Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegán helyeket tudnátok...

Milyen vegán helyeket tudnátok ajánlani Budapesten?

Figyelt kérdés
19 éves végzős gimnazista vagyok, jövőre költözök Debrecenből BP-re. Kislány korom óta nem eszek se húst se semmiféle állati eredetű élelmiszert. Itthon - többek között anyukám jóvoltából is :) - meg volt oldva az étkezésem, viszont szeptembertől ilyen téren is önállósulnom kell. Ti hol szoktatok vásárolni, enni? Éttermektől kezdve bevásárlóközpontokig minden tipp érdekelne. A kérdés természetesen vegánokhoz szól, privátban is írhattok nyugodtan. :)

2017. ápr. 25. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Napfényes Étterem, VegaCity, Nemsüti (vegetáriánus, de mindig van vegán menüjük is).

Ételrendelés: Vegafutár, Vegafood

2017. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
66%
teli van a google fórumokkal, értékelős oldalakkal (pl. tripadvisor), szerintem célszerű lenne, ha ott keresgélnél.
2017. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.



Igen, valóban kézenfekvő lenne, hogy fórumokon keresgéljek, viszont nagyon ódzkodom az ilyesmitől. Testvérem egyetemi szobatársának gyakorlatilag az volt a ,,diákmunkája", hogy megrendelésekre írt dicsérő kommenteket és értékeléseket különböző termékekhez. Mióta ezt tudom, már valahogy egyáltalán nem bízok semmilyen fórumban. Nyilván itt is meg van az esélye annak, hogy valaki bereklámozza magát, de azért úgy gondolom, hogy összességében tényleges véleményeket kaphatok, a gyakori kérdéseket elég hitelesnek érzem az eddigiek alapján. :)

2017. ápr. 25. 21:30
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Lélek palotája III. kerület nyamiiiiiii
2017. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Az aldiban nagyon sok vegán termék van már. De az egyszerűbb dolgokat mint tofu, simán találsz egy nagyobb Tescoban vagy Sparban.

(én egy Príma CBA-ban szoktam venni a Bio termékekek, vagy asztalt gyümölcsöket.

Drogéria, pedig Rossmann és Dm is jó, mert mindkettőnek vannak vegán termékeik (a Rossmannban az Alterra ilyen, a Dm-ben pedig az Alverde).

2017. ápr. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Napfényes étterem (Ferenciek terénél)-itt sok "hagyományos" ételt kipróbálhatsz, nagyon jól főznek, a nem vegán rokonaim is imádják ezt a helyet (személyes kedvencem a lasagnéjük és a kijevi szejtánszeletük)


Vegan love (bartók bélán)-a legjobb (vegán) burgerező magyarországon, nem csak szerintem. A nagy húsevő ismerősöm is hetente jár oda, pedig nagyon fujjogott eleinte a vegán ételekre :) Facebookon is nagyon jó értékeléseket kapnak, meg is érdemlik! A hely egyetlen hátránya, hogy fast food-hoz képest elég lassúak, 30-40 percet is lehet néha várni csúcsidőben... de megéri :'D


Bevásárlóközpontok: Herbaház-mindent megtalálsz a szárított brokkolikivonattól kezdve a vegán kolbászig. A cuccok jó minőségűek, óriási a választék, és alacsonyak az árak.


Tesco-itt találsz polsoja márkájú vegán virslit, felvágottakat, joghurtokat, sajtokat, és egy pár fagyasztott vegán termékük is van


Lidl: itt a legolcsóbb a tofu, 199ft/180g


Penny: itt találsz 300ft/l-es növényi tejeket, még nem próbáltam őket, de másoknak ízlenek


A dm, rossmann pofátlanul drága, főleg bio cuccokat találsz, a vegán kínálatuk elég silány a németországi készletükhöz képest.

2017. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Istvanffi veggie Burger. Szerintem jobb, mint a vegan love
2017. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Zen koreai étterem a Kálvinon, illetve ugyanitt nyílt egy Istvánffi Vegán burgerező. A közelben van még a Vegacity, de annak kicsit borsosabbak az ára.


A Fővám térnél - megint csak egy ugrás a Kálvintól - van az Ázsia bolt, ott elég sok mindent lehet kapni, illetve az Astoriánál és a Blaha Lujza téren is van nagyobb biobolt, ahol sok vegán cucc van. De az Aldi, Lidl és Spar is egyre inkább tart vegán élelmiszereket.

2017. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kozmosz vegán étterem a Vörösmarty utcában (1-es metró, Vörösmarty utca, a Képzőművészeti Egyetem mellett kell menni egyenesen, kis pincehelység), isteni a barbecue szejtánuk és egész olcsó hely :D
2017. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!