Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi kedvenc tofus ételetek?

Mi kedvenc tofus ételetek?

Figyelt kérdés
Chilis tofut vásároltam. Elsősorban ehhez szeretnék valami jó kis receptet :)

2017. márc. 22. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Általában a tofut úgy készítem el, hogy bepácolom (ízesített tofunál, mint a tied, ezt a lépést kihagyom), kevés olajon tapadásmentes serpenyőben kisütöm jó kérgesre (vigyázz, fröcsköl), aztán még forrón meglocsolom szója szósszal, mivel magában sótlan, ezt pedig szépen beszívja. Ezután akármivel (főzelék, saláta, zöldséges rizs...) eheted :-)
2017. márc. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Tofu rántotta, én imádom 😍
2017. márc. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit az első mond az nagyon jó, szója szósszal szoktuk mi is meglocsolni :)
2017. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Wok zöldséges pirított tofu teriyaki szósszal
2017. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pácolt tofus nigiri.
2017. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tofut, szárzellert és gombát szoktam összepirítani egy kis szezámolajon, először a tofut tedd bele, hogy (ahogy az első is írta) kapjon kérget, más esetben csak szétfő és mállik, nem pirul. Mehet rá szezámmag is, mellé rizs vagy pirított fokhagymás burgonya a köret.

Egy hozzánk közeli kínai étteremben szokott ilyen csinálni a hölgy nekem, mivel van menüzési lehetőség, viszont abban alapból csak húsos ételeket lehet választani. Volt olyan rendes, hogy készített nekem egyszer vega kaját, miutén megkérdeztem, hogy csak a húsosak közül lehet-e választani, azóta csak előre oda kell szólni, hogy mennék, és én is tudok menüt enni. Annyi a különbség, hogy ő fafülgömbát tesz bele, otthon én sima csiperkével szoktam.

2017. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miso leves
2017. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tofugyros sült zöldségekkel (sárgarépa, (édes)burgonya, cékla, zeller, esetleg paprika)
2017. márc. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!