkor még nem vettem észre, csak utólag most tudom így kimondani, hogy anorexiás voltam. Tudatosan nem vittem be semmit, csak este, mikor már szúrt a gyomrom és szédültem, de akkor is csak annyit ami ráfért a kistányéromra, ami nem is kistányér volt, hanem csészealátét! Az volt a "szerencsetányérom" ami elősegíti a fogyást. Az volt a célom, hogy sovány legyek.


Ez ment 1-2 évig, már nem emlékszem pontosan meddig, mert nem tudom mikor kezdtem el koplalni, de aggódtak otthon értem, 42,5 kg volt a legkisebb, ami voltam és akkor éreztem, hogy innen így már csak lefele van még tovább a halálig és még élni akarok.


Úgyhogy elkezdtem kutatni az egészséges táplálkozás után, megszállott lettem ebben a témában, mindenről mindent tudtam és a leglogikusabb cikkeket, könyveket, videókat a vegetarianizmussal kapcsolatban találtam, úgyhogy 2013-as szilveszteri fogadásképp vegetáriánus diétát fogadtam meg magamnak.


És lám bejött. :)


Azóta nem ettem húst, de teljes értékű fehérjéket hüvelyesekből, olajos magvakból, gyümölcsökből szénhidrátot, zsírt főleg avokádóbol, azt nagyon szeretem. 55 kg vagyok, normálisan menstruálok újra, gyönyörű a bőröm, erős a hajam, erősek a körmeim, a vérképem szuper és nem voltam azóta beteg, de allergiás sem, mint minden tavasszal, ahogy azelőtt.


Most egyre jobban kezdek rájönni, hogy a veganizmus volna még jobb. A tej, tojást nem veszek alapból már, csak ha pl pogácsában van sütve a tojás és kínálnak vele, azt elfogadom, de magamnak nem sütnél ilyet, csak a vegán verzióját.

2017. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!